Як відставити Луценка

Юрія Луценка — міністра внутрішніх справ, який залишається одним із небагатьох урядовців із високим рейтингом популярності, — відправити у відставку може... Конституційний Суд. Як уже повідомлялося, сам Юрій поставив своє перебування на посаді у залежність від рішення КС у справі про конституційність прийнятого парламентом і підписаного Президентом закону про недоторканність депутатів місцевих рад. В інтерв’ю газеті «Грані плюс», яку сам він ще не так давно редагував, Луценко пояснив: у разі остаточного схвалення цього закону він дозволить залишитися непокараними більшості фігурантів резонансних кримінальних справ.

Хто дозволив закривати ЗМІ,

Верховна Рада визнає, що до тексту закону про вибори народних депутатів — принаймні в тому розділі, що дозволяє закривати в ході виборчої кампанії ЗМІ, — вносили правки вже після його ухвалення у сесійній залі. Про це йдеться у відповіді на запит, який отримав від парламенту директор «Інституту медіа-права» Тарас Шевченко.

«Реформи...» в порядку

«Реформи...» в порядку

Партія «Реформи і порядок» стала на крок ближчою до Блоку Юлії Тимшенко. ПРП, звісно, й раніше славилася більшими симпатіями до екс-Прем'єрки, але ця політична пристрасть не була підкріплена бюрократичними аргументами. Тепер вони є: партія «Реформи і порядок» затвердила проБЮТівські настрої більшості своїх осередків рішенням суботнього з'їзду. В резолюції форуму «бджолярів», який відбувся по-скромному – в готелі «Київ», зазначено: «Вважаємо за необхідне розпочати переговори з партією «Батьківщина» про узгодження спільної виборчої програми й принципів формування єдиного блоку на виборах до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування».

Ось вам, «наші», Гаваші

Новим обласним головою Закарпаття став Олег Гаваші. Призначення не стало несподіванкою, адже саме він був в.о. «губернатора» після того, як Віктор Балога став міністром із надзвичайних ситуацій.

Одна БАБа сказала,

Скандально відомий російський олігарх Борис Березовський не фінансував виборчу кампанію кандидата у президенти України Віктора Ющенка. Про це, повернувшись із Лондона, який нині слугує політичним притулком БАБу, заявив народний депутат Михайло Поживанов, член тимчасової слідчої комісії ВР України з питань встановлення фактів незаконного втручання Березовського у фінансування виборчої кампанії Ющенка. «Я кілька разів наполягав, щоб Березовський відповів на це питання — чи здійснював він фінансування Віктора Андрійовича Ющенка, — розповів журналістам по прильоту нардеп-рухівець. — І він категорично від цього відмовився. Категорично, і він про це сказав кілька разів».

Піскун добрався до Кучми

Піскун добрався до Кучми

Наш Генпрокурор усе ж таки не байдужий до комп'ютеризації та переваг, які вона надає. Бо, прокинувшись минулої неділі, Святослав Михайлович одразу занурився в інтернет, аж ти ба(!), «павутиння» його поінформувало, що слідчі ГПУ порушили кримінальну справу проти службових осіб Адміністрації Президента часів Кучми. «Клікнувши» на це посилання кнопкою «миші», Піскун «iз подивом» дізнався, що справу порушено «за підготовку та організацію злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу в зв'язку з незаконним звільненням Президентом Леонідом Кучмою 29 жовтня 2003 року із займаної посади Генерального прокурора Святослава Піскуна, що суттєво перешкодило розслідуванню кримінальної справи про вбивство журналіста».

«Антирепресанти» від Президента

Президент Віктор Ющенко заявляє, що готовий взяти питання «політичних репресій» під свій особистий контроль та відповідальність. Про це він заявив учора у Львові, коментуючи підписання меморандуму між владою та опозицією.

Що Єхануров та Литвин обіцяли в Європі

Учора, виступаючи в Брюсселі на міжнародній конференції з оптимістичною назвою «Україна дивиться в майбутнє: на шляху реформ», Прем'єр-міністр Юрій Єхануров запевнив, що новий уряд проводитиме структурні реформи в економіці. Він підкреслив, що зниження темпів економічного зростання за останній рік «привело до переосмислення тактичних засобів до досягнення стратегічної мети — інтеграції України в ЄС через запровадження високих стандартів життя для кожного громадянина». Подібні обмовки про «переосмислення» та «вдосконалення» стратегічного курсу були сприйняті багатьма аналітиками в Брюсселі та Києві як визнання неготовності України дотримуватися чіткого єврокурсу.