Губка серед зірок

Губка серед зірок

Уперше в історії знаменитого Музею воскових фігур мадам Тюссо у його експозиції з’явився мультиплікаційний герой. Віднині відвідувачі матимуть змогу сфотографуватися не лише з Анджеліною Джолі, Майклом Джексоном чи Уїнстоном Черчіллем, а й із Губкою Бобом Квадратні Штани — популярним в усьому світі персонажем анімаційного серіалу телеканалу Nikelodeon.

«Табу» на чіпси

На Буковині у шкільних їдальнях заборонили продавати продукти зі штучними барвниками й ароматизаторами. Таку постанову видав головний санітарний лікар Чернівецької області Олександр Світличний. Згідно з цим документом, у буковинських школах із 1 вересня накладено «табу» на сухарики, чіпси, молочно–шоколадні батончики, солоні горішки та деякі газовані напої. Зі шкільних буфетів має також зникнути натуральна кава.

В Україні з’явився свій Колайдер

Міністерство юстиції України подало «сезонний» звіт про зміну імен–прізвищ. У першому півріччі, констатують у Мін’юсті, спираючись на статистику РАГСів, прізвища змінили 8 317 українців. Здебільшого, це жінки, які повиходили заміж. Але не тільки...

Замахнулися «Булавою»

Замахнулися «Булавою»

15 липня невдало закінчилися випробування нового ракетного комплексу «Булава» — ракета, випущена з атомного підводного крейсера на Білому морі, змінила траєкторію польоту і самоліквідувалася, повідомляє «Інтерфакс». Учора Міністерство оборони РФ назвало причину: у ракети прогорів корпус, це сталося через дефектну деталь. Хто «прилаштував» браковану деталь — вивчає спеціальна слідча комісія, яка не відкидає і версію диверсії, свідчить «Інтерфакс». Утім із десяти попередніх випробувань комплексу «Булава», які почалися в 2003 році, щонайменше п’ять були невдалими, останній раз — у грудні 2008 року.

Брудна Феміда

Народним депутатам України, які входять до однойменної прем’єрської фракції, не звикати воювати з людьми. І в першу чергу тому, що «лозинських» у парламентських лавах БЮТу принаймні кілька десятків (якщо згадати тих, хто не голосував за зняття депутатського імунітету з Лозинського, — так звана «група Портнова». — Авт.). Чому «група Портнова» відмовилася голосувати за позбавлення Лозинського недоторканності, можна пояснити лише народною приказкою: бо «одним миром мазані». І якщо екс–нардеп не гребував влаштовувати сафарі на людей, то Андрію Портнову заважають журналісти.

Формула Мовчана

«Сумую, що так швидко пролетів час, і радію, що не так багато його змарнував», — про двоякий настрій свого дня народження за хвилину до початку творчого вечора в Українському домі зізнається Павло Мовчан, поет, публіцист, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, політичний і громадський діяч, лідер Всеукраїнського товариства «Просвіта», народний депутат. У середу в колі близьких по духу йому людей з музикою, віршами і великими букетами соняхів ювіляр відсвяткував своє 70–річчя. Про політику не говорили. Свято з самого початку наповнилося поетичною реальністю — сестри Тельнюк заспівали для ювіляра нову пісню «Все буде просто. Все буде, як зорі на небі», на яку надихнула артистів поема Мовчана «Мури». Ніна Матвієнко з дочкою Антоніною в подарунок принесли старовинні балади. Свої вірші подарувала Лариса Кадирова, її вправно доповнила Галина Стефанова під мелодію від Національного ансамблю солістів «Київська камерата».

Не білком, а клейковиною...

З початку липня вступив у дію новий стандарт оцінювання якості зерна. Відтепер основою для визначення класу збіжжя стає не вміст білку, а клейковини. Так, до перших трьох класів, себто продовольчої пшениці, належать зернові з вмістом білка щонайменше 11 відсотків, а клітковини — не менше 18. Якщо ж вміст білка такий же, проте клейковини менше 18 відсотків — пшеницю відносять до IV–V класу.

До нас їде заступник Обами

20—22 липня в Україні на запрошення глави держави перебуватиме віце–президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден. Це перший візит американського державного представника такого рівня після президентських виборів у США і зміни адміністрації Білого дому. А вже восени, як очікується, відбудеться й зустріч двох президентів — Віктора Ющенка і Барака Обами. Про те, що зовнішньополітичне відомство України проробляє таку можливість, повідомив журналістам під час засідання прес–клубу МЗС заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв. За його словами, підготовка до такої зустрічі буде одним із важливих елементів візиту Байдена до Києва.

Шустер змінює роботу

Савік Шустер знову змінює місце роботи. На відміну від попередніх разів, коли ведучий перейшов спершу з телеканалу ICTV на «Інтер», а потім звідти — на ТРК «Україна», цього разу Шустер міняти «кнопку» не збирається. Натомість міняє запис у трудовій книжці. Як повідомляє сайт «Телекритика», продакшн–компанія «Савік Шустер студіос», яка виробляла ток–шоу «Шустер Live», переоформила статутні документи й тепер називається «Істіл студіос». Разом із прізвищем у назві компанія втратила й «живого» Шустера: згідно з офіційною заявою перейменованої студії, її «обличчя» відмовилося залишитися в «Істіл студіос».

«Мій батько — подвійна жертва нацистів»

Невдовзі на 89–річного Івана (Джона) Дем’янюка, якого, попри хворобу та немічність, таки депортували зі США до Німеччини, чекає суд. Дем’янюка, українця за походженням і людину з колишнім американським громадянством, німецьке правосуддя вважає прибічником нацистів. Позавчора прокуратура Мюнхена висунула йому офіційне звинувачення — сприяння вбивству більш як 27 800 людей у нацистських таборах смерті в часи Другої світової війни. Редакція «України молодої» отримала лист із США від сина обвинуваченого — Джона Дем’янюка–молодшого, який наголошує: у справі проти батька «відсутні будь–які ознаки правосуддя, натомість наявні винятково політичні цілі» — й закликає українські ЗМІ та всіх небайдужих стати на захист справедливості та нещасного старого.