Де три атоли, там і країна

Де три атоли, там і країна

У рамках програми ООН iз деколонізації світу минулого тижня в єдиній колонії Нової Зеландії — Токелау відбувся референдум про проголошення незалежності. Справа незалежності Токелау настільки важлива для ООН, що ця міжнародна організація надіслала на острівний референдум аж чотирьох своїх спостерігачів. Утім вона ще важливіша для мешканців цих загублених в океані острiвців. Хоча частина з них не переймається своїм колоніальним статусом, оскільки цілком добре живе під новозеландським «колоніальним гнітом» та користується всіма правами громадян Нової Зеландії. Молодь iз Токелау виїздить на навчання до Нової Зеландії і Самоаю, де і залишається жити та працювати. На цей час токелауанська діаспора становить 14 тисяч осіб.

Дві міс газетного світу

«Товариство з газетного дизайну» із штаб-квартирою у Нью-Йорку 27 років поспіль вручає свої щорічні нагороди газетам із найкращим у світі дизайном. Це своєрідні «Оскари» газетного світу. Переможці визначаються у двох «вагових» категоріях: для газет з накладом до і більше 200 тис. примірників.

Небезпечна безпека

Поліція та спецслужби Казахстану позавчора відрапортували про арешт убивць відомого опозиційного політика, у минулому — члена уряду та посла в Росії Алтинбека Сарсенбаєва, повідомляє російська «Независимая газета». Тіла екс-міністра та його водія і особистого охоронця були знайдені поблизу Алмати 13 лютого. Все вказувало на те, що вбивство здійснили професійні кілери. Міністр внутрішніх справ Казахстану Бауржан Мухамеджанов повідомив, що затримано п'ятьох убивць, які виконали «мокру» роботу за винагороду в 25 тисяч доларів США, та замовника вбивства. «Вони вже зізналися в скоєному», — додав голова МВС. За цими свідченнями кілери на замовлення неназваного «комерсанта» викрали вказану їм особу разом з охороною та привезли на встановлене замовником місце. Слідство, участь у якому беруть співробітники ФБР США, продовжується.

Віденський вальс

Віденський вальс

Позавчора ввечері у віденському палаці «Даун Кінскі» розпочалися під патронатом ООН албансько-сербські переговори про майбутній статус провінції Косово. Ймовірно, що вони будуть тривати багато місяців, оскільки з перспективи сьогодення такого вирішення проблеми, яке задовольнило б обидві сторони, поки не видно.

Ханії — бойкот?

Ханії — бойкот?

Організація ХАМАС, яка перемогла на січневих парламентських виборах у Палестинській Автономії, минулої неділі офіційно висунула на посаду глави уряду члена свого політбюро Ісмаїла Ханію. Його кандидатуру ще повинен затвердити президент Автономії Махмуд Аббас. 43-річного Ханію (підпільне псевдо Абу Аль Абд) вважають поміркованим прагматичним політиком, який має добрі робочі відносини з рухом ФАТАХ. Ханія народився у таборі палестинських біженців Шаті у Секторі Газа

АТОМтюрк

Уряд Туреччини схвалив рішення про будівництво першої в цій країні атомної електростанції, повідомила вчора агенція «Рейтер». АЕС буде збудована поблизу міста Сіноп на мисі Інжебурун, який є найпівнічнішою точкою турецького Чорноморського узбережжя і розташований на тій же довготі, що й курортне місто Судак у Криму.

Ісус Берлусконі — «суперстар»

Ісус Берлусконі — «суперстар»

Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі заявив позавчора увечері в інтерв'ю «Канале Італія», власником якого він є, таке: «Окрім морозів, які дошкуляють Росії, енергетична криза в Італії була спричинена також тим, що Україна автономним і арбітральним чином крала щодня по 70 млн. кубометрів газу, не маючи на те підписаного контракту з «Газпромом». Вчора цю заяву голови уряду поширили найбільш авторитетна італійська інформагенція АНСА та провідні ЗМІ країни, а також російська агенція ІТАР-ТАКС.

Чіп без Дейла

Чіп без Дейла

В Україні ще пам'ятають істерію та протести, які були інспіровані Російською православною церквою у зв'язку з запровадженням ідентифікаційних кодів. Схоже, що нас (принаймні частину працюючих) очікує ще не таке.

Бруд на британцях

На Заході вибухнув черговий скандал у зв'язку зі знущаннями окупаційних військ в Іраку над місцевими мешканцями. Ще не забулися жахливі фото, на яких американці піддають тортурам іракців, яких утримують у в'язниці «Абу-Грейб» поблизу Багдада, а днями британський бульварний часопис News of the World («Новини світу») подав серію знімків, на яких видно, як британські військовослужбовці щедро роздають копняки та б'ють іракських підлітків.

Хунта в «джунглесховищi»

Хунта в «джунглесховищi»

Бірманська лауреатка Нобелівської премії миру, лідер опозиції цієї країни Аун Сан Су Чжи цього року здобула ще одну шведську премiю — iменi Улофа Пальме. Нею вiдзначають осiб, якi присвячують своє життя боротьбi за демократію. Однак сама Су Чжи не прибуде на церемонію вручення нагороди, яка відбудеться в Стокгольмі 28 лютого, оскільки впродовж останніх трьох років перебуває під домашнім арештом у своєму будинку в Янгонi (столицi Бiрми). Три місяці тому правляча військова хунта продовжила арешт на наступні півроку. Від імені лауреатки нагороду та грошовий приз до неї в розмірі 50 тисяч доларів отримає її двоюрiдний брат, голова бірманського уряду у вигнанні Сейн Він.