«Павутиння» поза законом

«Павутиння» поза законом

Проведена на цьому тижні у Києві конференція з питань міжнародної співпраці у рамках положень Конвенції Ради Європи щодо кіберзлочинності показала справжні масштаби різновиду нового сучасного криміналу — кіберзлочинності. Злочини, скоєні хакерами, не можна побачити неозброєним оком на вулиці або на прикладі зламаних дверей до квартири. Вони «ламають» інше — захисти на сайтах, підбирають коди доступів до баз даних тощо i, звісно ж, крадуть та грабують, що теж можна побачити лише в мережі інтернету.

Ати-бати, не варто рапорту писати

Учорашня розширена колегія Міністерства оборони «оголила» неабиякі проблеми вітчизняного війська. «Офіцерський корпус просто розвалиться... Ніхто не впорається з відновленням боєздатності Збройних сил... За два-три роки Збройні сили України будуть не здатні захищати Батьківщину!» — це лише окремі тривожні уривки з невтішного прогнозу, який зробив міністр оборони Анатолій Гриценко. Усе це може стати реальністю, якщо у 2007 році держава не вирішить питання про суттєве підвищення рівня грошового забезпечення, в першу чергу для контрактників і молодих офіцерів, а також якщо не буде відновлено фінансування закупівлі нової військової техніки.

Раптом приснилася форель...

Таке нещодавне припущення Ігоря Смешка спричинило чималий резонанс. Утiм обiзнанi спецслужбiсти ще два мiсяцi тому знали, що Генпрокуратура, яка нинi обслуговує «донецький» уряд, разом iз зацiкавленими особами, почне руйнувати вмотивовану версiю отруєння, задля чого «вкине» новi версiї. Так воно i сталося.

Хворим в армії не місце

Безмежно радіє серце призовників та їхніх батьків. Принаймні це стосується тих юнаків, що мають захворювання, несумісні зі службою у війську. Справді революційне рішення ухвалило керівництво Міністерства оборони — спрощено систему медичного огляду для юнаків, які призиваються на строкову службу.

Повний «Попков» i реставрація кучмізму

Після того як уряд Януковича призначив заступником міністра внутрішніх справ Миколу Плеханова (який на посаді керівника обласної міліції Сумщини особисто скеровував у 2004 році безмір «правопохоронців» на студентські протести, права виборців тощо), здавалося, «антикризовикам» уже не вдасться здивувати громадськість черговою одіозною фігурою у високому кріслі силового відомства. Далебі! Є ще в донецькій колоді «професіонали»! Із забуття повернувся Сергій Попков, колишній командувач Внутрішніх військ МВС, який у буремному листопаді 2004 року дуже хотів стати заступником міністра внутрішніх справ i таки став ним.

Мороза Цушко не гріє

Навіть Голову ВР і лідера соціалістів Олександра Мороза здивували кадрові призначення екс-керівника фракції СПУ, а нині — міністра внутрішніх справ Василя Цушка. Сан Санич невдоволений принаймні одним із нових заступників керівника МВС — Миколою Плехановим. Спікер парламенту вважає це призначення колишнього начальника сумської обласної міліції «великою помилкою» і «некорисним для органів внутрішніх справ».

«Озерка» припиняє «розборки»

Швидше за все, на скандально відомому центральному ринку Дніпропетровська «Озерка» більше не литиметься кров. Принаймні в цьому переконують зацікавлені сторони, які перед цим вели тривалі рейдерські війни. Крапку в розборках, судячи з усього, поставила смерть голови правління ВАТ «Дніпропетровський центральний ринок», росіянина Володимира Воробйова, якого тиждень тому розстріляли з автомата в центрі міста. Тож учора представники зацікавлених сторін — Геннадій Корбан від КП «Центральний ринок» (м. Дніпропетровськ) і Андрій Сумцов від ВАТ «Дніпропетровський центральний ринок» — розповсюдили спільну заяву, в якій наголосили, що господарський конфлікт навколо «Озерки» розв'язано в ході переговорів, а досягнуті принципові домовленості, що влаштовують обидві сторони, наразі оформляють юридично.

Медведько i Ко образились

Медведько i Ко образились

Невдоволення слабкістю, заполітизованістю та недієздатністю керівництва Генпрокуратури сягає критичної межі. Можна згадати чимало «загальмованих» на Різницькій резонансних справ та спроби «відбілення» одіозних фігур кучмістів, що тривалий час породжувало конфліктні ситуації між керівництвом МВС часів Луценка та ГПУ Медведька, звинувачення у виконанні політичного замовлення на адресу Генпрокурора i його заступників від міністра оборони Анатолія Гриценка тощо.

Закон буде i суддею писаний?

У необхідності такого кроку переконаний голова Верховного Суду Василь Онопенко. На своїй першій прес-конференції на цій посаді вчора він зазначив, що дві інші гілки влади — виконавча (Президент i уряд) та законодавча (Верховна Рада), таке право мають, натомість судову гілку цього права позбавили. Чому? Основні аргументи опонентів пана Онопенка в цьому питанні можна почути й сьогодні у багатьох високих кабінетах та під парламентським куполом: Верховний Суд не повинен займатися політикою!

Буде Службі комісія...

Власне, цю комісію було створено розпорядженням глави держави позавчора. Головними її завданнями є як розробка проектів Концепції реформування СБУ, так i розробка Комплексної цільової програми реформування Служби. Водночас Віктор Ющенко скасував свій указ, згідно з яким на першого заступника голови секретаріату Президента Арсенія Яценюка було покладено здійснення контролю за діяльністю СБУ. Отже, відтепер «кадрові чистки» в Службі безпеки, які ще кілька днів тому обіцяв провести після певних підрахунків пан Яценюк, є справою колегіальною. Чи то пак комісійною.