Шоу завершилось чи продовжиться?

Учора ввечері Вищий адміністративний суд України мав ухвалити рішення за позовами до Центральної виборчої комісії щодо її протиправних дій у підрахунку результатів виборів від Блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція», Блоку Юрія Кармазіна, партії «Віче» та Народного блоку Литвина. Утім, коли цей номер «УМ» готувався до друку, судовий розгляд ще тривав. Але напередодні те, що саме Чистий четвер стане останнім днем судового засідання, припускала заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук.

33 картини плюс зв'язана бабуся

Масштабне пограбування картинної галереї в Яготині сталося в ніч на четвер. Близько третьої години ночі невідомі злочинці спеціальними ножицями перекусили металеві грати на вікнах, проникли у двоповерхову будівлю i почали виносити картини відомих українських художників через вхідні двері. Полотна українських класиків Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Тетяни Яблонської або вирізали з рам, або ламали рами i вантажили разом з підрамниками до припаркованого поруч із галереєю автомобіля. Шум почула бабуся-сторож, яка зайшла до одного з виставкових залів i побачила двох злодіїв у масках. «Божій кульбабці» одразу зв'язали руки i посадили у сторожці, але згодом невгамовній бабусі довелося зв'язати ще й ноги i заклеїти рота.

Чим більше позовів, тим краще?

Чим більше позовів, тим краще?

Уже три дні (в суботу, неділю i понеділок) Вищий адміністративний суд розглядає позови аутсайдерів виборчих перегонів-2006 — блоків Вітренко, Кармазіна та Литвина i партії «Віче» до Центрвиборчкому. Враховуючи те, що два дні Феміда бiльше вирішувала процедурні питання, ніж заслуховувала доводи сторін по суті, розраховувати на швидке завершення цього процесу не доводиться. Отже, значного просування в судовому розгляді не відбулося й тоді, коли цей номер «УМ» готувався до друку. Цілком логічним є продовження процесу сьогодні й навіть завтра. А поки «суд та діло», Центральній виборчій комісії заборонено офіційно оприлюднювати результати виборів народних депутатів.

Танки, корвети, житло

Сьогодні завершується триденний візит української делегації на чолі з міністром оборони Анатолієм Гриценком до Туреччини. Уже зараз можна засвідчити, що головна мета візиту — відновлення військово-технічного співробітництва між двома державами фактично досягнута. Адже вже за два місяці до України має прибути повноважна група турецьких військових, яка вивчатиме можливості оборонно-промислового комплексу України, повідомляє Управління прес-служби Міноборони.

Ціпком по «Столичці»

На головного редактора кількох газет («Столичні новини», «Столичка», «Век» та низки інтернет-видань) Володимира Кацмана напали в суботу ввечері, коли він повертався додому. За свідченнями постраждалого, у під'їзді його будинку по вулиці Мечникова, між першим i другим поверхами, на нього напали двоє молодиків віком від 20 до 30 років. Били дерев'яними палками, цілили в голову, але оскільки пан Кацман прикривався руками, дісталося i верхнім кінцівкам.

Термінатор, відьма i Бєшений...

Обмін люб'язностями між міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком та лідеркою «Народної опозиції» Наталією Вітренко не припинився i після 26 березня. «УМ» уже повідомляла, що міністр Луценко пропонував надати охорону Вітренко, оскільки не виключає, що на неї може бути вчинено замах (через програш блоку на виборах) з боку осіб, які здійснювали фінансування передвиборчої кампанії Наталії Михайлівни. Слова міністра про Блок Вітренко як про «організоване політичне угруповання Макса Бєшеного» (російського бізнесмена Максима Курочкіна, якого МВС оголосило в міжнародний розшук), звісно, не могли сподобатися лідерці ПСПУ. Заяви про загрози її життю вона одразу назвала «психічною атакою». А от соратник Вітренко Володимир Марченко взагалі вибухнув на адресу Луценка такою тирадою епітетів, які неможливо відтворити у ЗМІ.

Банкрутів досКУБла міліція

Банкрутів досКУБла міліція

У вчорашньому номері «УМ» в матеріалі «Хто у банку господар, його вкладники вирішують в останню чергу» ми розповідали про складну ситуацію зі збанкрутілими вітчизняними банками «Гарант», «Інтерконтинентбанк» та «Київський універсальний банк», вкладники яких поплатилися чималими грошима i тепер пікетують державні установи і розсилають петиції в усі інстанції.

Мандат від тюрми не врятує

Мандат від тюрми не врятує

Виправлене гасло на карикатурі до цього матеріалу після парламентського вівторка вже втратило сенс. Бо принаймні, ті бандити, які пробралися до місцевих рад усіх рівнів після нещодавніх виборів, усе ж таки сидітимуть у тюрмах. У тому, що м'які крісла обласних та районних рад їм доведеться змінити на тюремні нари, переконані i міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, i Генпрокурор Олександр Медведько.

Так не діставайся ти нікому?!

Так не діставайся ти нікому?!

Минулої п'ятниці співробітники міліції затримали голову наглядової ради «ТАС-Комерцбанку», одного з найвисокооплачуваніших топ-менеджерів банківської системи України, який до того ж був лауреатом конкурсу «Фінансист року-2003», Миколу Виноградова. Відомого 45-річного банкіра i соратника колишнього голови Нацбанку Сергія Тигіпка (який i є власником фінансової групи «ТАС») пана Виноградова правоохоронці підозрюють у жахливому злочині — його звинувачують в організації нелюдської розправи над своєю колишньою дівчиною, молодшою за нього на 20 років.

Наш флот ротується, Чорноморський — не інвентаризується

Щирими оплесками офіцери проводжали тепер уже колишнього командувача ВМС України, віце-адмірала Ігоря Князя. «Морські вовки» Севастополя зізнаються, що ледь не вперше за всю історію українського флоту позавчорашня зміна керівництва у «місті моряків» не була схожа на покарання. Адже адмірал Князь їде до Києва на вищу посаду у Генштабі ЗСУ, де відповідатиме за міжнародну співпрацю. Натомість контр-адмірал Ігор Тенюх із тієї самої посади переходить на флот. За словами міністра оборони Анатолія Гриценка, подібна ротація є нормальною практикою для провідних армій світу. Адже командирам не варто десятиліттями засиджуватися на одному місці, тому й надалі у військах постійно відбуватиметься кадрова ротація.