Хто стріляв у прокурора?

Невдалою виявилася минула п'ятниця для бориспільського міжрайонного прокурора Олександра Кузовкіна. Коли близько 22.00 він їхав на власному «Опелі» центром столиці, його підрізав темний «бімер». Прокурору ледве вдалося загальмувати й уникнути ДТП. Сталося це на розі вулиць Саксаганського та Льва Толстого. З «Опеля» вийшов пан Кузовкін, а з БМВ — водій та пасажир. Коротка словесна перепалка, з'ясування стосунків, постріл гумовою кулею i... «бімер» уже мчав із місця пригоди, а прокурор лишився на асфальті — невідомий влучив йому в праве стегно.

«Либідь» у темряві

Про ситуацію навколо готелю «Либідь» з численними судовими розборками «УМ» неодноразово повідомляла. Півроку тому правову допомогу «Либеді» у протистоянні з тодішньою столичною владою навіть запропонував відомий народний депутат Степан Хмара, який офіційно звертався до керівництва МВС та Генпрокуратури з вимогою перевірити факти корупції з боку чиновників мерії. На час виборів усе стихло. Але після зміни влади у «Либеді» знову почалися проблеми — цього вівторка готель, майже повністю заповнений іноземними туристами, без будь-яких попереджень відключили від електропостачання.

Бюджет не олiя. Вижати не можна

Цікавий лист голови податкової адміністрації Дніпропетровщини Василя Андрухіва Президенту України нещодавно потрапив у розпорядження ЗМІ. Серія скандальних публікацій в обласній пресі одразу викликала вибуховий ефект. Ще б пак! Адже у своєму листі головний податківець Дніпропетровщини не багато не мало звинувачує в ухилянні від сплати податків не абикого, а гіганта вітчизняної харчової промисловості ЗАТ «Дніпропетровський маслоекстракційний завод», відомого своєю торговою маркою «Олейна».

«Зона» вдруге «вдарила по вені»

«Зона» вдруге «вдарила по вені»

«Ми живемо в таких умовах нелюдських! По-перше, у нас антисанітарійний стан, по-друге, режимом людей доводять не те що до виправлення, а так озлоблюють перед виходом на свободу, що люди не витримують і доводять себе до суїциду. Скарги, куди ми не писали, цензура того не пропускає», — так анонімно в ефірі «5-го каналу» пояснив причини акції протесту один з ув'язнених Личаківської виправної колонії №30, що у Львові. Мав рацію голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Василь Кощинець, коли на минулому тижні у коментарі «УМ» припустив, що надмірна увага преси до акту непокори підслідних у Харківському СІЗО (тоді близько двадцяти чоловік порізали собі вени), може призвести до повторення таких випадків у інших закладах відбування покарань. Через декілька днів після харківського НП подібний випадок стався у Львові.

Обчищені «Надра»

Обчищені «Надра»

Цей прикрий випадок стався у Житомирі, в місцевій філії банку «Надра», де вночі з грошового сховища було викрадено 636 тисяч гривень. Крадіжку виявили вранці о 9.45. Як повідомили «УМ» у Центрі зв'язків з громадськістю обласної міліції Житомирщини, на місце одразу виїхала слідчо-оперативна група і встановила, що чималеньку суму (майже у 100 тисяч євро) викрали, пошкодивши замикаючий магнітний пристрій та відключивши радіосигналізацію.

«Трьох богатирів» — під особистий контроль

«Трьох богатирів» — під особистий контроль

Позавчора ввечері Президент Віктор Ющенко оголосив, що бере під особистий контроль питання реформування правоохоронної системи України для підвищення її дієздатності та ефективності, а також виконання завдань щодо захисту прав громадян. До такого рішення глава держави прийшов після індивідуальних зустрічей із трьома керівниками силових структур — міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, головою СБУ Ігорем Дріжчаним та Генеральним прокурором Олександром Медведьком.

Індійський «транзит»

Індійський «транзит»

Неспокійними виявилися першотравневі вихідні для прикордонників, адже у ці дні вони затримали 130 осіб за незаконне перетинання кордону, 84 з яких виявилися нелегальними мігрантами.

Харківські «бен ладени»

Харківські «бен ладени»

«Викриттю цих злочинів сприяла скоординована робота правоохоронних органів у Харківській області. I це становило серйозне випробування для міліції та СБУ, бо фактично було знайдено «голку у скирті сіна». Ці вибухи стали серйозною загрозою для безпеки харків'ян, люди стали боятись ходити в магазини», — так прокоментував успіх силовиків у розкритті резонансного злочину начальник департаменту кримiнального розшуку МВС Василь Паскал.

Десятий день. Ідуть дебати

Позавчора Вищий адміністративний суд розпочав останню судову стадію (дебати) перед винесенням рішення у справі за позовами до ЦВК від Блоку Вітренко «Народна опозиція», Блоків Кармазіна і Литвина та партії «Віче». Одноденну перерву Феміда взяла лише на Великдень, тобто в суботу відбулося восьме, у понеділок — дев'яте, а вчора — вже десяте засідання суду по справі аутсайдерів виборчих перегонів-2006. Перед тим як посвятити паски судді змушені були вивчити шість томів письмових доказів від партій-позивачів, понад вісім годин часу знадобилося лише для дослідження протоколів з усіх 225 ТВК.

Чи буде день сьомий?

«Відповідно до закону суд повинен ухвалити рішення протягом п'яти днів. Справа розглядається вже шостий день, тому я прошу до позивачів ставити конкретніші запитання відповідачеві. За графіком завтра ми повинні провести дебати», — так ще позавчора голова Вищого адміністративного суду Олександр Пасенюк пояснював причини, через які феміда не уклалася у встановлений законом термін розгляду скарг аутсайдерів виборчих перегонів-2006 (блоки Вітренко, Кармазіна, Литвина та партія «Віче»).