Курей врятують китайці

Китай розробив нову, більш ефективну вакцину проти пташиного грипу, яка може одночасно захищати домашніх птахів і від іншого гострого вірусного захворювання, — хвороби Ньюкасла, повідомила вчора агенція «Франс пресс». Вакцину розробили вчені Науково-дослідного інституту ветеринарії міста Харбін на північному сході Китаю.

Кремль позбавляється «критиканів»

Держдума Росії прийняла практично без обговорення в третьому читанні закон про некомерційні та неурядові організації. Фактично йдеться про пакет із двох окремих законів «Про некомерційні організації» та «Про громадські об'єднання» i внесення правок в десять інших законів. «За» проголосували 357 депутатів Думи, «проти» — 20 та семеро утрималося. «Независимая газета» написала вчора у своєму інтернет-виданні, що депутати таким чином поставили крапку під «найскандальнiшим та багатостраждальним документом останнього часу». І попередила, що цей закон надалі потрапить не лише на стіл президента Росії для підпису, а й до Страсбурга, оскільки вже «його первинна редакція викликала неоднозначну реакцію в Росії та підвищену увагу за кордоном».

Нью-Йорк поїхав, Лондон зупиниться

Нью-Йорк поїхав, Лондон зупиниться

У Нью-Йорку вчора опівночі (о сьомій ранку за київським часом) знову розпочали курсувати метро й автобуси. Керівництво профспілки транспортників припинило страйк після трьох днів безуспішних переговорів з міською владою під тиском та погрозами останньої.

Хаос у Нью-Йорку

Хаос у Нью-Йорку

Працівники громадського транспорту найбільшого міста США Нью-Йорка після провалу переговорів з управлінням міського транспорту стосовно нової колективної трудової угоди, зокрема незгоди міської влади відмовитися від своїх планів урізання розмірів пенсійного забезпечення та медичного страхування, у понеділок прийняли рішення розпочати загальний страйк. Починаючи з вівторка, увесь громадський транспорт міста зупинився, зачинені всі 400 станцій нью-йоркського метро. Страйк є нелегальним, оскільки американським законодавством забороняється страйкувати працівникам громадських служб. Порушення карається високими штрафами.

Бачили очі, кого обирали

Бачили очі, кого обирали

В Афганістані приведено до присяги 351 члена верхньої та нижньої палат нового парламенту, першого легітимного законодавчого органу цієї країни за останні 32 роки, повідомляє агенція «Рейтер». Він мав би вселяти надію на краще майбутнє країни, яку впродовж останніх десятиліть роздирали внутрішні конфлікти, війни та зовнішні інтервенції. Але персональний склад нового парламенту викликає у населення країни, яке ж його ій обрало, швидше песимістичні почуття: більшість депутатів є організаторами попередньої різні та конфліктів і мають заплямовані кров'ю руки.

З кокаїном — до соціалізму

З кокаїном — до соціалізму

На президентських виборах у Болівії, які відбулися в неділю, понад 50 відсотків голосів виборців набрав лідер плантаторів коки та запеклий ворог США 46-річний індіанець Ево Моралес Айма. Офіційні результати виборів повідомлять лише в січні, але суперник Айми на виборах, 45-річний екс-президент Болівії Хорхе Кірога вже визнав свою поразку і поздоровив Айму з перемогою. Кірога, який здобув освіту в США і є правником за фахом та лібералом за переконаннями, набрав 30 відсотків голосів виборців.

Великі піаряться «по-крупному»

Bідомий фахівець у радянських та російських справах, американська письменниця та публіцистка Анна Епплбаум написала днями в газеті «Вашингтон пост», що великі російські фірми, які часто дуже тісно пов'язані з урядом Росії, все щедріше спонсорують американські інституції, головним чином політологічні осередки, які формують американську та світову громадську думку. У статті під назвою «Що купують росіяни?» авторка звертає увагу на те, що російські олігархи поводяться так само, як і багаті арабські шейхи з Саудівської Аравії, котрi вже багато років щедро фінансують американські університети в надії, що тi формуватимуть кращу думку про їхню країну.

«Москва без фашизму»

«Москва без фашизму»

Приблизно дві тисячі членів демократичних партій та організацій вийшли позавчора на вулиці Москви, щоб висловити протест проти поведінки московської влади, яка на початку листопада дозволила представникам неофашистських організацій провести велику маніфестацію в столиці Росії. Під гаслами «Москва без фашизму» та «Ні заразі фашизму» прибічники партій «Яблуко» та «Союз правих сил», члени організацій «Меморіал», «Об'єднаний громадянський фронт», «Солдатські матері» та «Зелена Росія», активісти молодіжних антифашистських організацій пройшли від площі Тургенєва до Луб'янки, де перед так званим Соловецьким каменем вшанували пам'ять жертв політичних репресій у колишньому СРСР.

У паранджі і з мандатом

У паранджі і з мандатом

Учора в Іраку відбулися вибори постійного парламенту країни. Виборчі дільниці були відчинені з сьомої години ранку до 17.00. Учора зранку активність виборців була високою. На це мали вплив два чинники: цього разу іракські суніти вирішили не бойкотувати вибори, а більшість партизанських угруповань заявила, що вони не будуть вдаватися до терактів. Хоча окремі найбільш радикальні угруповання слова не дотримали. Агенція «Рейтер» повідомила, що відразу після відкриття виборчих дільниць у місті Рамаді випустили кулеметну чергу по одній з них, але ніхто не потерпів. У Тікріті поруч з однією з дільниць вибухнув мінометний снаряд. Вибух стався і в Багдаді, поруч із так званою «зеленою зоною», де голосує керівництво країни.

Корупція: борітеся — поборете

Організація Об'єднаних Націй отримала новий інструмент у боротьбі з корупцією, оскільки вчора розпочала діяти міжнародна угода з боротьби із злочинами такого типу, повідомляє агенція «Франс Пресс». «Світ ще ніколи не мав потужної зброї такого масштабу для контролю корупції», — із задоволенням зазначив у своїй заяві Антоніо Марія Коста, виконавчий директор підрозділу ООН, що веде боротьбу з наркотиками та злочинністю. «Конвенція проти корупції» була прийнята на Генеральній асамблеї ООН у жовтні 2003 року, і відтоді її підписали 140 та ратифікували 38 країн світу. За даними ООН, щороку у світі витрачається на хабарі астрономічна сума в один трильйон доларів (840 млрд. євро).