Нахаби «круглого столу»

Нахаби «круглого столу»

«Я противник американського геополітичного втручання. Навіть не принциповий противник. Просто вважаю, що Росія, на жаль, не втручалася так, як американці. Росія повинна втручатися не менше, і навіть значно більше, ніж Америка».
Це, якщо ви ще не здогадалися, — про втручання в Україну. А фраза належить Сергію Маркову — «великороському» політологу, яскравому носію імперських амбіцій Російської Федерації, про якого можна сказати, що на язику в нього те, що у Кремля на думці. До речі, на минулих президентських виборах Марков «грав» у штабі Януковича.

У Києві знову буде «Єдність»?

У Києві знову буде «Єдність»?

«Пропорційна система місцевих виборів — змова депутатів парламенту», — заявив на прес-конференції Володимир Яловий, голова партії «Єдність» та заступник столичного мера. На його думку, сьогодні суспільство не готове повною мірою перейти до пропорційних виборів, надто ж у місцеві ради.

Відповідальна — НСНУ

Відповідальна — НСНУ

Станом на вчорашній обід (а пiсля вiвторка нових призначень у Кабмiнi бiльше не було) в уряді працювало одразу десятеро членів партії «Народний союз «Наша Україна». До голови центрального виконкому НСНУ, Прем'єр-міністра Юрія Єханурова додалося ще дев'ять «НСНУшників». Причому посади в Кабміні здобули далеко не останні в партії люди: наприклад, віце-прем'єр Роман Безсмертний (голова ради НСНУ) або міністр Кабміну Богдан Буца (перший заступник голови виконкому). Ба більше, із чотирьох керівних посад в уряді (п'ятого, тобто «звичайного» віце-прем'єра наразі ще не призначено) члени НСНУ займають одразу три крісла — сам Єхануров, Безсмертний, а ще — перший «віце» Станіслав Сташевський (член ради партії). Міністрами стали також члени президії ради «Народного союзу...» Віктор Тополов (вугільної промисловості) та Юрій Павленко (у справах сім'ї, молоді та спорту) і члени ради НСНУ — Володимир Шандра (промислової політики), Іван Плачков (палива та енергетики України), Віктор Балога (з питань надзвичайних ситуацій) та Павло Ігнатенко (охорони навколишнього природного середовища).

Реприватизація Майдану

Реприватизація Майдану

«Охорона Юлії Володимирівни попросила вжити додаткових заходів безпеки, — винувато сказав технічний співробітник «1+1», коли на вході в телецентр мене та моє потерте журналістське посвідчення прискіпливо вивчали сек'юріті в чорному. — Тимошенко тут охоронятиме СБУ». «СБУ чи ФСБ?» — пожартувала я. Напередодні екс-Прем'єрка завершила бліц-візит у Москву і досягла неймовірного — Генпрокуратура РФ припинила міжнародний розшук громадянки Тимошенко і скасувала санкцію на арешт. Коли Юлія Володимирівна була на чолі уряду, в Москві її «шугали» і виглядали через Інтерпол. Коли вона пішла в негласну опозицію до Віктора Ющенка, з неї зняли ці гіпотетичні наручники. Тимошенко-Прем'єра в Кремлі не шанували, Тимошенко-опозиціонерку вітають із прихильністю. Якщо потрібна велика індивідуальна перемога, Юлія домовлятиметься не тільки з Путіним, а й із самим чортом.

Однією ногою тут — іншою знову там

Недовго пробув в Україні один із найбагатших олігархів, «господар Донбасу» Рінат Ахметов. Президент футбольного клубу «Шахтар» пробув в Україні лише два дні. І, як повідомляє сайт «Чемпіон», уже в неділю ввечері Рінат Леонідович знову вилетів до Монако.

Під душем із «політикою»?

Позавчора ввечері у Копичинецькій виправній колонії, що на Тернопільщині, загинув 31-річний Руслан Срібний, колишній голова тернопільської обласної організації УНА-УНСО. Майже два роки тому він отримав строк за спробу одержати хабар у розмірі кількасот доларів, перебуваючи на посаді начальника міської адміністративно-технічної інспекції (обставини затримання, до речі, були досить неординарними), і вже от-от мав вийти на волю.

Горе переможцям?

У ситуації, яка складається зараз в українському політикумі, питання «хто винен?» уже не актуальне. А от на запитання «що робити?» «помаранчевій» еліті відповідати не лише доведеться, а й бажано буде зробити це якомога швидше. Бо ще трохи — і її вже нікому буде слухати. Адже, як свідчить чергове соціологічне опитування Центру Разумкова, у вже не нової насправді влади стрімко знижується рівень підтримки. І не лише у влади загалом, а й у лідерів Майдану — в тому числі й на даний момент безробітних — загалом. При цьому даремно спікер парламенту Володимир Литвин сподівається на те, що на тлі падіння рейтингів виконавчої влади «єдиним оплотом стабільності» залишається Верховна Рада: як відзначають соціологи, показник народної довіри до ВР наразі впав фактично до тієї позначки, що й за минулого режиму. А от хто виглядає справді стабільним — то це «біло-синя» опозиція: рівень довіри до переможеного на президентських виборах лідера Партії регіонів Віктора Януковича хоч і не зростає, але й не падає і фактично зрівнявся з показником довіри до тріумфатора минулорічної кампанії Віктора Ющенка та його екс-соратниці Юлії Тимошенко. Щоправда, при цьому дії Януковича не підтримують-таки набагато більше громадян, ніж дії обох Ю.