«Троєщинський коктейль» — витримку збережено

Таке рішення Верховний Суд України прийняв ще тиждень тому, але лише зараз у СБУ вирішили повідомити про це громадськість. Частково уривки інформації про цей процес в ексклюзивному інтерв'ю «УМ» минулого тижня розповів командувач ВВ Олександр Кіхтенко, адже саме його підлеглі конвоювали засуджених, i саме їм довелося заспокоювати «групу підтримки» Олександра Пастуха, Сергія Значка, Дмитра Савченка і Тараса Шведенка, адже їхні незадоволені вироком друзі намагалися прорвати лінію конвою, а один із засуджених навіть притиснув до грат вартового. Втім із цим тиском правоохоронці впоралися.

«Невиїзний транзит»

Акурат до виборів-2006 року слідчі Генпрокуратури i СБУ значно просунулися у розслідуванні справи про «транзитний сервер» ЦВК, що використовувався у ході президентських виборів 2004 року для маніпуляції з даними. Нагадаємо, що раніше голова СБУ Ігор Дріжчаний повідомляв про арешт першого з фігурантів цієї справи, щоправда, не сказав, про кого йдеться. Минулої п'ятниці ця таємниця відкрилася громадськості, адже Шевченківський районний суд столиці відмовив представникам Генпрокуратури і Головного слідчого управління СБУ в їхньому бажанні взяти під варту екс-начальника управління інформаційного забезпечення Центрвиборчкому Олександра Скопу і звільнив його на підписку про невиїзд.

«Росія» слухає та їсть...

Незважаючи на безпрецедентний крок Міноборони, коли минулого тижня військові запропонували всім бажаючим журналістам відвідати секретний об'єкт «Макарів-1» і на власні очі пересвідчитися, що ніяких таємних в'язниць ЦРУ для терористів там немає, потоки брехні з російських телеекранів не припиняються. Нагадаємо, що ще 12 березня телеканал «Росія» у програмі «Спеціальне розслідування» повідомив, що таємна в'язниця ЦРУ для ув'язнених з Афганістану й Іраку, можливо, була на території українського гарнізону «Макарів-1», що на Київщині. Наші військові не лише спростували цю інформацію, а й влаштували ексклюзивну екскурсію для ЗМІ на військовий об'єкт. Серед бажаючих відвідати Макарів виявилася і знімальна група телеканалу «Росія», який, власне, і запустив інформаційну «качку» в ефір.

«Братки» перефарбувалися в зелено-білі кольори

Кандидата в депутати до Корольовської районної ради міста Житомира від блоку «Наша Україна» Володимира Зубрицького минулих вихідних було жорстоко побито. Сталося це після зустрічі з виборцями кандидата на посаду мера Житомира від Народного блоку Литвина, нардепа Віктора Развадовського.

Перша поразка «бетонного монстра»

Перша поразка «бетонного монстра»

Про те, що безліч торговельних та розважальних комплексів столиці виникло на руїнах дитячих i спортивних майданчиків, відомо багатьом киянам. Адже серед мешканців багатоповерхівок чимало незадоволених вимушеним сусідством із бетонними монстрами, щоправда, далеко не всі з них стають на захист своїх прав. Лише за останній рік у Києві навколо забудови дитячих майданчиків та зеленої зони відбулося чимало конфліктних ситуацій між будівельниками та мешканцями прилеглих будинків.

«Маячня» минає?

Російська сторона таки визнала, що навігаційно-гідрографічне обладнання в Криму є власністю України. А скільки раніше було заяв про якісь базові угоди з 1990-х років, скільки морської піхоти стягувалося на маяки, щоб не допустити туди справжніх власників... Консенсусу вдалося досягнути на останньому засіданні робочої групи з питань навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства в Чорному й Азовському морях.

Як розкрадалася сталь

«Люди гинуть за метал»... Ці слова з відомої опери як ніколи стали актуальними для деяких працівників одного з найбільших металургійних підприємств країни — «Запоріжсталі». Щоправда, тепер вони, мабуть, не слухають мелодії опери, а відповідають на запитання справжніх «оперів» запорізького УБЕЗу.

До жертви не доїхали

Можна лише здогадуватися про можливі наслідки для випадкових перехожих, які б «мали необережність» опинитися поряд із престижним авто «Лексус» 33-річної киянки в ці дні. Адже молоду жінку «замовили», i виконувати завдання до столиці вже їхали професійні кілери з Донецька. Виконавці везли з собою вибухівку, міцність якої вражає — 800 грамів тротилу!

Турчинов, ти мене чуєш?

Турчинов, ти мене чуєш?

Черговий скандал за три тижні до виборів виник між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком та екс-головою СБУ Олександром Турчиновим. У суботньому інтерв'ю «Дзеркалу тижня» Луценко повідомив, що Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом прослуховування посадовців за часів керування Службою безпеки паном Турчиновим. Прослуховували нібито і Луценка, i навіть міждержавні переговори між лідерами України та Росії! Сам міністр із цього приводу не шкодує, бо, на думку Луценка, ті, хто його прослуховував, переконалися, що «немає жодних підстав підозрювати МВС у роботі на дядька, а не на закон». При цьому Юрій Луценко зазначає, що в нього особисто немає ніяких політичних конфліктів із командою Юлії Тимошенко: «Я розглядаю її як важливий елемент єдиної помаранчевої команди. Але в мене є конфлікти з представниками всіх політичних команд, які мали або мають проблеми із законом».

У міліції — власні вибори

Міністерство внутрішніх справ закликає всі політичні сили і кандидатів у депутати дотримуватися виборчого законодавства і не порушувати громадський порядок. Адже останнім часом міліція стурбована численними фактами хуліганства по відношенню до політичних супротивників з боку прихильників різних партій і блоків. Перший заступник начальника департаменту громадської безпеки МВС Юрій Сіденко вчора на брифінгу зазначив, що на цей час правоохоронцями зареєстровано вже 186 повідомлень про резонансні події, пов'язані з передвиборчою кампанією. Переважають факти хуліганства — їх 70, є справи про крадіжки та пограбування в офісах різних політичних сил — 38, крім цього, міліція виявляє агітаційні матеріали без вихідних даних. За всіма цими фактами вже порушено 28 кримінальних справ та складено 11 протоколів про адміністративні правопорушення.