Кліпай очками, тикай пальчиками, вливай «свіжу кров»

Кліпай очками, тикай пальчиками, вливай «свіжу кров»

Перші спроби виборсатись зі штормового нашестя російської попси зробило львівське мистецьке об'єднання «Дзига». МО стало ініціатором фестивалю «Слухай українське»: під час дискусій, які відбувалися перед кожним концертом учасників фестивалю («ВВ», «Океан Ельзи», «Гайдамаки», «Мандри» та інших) у львівському клубі «Лялька» було вироблено проект змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення». У лютому-березні 2002 року «Слухай українське» нагадував підсніжник наприкінці зими: романтики раділи першим зсувам снігу в українській музиці й мріяли, щоб такі акції стали аксіомою, а прагматики критикували неякісну, хоч і українську, музику.

Про невісток і монстрів

Про невісток і монстрів

З 14 липня на екрани кінотеатрів України виходить ще одна американська комедія — «Якщо свекруха — монстр». Наш рецепт перегляду: весь тиждень перед походом у кінотеатр дивитесь випуски новин і запам'ятовуєте точну кількість трупів після кожного з них, працюєте без кондиціонера та обідньої перерви, потім приходите, купуєте великий поп-корн, закладаєте ногу на ногу, вдихаєте-видихаєте і розслабляєтесь... Утім фільм повинен сподобатися не тільки любителям легкого жанру: коли в анотації з'являється дует Дженніфер Лопес (сама тричі заміжня) та Джейн Фонда, яка в кіно не знімалася 13 років, а зараз, у свої 67, на екрані виглядає чудово і підтягнуто, стає зрозумілим, чому в Штатах (станом на 12 червня) прокат уже приніс прибуток — витрачено 60 мільйонів бюджетних доларів, а отримали уже 77.

...Волинський

...Волинський

Найбільший в Україні озерний масив — Шацькі озера на Волині — для багатьох малознайомий, усе більше орієнтуємося на моря. Але суми, які доведеться залишити на берегах найпопулярніших iз майже тридцяти озер — Пісочного та Світязя — все одно приємно здивують. Більшість курортників зупиняється в приватному секторі, місцеві мешканці будують на своїх подвір'ях кілька хат, які здають в оренду, є також пропозиції поселитися у квартирах. Цього року в порівнянні з попереднім ціни зросли не надто — на три-п'ять гривень, отож залежно від погоди (більш сонячно — дорожче) один день проживання для однієї людини без харчування обійдеться в середньому 15—20 гривень. Наприклад, у Пісочному, біля санаторію «Лісова пісня», у приватному секторі можна зняти окремий будиночок на 5 ліжок за 75 грн. за добу.

Ще не вмер наш «Чорноморець»

Ще не вмер наш «Чорноморець»

З нового футбольного сезону учасники ФК «Чорноморець» виходитимуть на поле під власний гімн. Його автори — київська група одеського походження «Нумер 482». «Ми — одесити, — розповідає «УМ» вокаліст гурту Віталій Кириченко, — і наші друзі неодноразово запитували нас, чому ми досі не придумали урочисту пісню для нашої футбольної гордості — «Чорноморця». Ну от, ми взяли і написали.

Перлини в країні Оз

Перлини в країні Оз

І хто тільки придумав таке: літо — мертвий сезон? ОК, усі хоч і засіли по студіях звукозапису та Мальдівах, але все ж звідти перманентно вибираються, щоб: а) на концертик якийсь з'їздити (переважно в південних областях), б) одне-два інтерв'ю роздати та в) на фестах пофестивалити (як багато заховано в цьому дієслові...). А от уже такого фестивального різнобарв'я, як улітку, не буває жодної іншої пори року. Не встигли відгуляти «Країну мрій», Сопот і «Шешори», як починаються «Слов'янський базар» (про нього «УМ» писала 13.07.2005), «Перлини сезону» та «КаZантип». Трохи про це.

