Критика президента шкідлива для життя

Критика президента шкідлива для життя

У суботу загинув Заманбек Нуркаділов, колишній високопоставлений чиновник, який минулого року перейшов на бік опозиції. За інформацією поліції Алмати, тіло з трьома вогнепальними ранами знайшли в його будинку. Поруч лежала особиста зброя Нуркаділова — пістолет марки «Кобальт», який він отримав 1998 року з рук міністра внутрішніх справ Казахстану.
Звістка про смерть одного з найбільш харизматичних політиків Казахстану стривожила всю країну, повідомила російська газета «Время новостей».

В'ялі апельсини

В'ялі апельсини

Як відомо, на парламентських виборах в Азербайджані перемогу здобула правляча пропрезидентська партія «Ені Азербайджан», яка набрала більше половини з 125 парламентських мандатів. Опозиція, яка вважає вибори сфальсифікованими, отримала лише 10 парламентських місць. У середу на цьому тижні опозиція вивела на центральну площу Баку Гелебе приблизно 30 тисяч своїх прибічників під помаранчевими прапорами. Люди скандували «Відставка!» та тримали в руках плакати із закликами до американського президента виконати свою обіцянку та дати азербайджанському народу демократію, повідомила російська газета «Время новостей». У четвер влада вивела на цю ж площу 40 тисяч своїх прибічників та організувала «всенародне святкування» перемоги пропрезидентських сил.

Африка — жіночого роду

Африка — жіночого роду

Еллен Джонсон-Серліф, відома також під прізвиськом Залізна леді, вчора заявила про свою перемогу в другому турі президент-ських виборів, який відбувся минулого вівторка у західноафриканській країні Ліберія . Це були перші вільні та демократичні вибори після закінчення 14-річної громадянської війни. За попередніми результатами, які подала вчора Бі-Бі-Сі, після підрахунку 90 відсотків голосів Джонсон-Серліф лідирувала з 59 відсотками голосів, а її суперник — колись відомий футболіст клубів «Мілан» та «Челсі» Джордж Веа здобув лише 41 відсоток і вже не мав шансів наздогнати суперницю. У першому турі виборів 11 жовтня Веа — набрав 28 відсотків голосів, а Джонсон-Серліф — 20 відсотків.

Ресторанно-готельний терор

Ресторанно-готельний терор

Щонайменше 57 осіб загинули та більше 115 отримали поранення під час позавчорашньої атаки терористів на три розкішні п'ятизіркові готелі відомих американських готельних мереж у столиці Йорданії — Аммані, повідомило вчора інтернет-видання йорданської газети «Джордан Таймс» із посиланням на заяву віце-прем'єра Йорданії Марвана Муашера. Дані про дійсну кількість жертв у повідомленнях різних авторитетних світових інформагенцій різнилися навіть вчора: були також повідомлення про 67 загиблих та більше 300 поранених. Справа в тому, що від тіл вбитих залишилися лише фрагменти, а поранених розвозили по шпиталях Аммана не лише машини швидкої допомоги, але й таксі та приватні автомобілі. Більшість загиблих є громадянами Йорданії.

Фелікс Едмундович повернувся на Петрівку, 38

Усі російські ЗМІ вчора повідомили, що перед будинком Головного управління внутрішніх справ Москви на Петрівці, 38 позавчора з допомогою підйомних кранів знову встановили стелу з бронзовим бюстом засновника радянських карних органів Фелікса Дзержинського роботи скульптора Анатолія Бічукова. Бюст повернувся на те ж місце, де він перебував до 20 серпня 1991 року, коли його зняли після відомих подій із ГКЧП. «Залізний Фелікс» у бронзовому виконанні знову стоїть потилицею до будинку сумнозвісної Петрiвки. Ймовірно, що Фелікса повернули до свята російської міліції, яке відзначають сьогодні, декрет про створення «червоної міліції» Дзержинський підписав якраз 10 листопада. Хоча міліцейське керівництво повідомило газеті «Московський комсомолець», що пам'ятник повернули на старе місце за зверненням представників Ради ветеранів ГУВС Москви, а теперішнє його керівництво вирішило не відмовляти ветеранам.

