Творчий жах

У вересні на розгляд Верховної Ради планується винести новий закон про вищу освіту, який розробило Мін­освіти України. Один із сюрпризів, який міститься в ньому, — повернення у виші вступних іспитів. «Одна з робочих груп, які працювали над проектом, таке пропонувала. Але це поки не константа, ще йде обговорення», — заспокоює міністр освіти Дмитро Табачник. Водночас у парламентському Комітеті з питань освіти підтвердили, що до підсумкового варіанта законопроекту внесено пункт про те, що студент вступає до ВНЗ за результатами трьох складових: тестування, середнього бала атестата та бала, який ставить ВНЗ.

Битва за студентський квиток

Рейтинги вступників до вишів рясніють липовими переможцями престижних конкурсів. З такими скаргами до мережі ОПОРА почали масово звертатися абітурієнти та їхні батьки. Коли ж ОПОРА перевірила списки абітурієнтів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, то й справді виявила таких псевдопереможців олімпіад.

Той будує, той руйнує

Той будує, той руйнує

За кілька місяців свого керівництва міністр освіти Дмитро Табачник встиг поставити на вуха своїми реформами середню школу, вищу освіту, а тепер ще й до професійно–технічної добрався. Нещодавно він видав указ, згідно з яким ліквідуються та об’єднуються в один три столичні навчальні заклади: Київське вище професійне училище будівництва і автотранспорту, Вище професійне училище № 26 та Професійний ліцей будівництва і фітодизайну.

Дитина є, а прав немає?

Уже кілька місяців у Львівському будинку дитини №1 мешкає хлопчик Самуель, якому ще й двох років не виповнилося. Маля народила сурогатна мати «на замовлення» пари геїв із Бельгії.

Не вбий під серцем

Не вбий під серцем

В Україні потрібно заборонити аборти. Саме з такою ініціативою виступила Тернопільська обласна рада. Депутати вже направили звернення до Президента України, Голови Верховної Ради, Прем’єр–міністра, в якому пропонують внести зміни в чинне законодавство щодо «права на збереження людського життя від моменту зачаття і до природної смерті».

Я багатодітний, у мене довідка є!

Наприкінці липня в Україні нарешті почнуть видавати посвідчення багатодітним родинам. Про це «УМ» повідомили в Міністерстві у справах сім’ї, молоді та спорту. Такі «паспорти» дозволять батькам, які виховують троє та більше дітей, а також самим дітям сповна скористатися соціальними пільгами, передбаченими законодавством.

Урок французької

В українських чиновників I та II категорії є всього п’ять років, аби вивчити бодай одну іноземну мову. До того ж не українську, яка для деяких держслужбовців досі залишається іноземною, а англійську або французьку. Така вимога передбачена в пакеті законопроектів про державну службу, який розроблено з подачі Президента України Віктора Януковича. Якщо документи будуть ухвалені, то високопоставлені чиновники муситимуть вивчити мову до 2015 року.

У дитсадку нехай навчать...

Моя шкільна біографія розпочалася з «нульовочки», або так званого нульового класу. Ніхто мене морально до школи чомусь не готував. Тож одного ранку тато мене розбудив і сказав: «Сьогодні, доцю, ти підеш до школи». Пригадую, що дуже розгубилася тоді: «До школи? А що ж я там робитиму? Я ж ні читати, ні писати не вмію!» — «Так на те і школа, щоб тебе навчити!» — заспокоїв мене батько.

Поганське й християнське

Минулої ночі по всій Україні палали купальські вогнища, а річками пливли дівочі вінки з запаленими свічечками. Це прадавнє свято, яке прийшло до нас ще з язичницьких часів, як не намагалася побороти церква, виявилося напрочуд живучим.

Домашнє завдання для ЗНО

Домашнє завдання для ЗНО

Цілу низку висновків довелося зробити фахівцям після проведення цьогорічної кампанії Зовнішнього незалежного оцінювання. На їх основі вже підготовлено пакет пропозицій, які Український центр оцінювання якості освіти пропонуватиме внести у правила проведення ЗНО на наступний рік і офіційно затвердити. От­же, до чого слід готуватися школярам, які в 2011 році стануть випускниками?