Україна мрій. Зроблено вдома

Україна мрій. Зроблено вдома

«Оце дали так дали!» — сказав соліст чернівецького гурту «Гуцул Каліпсо» Богдан Федчук під час свого виступу 9 липня на Великій сцені фольклорного фестивалю «Країна мрій». Як у воду дивився — ця фраза стала лейтмотивом свята на час його проведення — 8-10 липня на Співочому полі у Києві. Такого розмаху не сподівалися навіть найбільші оптимісти, що й казати про песимістів — вони приходили на «Країну» у блейзерах та «подивитися на черепки», а виходили у вишиванках та крислатих слом'яних брилях, мугикаючи «Ой ти, Галю, Галю молодая...». І якщо на відкритті у п'ятницю людей було дві жменьки, то на заключному виступі «ВВ» слова їхньої пісні «Країна мрій» співали, взявшись за руки, всі Дніпрові схили.

Катя Chilly: Занадто багато поставлено на карту — всю мене

Катя Chilly: Занадто багато поставлено на карту — всю мене

На сцені поблизу наметового містечка на Трухановому острові людей небагато. Все найцікавіше відбувається біля Палацу спорту чи на Майдані, але ті, хто тут стоїть, знають, що таке різноманіття рок-фольк, словом, неформат-музики, в столиці буває нечасто. Мої друзі чекають на заанонсований виступ Каті Chilly. Вони хочуть почути, що саме вона буде співати після п'ятирічної перерви. Чи змінився її стиль одягу та поведiнка на сценi? Ну і взагалі цікаво, словом.
Вона з'являється, тендітна і лагідна. І неземна. З кльовою зачіскою, яка нагадує ірокез, та у костюмі, який схожий на спортивний, Катя просто стоїть біля мікрофона, просто співає, роблячи при цьому синхронні рухи лише долонями, і просто захоплює «тебе всього без залишку, без решти». До нас прилетіли інопланетяни?... і небо над Трухановим синє-синє.

Мрій, мрій, країно, мрій

Мрій, мрій, країно, мрій

Півтора року тому фестиваль «Країна мрій» був лише мрією, рік тому — пробою, а цьогоріч — реальністю. «Знайомство з традиційною культурою України та інших країн світу в її автентичних, фольклорних та модерних проявах» почалось з ініціативи ініціативного Олега Скрипки. Чи буде наступна «Країна мрій», у 2004-му, як годиться, не знали, а сподівалися. Та й до весни цього року все виглядало затуманено: «Всі процеси з організації фестивалю були просто зацементовані, наприклад зі спонсорами почали працювати тільки у квітні: велася всезагальна підготовка до «Євробачення», яке нам у результаті нічого не дало», — розповідає Олег Скрипка. І якщо з українськими артистами домовлятися було простіше, то з іноземними — все по-іншому. Наприклад, приїзд Бреговича планували приурочити до «Країни мрій», але організатори не змогли вчасно надати відповідь. Утім перша зірка другого фестивалю, окрім наших чарівних «Гайдамаків», «Мандрів», «ВВ» та «Тартака», буде від Бреговича нічим не гірша — переможниця BBC World Music Awards Севара Назархан з Узбекистану, котра співає та сама акомпонує на національному струнному інструменті, назви якого ніхто не знає. Кажуть також, планувались запросини колективів з Індії. Не приїдуть — дуже дорого.

Слова: Білосніжка. Музика: Семеро «гномів»

Слова: Білосніжка. Музика: Семеро «гномів»

Цього червня Олені Вінницькій уже пощастило на чотири дні разом iз чоловіком, учасником рок-гурту Cool Before Сергієм Алексєєвим, махнути в Крим. Відпочивали в селищі Партенід, біля підніжжя Аю-Даг (Ведмідь-гори), пили сухе червоне вино, ходили в гори, побували в Лівадійському палаці та у Нікітському ботсаду. І називається це: зробив діло — гуляй сміло! Бо діло Олена зробила: в українських музичних крамницях уже продається її альбом «007», з наступного тижня на музичному каналі «М1» починається ротація кліпу на ремікс «007» та на англомовну версію цієї пісні. А попереду — літній запис нового альбому і гастролі країною.

Географія творчості

Географія творчості

«Доброго дня вам, редакціє газети «Україна молода»! Пише вам киянка Літовченко Людмила. ... Я дуже люблю і ціную українську музику, радію виходу кожної української роботи, пісні, гурту тощо. Однією з найперспективніших на цей час вважаю гурт «Друга ріка». Вони надзвичайно талановиті та унікальні...» (з листа в редакцію).