В Іраку знайшли хімічну зброю

Позавчора увечері італійський інформаційний телеканал RAI 24 News показав 22-хвилинний документальний фільм, в якому міститься звинувачення на адресу американської армії в тому, що вона застосовувала в Іраку заборонену хімічну зброю. Колишні військовослужбовці армії США та інші свідки стверджують у цьому кінодокументі, що рік тому під час штурму 300-тисячного іракського міста Фалуджа американці застосували проти цивільного населення бомби з запальною сумішшю на зразок напалму. Очевидцi говорять, що бачили над містом відразу після бомбардувань хмари білої субстанції, яка горіла, створюючи надзвичайно яскраве сяйво. При попаданні на людей вона вщент спалювала тканини людського тіла, залишаючи при цьому цілим одяг. Свідки стверджують, що від цієї речовини згоріли приблизно 800 цивільних мешканців міста, включно з жінками і дітьми.

Країна, де немає поганих новин

Позавчора болгарська Рада електронних медіа (РЕМ), відповідник нашої Національної ради з радіо та телебачення, видала більш ніж суперечливу постанову, якою забороняє всім болгарським радіостанціям та телеканалам подавати з 6.00 до 23.00, навіть у публіцистичних програмах та випусках новин, «сенсаційні повідомлення про вбивства, злочини та вандалізм». Таке обмеження, на думку членів РЕМ, має за мету захистити дітей від насилля, порнографії, пропаганди расизму, алкоголю і наркотиків. Порушникам постанови загрожує штраф у розмірі 15 тис. левів (приблизно 45 тис. гривень).

Стукаючи до брами раю

Стукаючи до брами раю

Останні вражаючі заворушення у Франції є, ймовірно, лише «першою іскрою» болючого та довготривалого процесу «африканізації та ісламізації» Європи. Вибух насилля висвітлив усі болячки французької еміграційної політики: фіаско існуючої моделі інтеграції прибульців у французьке суспільство, відірваність політиків від реалій життя, анахронізм системи соціального захисту, за якої емігранти по кілька поколінь висять на шиї платників податків. Усе зростаючі поділи між «прибульцями» та «місцевими» викликали взаємне нерозуміння, яке переродилося у ненависть. Війна цивілізацій відбувається не лише в Іраку, а вже й у Європі. У Франції на цей час мешкають шість мільйонів мусульман, що становить десять відсотків від населення країни. Мусульмани також становлять значний відсоток населення інших європейських країн: Голландія — один мільйон (6,5%), Австрія — 400 тисяч (5,0%), Німеччина — 4,1 мільйона (5,0%), Швеція — 400 тисяч (4,5%), Швейцарія — 350 тисяч (4,5%), Бельгія — 400 тисяч (4,0%), Данія — 170 тисяч (3,0%), Велика Британія — 1,5 мільйона (2,5%), Іспанія — 800 тисяч (2,0%), Норвегія — 82 тисячі (1,8%) та Італія — 600 тисяч (1,0%). А ще сотні тисяч чи мільйони мешканців бідних країн Азії та Африки намагаються взяти бастіон Європейського Союзу примітивним штурмом, тобто ломляться в зачинені двері і вікна. І вишукують при цьому найбільш слабкі місця.

Французькі нічні війни

Французькі нічні війни

Під час чергової, 11-ї, ночі (з неділі на понеділок) безчинств негритянсько-арабських молодіжних банд у Парижі та околицях отримали поранення 34 поліцейських. Затримано 186 хуліганів. Упродовж цієї ночі банди емігрантів спалили щонайменше 839 приватних автомобілів. За повідомленнями поліції, підпали автомобілів все частіше відбуваються не лише в емігрантському поясі Парижа, а й у самому місті та інших містах і префектурах Франції.

Фухіморі на гачку

Поліція столиці Чилі — Сантьяго — заарештувала вчора колишнього президента Перу Альберто Фухіморі, який останні п'ять років переховувався в Японії. Фухіморі, син емігрантів з Японії, перебував на посаді президента Перу два терміни поспіль — з 1990 по 2000 роки, але потому був змушений втекти з країни, оскільки його звинуватили в корупції, розкраданні державних коштів та причетності до вбивства 25 осіб. Фухіморі видав військовим наказ розстріляти демонстрацію його противників. Уряд Японії відмовився задовольнити подання Перу про екстрадицію президента-корупціонера, оскільки йому як японцю за походженням було надано японське громадянство та паспорт. А законами Японії заборонено здійснювати екстрадицію своїх громадян.