«Барс» іде на Крим

«Барс» іде на Крим

Подібні рейди під час курортного сезону для бійців Внутрішніх військ уже стали традиційними, адже на чорноморське узбережжя вони відправилися втретє. В Україні ще пам’ятають подібні відпрацювання бійцями ВВ у 2004 році в Донецькій та Закарпатській областях, але Крим та Одещина — регіони особливі. Під час курортного сезону тут різко активізується вулична злочинність, адже десятки тисяч відпочивальникiв — «ласий шматок» для злочинців. Зрозуміло, що силами місцевих правоохоронців злочинність не вгамувати, натомість наявність патрулів ВВ різко зменшує апетити крадіїв, грабіжників та гвалтівників. За інформацією кримського главку МВС, минулоріч у тих регіонах півострова, які патрулювали Внутрішні війська, кількість вуличних злочинів зменшилася на 34 відсотки.

Усі — на палубу!

Усі — на палубу!

Завтра в Україні відзначатиметься державне свято — День Військово-Морських сил України, адже згідно з минулорічним президентським указом, свій день моряки святкують у першу неділю липня. Зрозуміло, що основні урочистості відбудуться на головній базі Українського флоту — Севастополі, тут моряки починають «гуляти» вже сьогодні. Ще зранку в Севастополі мали урочисто вручити військовослужбовцям флоту ключі від двадцяти новеньких квартир, побудованих на кошти Київської міської державної адміністрації за адресою: вулиця Колобова, 23.

«Малинова» армія

«Малинова» армія

Згідно з президентським указом № 551, у вітчизняному війську нарешті засновано емблеми i прапори ЗСУ, Міноборони, Генштабу та різного роду військ — сухопутних, повітряних та ВМС. Свої штандарти отримали міністр оборони, начальник Генштабу ЗСУ, командувачі різних родів військ. Описи i малюнки емблем, прапорів i штандартів уже затверджено, й кожен бажаючий може переглянути їх на сайті Президента України.

Чи буде поховане «таращанське тіло»?

Cхоже, що після шести років поневірянь по моргах тіло загиблого журналіста Георгія Гонгадзе таки буде віддано землі, відповідно до прадавніх звичаїв поховання, а відтак, душа невинно убієнного, нарешті заспокоїться. Адже вперше за весь цей час Генпрокуратура таки дала згоду видати тіло Гії його матері для поховання. Втім останки вбитого «перевертнями у погонах» журналіста, мабуть, таки не скоро будуть поховані. Адже Леся Гонгадзе продовжує не вірити в те, що ці рештки тіла належать саме її синові.

Стійло для крадених «бімерів»

Стійло для крадених «бімерів»

Справжній «відстійник» викрадених автомобілів престижних марок «накрили» у Львові працівники місцевої Державтоінспекції. Сховище викрадених «залізних коней» автокрадії облаштували безпосередньо в обласному центрі, не криючись по галицьких селах та містечках.

Участь АНульовано

«Щодо проекту Ан-70 настала повна ясність — російською стороною ухвалено рішення про те, що вона виходить із цього проекту. Це краще, ніж відсутність рішення», — з цими словами міністра оборони Анатолія Гриценка фактично відкрилося нове, свіже дихання у вітчизняних авіаконструкторів. «Ясність» настала у Баку, під час спільної зустрічі Гриценка зі своїм російським колегою — міністром оборони РФ Сергієм Івановим. За словами Гриценка, звісно, було б краще, якби транспортного велетня робили разом, але остаточне рішення Росія нарешті прийняла.

Кулачна педагогіка

У грудні минулого року цей сюжет, зазнятий учнем Харківської гімназії №152 на уроці історії, обійшов усі українські телеканали і викликав великий резонанс у суспільстві. Восьмикласник зняв на камеру мобільного телефону момент, коли вчитель історії Володимир Лушницький вдарив рукою по голові його однокласника. Цей випадок обурив i освітян. Для перевірки фактів була створена комісія, яка встановила, що вчитель дійсно застосував фізичну силу до учня. Тому в березні 2006 року Лушницького було звільнено з роботи, а в численних публікаціях преси стверджувалося, в тому числі очевидцями і колишніми випускниками гімназії, що історик-комуніст ( Лушницький був ще й депутатом Харківської міськради від КПУ) неодноразово застосовував фізичну силу до учнів і раніше.

Симон погромів не влаштовував

Симон погромів не влаштовував

Учора виповнилося 80 років з дня трагічної загибелі одного з основоположників сучасної Української державності Симона Петлюри. Після поразки визвольних змагань у 1917—1921 роках він залишив Україну і оселився у Парижі. Саме тут його й настигли кулі єврея Шварцбада, руками якого Москва навмисно зіштовхнула українців з євреями. Довгі роки стверджувалося, що таким чином Петлюрі помстилися за єврейські погроми в Києві.

Ніна Матвієнко: Мій кристал ще не до кінця відшліфований!

Ніна Матвієнко: Мій кристал ще не до кінця відшліфований!

Цю жінку не один десяток років знає i шанує вся Україна, її голос називають золотим, а на її піснях виросло i духовно збагатилося не одне покоління людей. За своє життя вона отримала чимало звань, нагород, призів і грамот, але, коли журналіст «УМ» вперше зустрівся із Ніною Матвієнко у Балаклаві, під час однієї з благодійних акцій, усі ці регалії та заслуги не створювали дистанції у спілкуванні. «Сонце, не боїшся брати в мене інтерв'ю, бо одна журналістка нещодавно сказала, що боїться, адже я нібито дуже відверта?» — лише запитала в мене народна артистка, а віднедавна i Герой України. З'ясувалося, що в колись секретній Балаклаві Ніна Митрофанівна, як i автор, була вперше, та й взагалі у Криму відомій співачці випадало бувати нечасто. Але здавалося, що вона прожила тут не один десяток років. Принаймні з балаклавцями спілкувалася настільки тепло i щиро, немов вони давні сусіди. За тиждень після цієї зустрічі ми продовжили розмову в Києві, одразу після повернення Ніни Матвієнко з-за кордону, де вона у складі тріо «Золоті ключі» брала участь у закритті Року України в Польщі.

Адвокат обвинувачує Генпрокурора

Можна бути захисником i обвинувачувати, можна підтримувати державне обвинувачення у суді i при цьому стати об’єктом обвинувачення сторони постраждалого. Таку юридичну логіку днями довів представник інтересів матері загиблого журналіста Георгія Гонгадзе адвокат Андрій Федур, який вимагає притягти до кримінальної відповідальності не абикого, а Генпрокурора Олександра Медведька й інших посадовців із Різницької. Причина — розголошення державної таємниці у справі Гонгадзе.