Шарон бореться за життя

Прем'єр-міністр Ізраїлю Аріель Шарон, який упродовж останніх тижнів двічі потрапляв до шпиталю, — спочатку 18 грудня з мікроінсультом, а потім із проблемами серця, — позавчора ввечері знову почував себе зле. О 22.00 за ізраїльським (і київським) часом його стан різко погіршився. Новий особистий лікар прем'єра Шломо Сегев негайно прибув на ранчо прем'єр-міністра і викликав швидку допомогу. Далі події розгорталися так швидко, що поліція навіть не встигла організувати ескорт, як того вимагає закон. О 23.00 Шарон уже був у єрусалимському шпиталі «Хадасса Ейн-Карем», де лікарі діагностували черговий інсульт.

Чи Кремль — восьме диво світу?

П'єр де Кубертен 1896 року відродив Олімпійські ігри за їхніми описами в античній літературі, а австрійський шукач пригод та знавець старожитності Бернард Вебер у 2001 році заснував нову організацію — N7W, метою якої є встановити нові сім чудес сучасного світу. Назва організації якраз і є абревіатурою від англійського «Нові сім чудес». До керівництва цієї структури входять визнані та авторитетні у світі фахівці, зокрема колишній голова ЮНЕСКО — агенції ООН з питань освіти, науки та культури. Завдання нового списку семи чудес світу — донести мешканцям планети усвідомлення необхідності берегти культурну спадщину людства.

Дорослу донечку — під ялиночку

Дорослу донечку — під ялиночку

Діти, народжені поза шлюбом, знаходять своїх батьків через чверть століття не лише в бразильських серіалах, а й у... європейській політиці. Так, на Новий рік президент Словенії Янез Дрновшек уперше зустрівся зі своєю 24-річною донькою, про існування якої він раніше й не здогадувався. Глава держави на півдні Альп провів із дочкою Різдвяні свята та зустрів прихід 2006 року.

Темний бік «Пінк Флойд»

Темний бік «Пінк Флойд»

Сьогодні виповнюється 60 років співакові, гітаристу й автору пісень Сіду (Роджеру) Баррету. На цей час його прізвище відоме лише відданим шанувальникам британської рок-групи «Пінк Флойд», які цікавляться витоками цієї легенди світової рок-музики. Можна сказати, що Баррет є «великою культовою фігурою у вузьких колах». Він особисто пізнав смак слави як співзасновник та головний творець перших успіхів «Флойдів». Але з огляду на хворобу та небажання підкорятися комерційним вимогам музичної індустрії був швидко викинутий на узбіччя. Баррет не забажав прийняти накинуті йому індустрією правила гри, оскільки сприймав те, що робить, мало не як релігійне послання. Він творив музику, яка була результатом вибуху його божевільної фантазії. І підбадьорював інших робити те саме.

Японці тримають марку

Учора в Токіо відбулася офіційна церемонія відкриття найбільшого банку світу Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ. Він з'явився внаслідок злиття двох великих японських фінансових груп: Mitsubishi Tokyo та UFJ Holdings. Підписанню остаточної угоди передувала велика робота з уніфікації комп'ютерних систем двох фінансових гігантів та мережі банкоматів, які належать окремим банкам цих двох груп. На це пішло три місяці, оскільки про наміри злиття двох груп було повідомлено ще 1 жовтня минулого року.

Німецька Ангела поруч із нашою Юлією

У книжкових магазинах Німеччини на початку цього року з'явилася книга журналістки Патриції Лесснеркраус «Меркель, влада, політика». Головне в ній — досі невідомі факти з життя нового канцлера Німеччини Ангели Меркель. Але, як повідомляє Рейтер, авторка, відома у себе на батьківщині публікаціями в часописі «Бунте», не обмежується портретом першої в історії Німеччини жінки на посаді голови уряду. Книга вартістю 12,80 євро має підзаголовок «Портрети найвпливовіших жінок світу» і містить окремі розділи про президентів Ірландії — Мері Макалісі, Шрі-Ланки — Бандаранаїке Кумаратунга, Філіппін — Глорії Арройо, Фінляндії — Тар'ї Халонен та Латвії — Вайри Віке-Фрейберга, прем'єр-міністрів Нової Зеландії — Хелен Кларк, Мозамбіку — Луїзи Діас Діонго та екс-глави уряду України Юлії Тимошенко.

«Залізна завіса» для туристів

Новий посткомуністичний уряд Болгарії прийняв рішення про запровадження з 1 січня більш жорстких правил перетину кордону громадянами інших країн та їхнього перебування на болгарській території. До цього часу іноземці повинні були зареєструватися у відповідних органах впродовж доби після перетину кордону.

Талі сніги Кіліманджаро

Талі сніги Кіліманджаро

Землетруси і урагани, повені і засухи, оповиті смогом світанки великих міст і зникаючий озоновий шар над нашими головами — така розплата за технічний прогрес, така ціна за наше бажання жити все комфортніше і все повніше задовольняти наші непомірні споживацькі потреби. Більшість iз так званих природних катаклізмів спричинені діяльністю людини. Але більшість iз нас цим особливо не переймається, бо хай, мовляв, болять голови в урядовців та політиків, які, в свою чергу, воліють не вдаватися до непопулярних кроків, якщо й заклопотанi проблемами екології. Людство впевнено прямує до самознищення. А спроби зупинити його на цій «дорозі до пекла», на жаль, кволі та нескоординовані.

Повітряний інтернаціонал

Повітряний інтернаціонал

Починаючи з 1 січня 2006 року, небо над Литвою, Латвією та Естонією буде перебувати під постійною цілодобовою охороною польської військової авіації, повідомила вчора польська «Газета виборча». Країни Прибалтики не мають своїх власних сучасних літаків-винищувачів, і Альянс змушений був визнати, що ці три маленькі країни не в змозі захищати свій повітряний простір. Тому, починаючи з весни 2004 року, коли Литва, Латвія та Естонія стали членами НАТО, відповідальність за безпеку неба Прибалтики поклали на себе їхні союзники по Альянсу, які почергово, по три місяці розміщували свою авіацію на військово-повітряній базі «Зокняй» в Литві. Свою братню місію вже виконали, зокрема, бельгійці, данці та німці.

Різдво під дощем

Центральним моментом недільного святкування Різдва на площі святого Петра у Ватикані стало традиційне послання Папи Римського Бенедикта XVI Urbi et Orbi («Місту і світу»). Понтифік виголосив його не з вікна папського помешкання, як це робив його попередник Іван Павло ІІ, а з того самого балконa, на якому він вперше з'явився після обрання його на папський престол 19 квітня цього року. Суть послання «Місту і світу» містилася в таких словах Папи: «Сучасна людино, доросла, але інколи слабка у своєму мисленні та волі, дозволь взяти себе за руку Дитятку з Віфлеєма, не бійся, довірся Йому!» Він наголосив, що «живильна сила Його світла заохочує до ангажування в створення нового світового порядку, який базується на справедливих етичних та економічних відносинах».