Цілком таємно

Мало кому відомо, що без урахування матеріалів, які надаються воєнною розвідкою, в Україні не ухвалюється жодне рішення у військово–політичній та інших сферах. Робота «островитян» (так вітчизняних розвідників називають через те, що Головне управління розвідки Міноборони розташоване в столиці на Рибальському півострові), часто є непомітною. Так само без зайвого пафосу днями в Центральному будинку офіцерів ЗСУ вони відсвяткували й 15–ту річницю створення воєнної розвідки України.

Спецоперація — контрабанда та міграція

Переляк охопив аферистів, що наживалися на контрабанді та нелегальній міграції, які ще донедавна спокійно здійснювали власні оборудки через «морські ворота» України — Одесу. Нині ж вони лягають «на дно». Причиною є низка вдалих спецоперацій, проведених Одеським обласним управлінням СБУ.

Неукраїнський громадянине, ваші документи...

Ще два місяці тому, коли міністр внутрішніх справ Василь Цушко лежав на закордонному лiжку у клініці Святого Бернара, його перший заступник Михайло Корнієнко почав замислюватися над профілактикою та розкриттям злочинів, учинених іноземцями. Темі етнічного криміналу в МВС на початку літа було навіть присвячено спеціальну селекторну нараду. Тоді багато говорили про те, що з іноземними «домушниками», грабіжниками, вбивцями та гвалтівниками потрібно боротися активніше, тобто тримати під контролем «місця масового перебування іноземців» — зокрема, гуртожитки, ринки та інші азійські, африканські та кавказські «тусовки».

Дванадцять сутенерів на дванадцять дівчат

Вдалу спецоперацію нещодавно провели у столиці співробітники Донецького облуправління з боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми. В результаті правоохоронці затримали на місці 12 сутенерів iз різних регіонів України — Києва, Донецької, Кіровоградської, Черкаської та Чернігівської областей. Усіх їх об'єднував спільний секс-бізнес: орендуючи три столичнi квартири, вони організували борделі, які поповнювалися молодими дівчатами з невеличких міст Донеччини — переважно з Великоновосєлковки, Мар'їнки та Вугледара. Серед безправних секс-рабинь були й неповнолітіні. Загалом оперативники звільнили 12 дівчат.

200 тисяч за вбитого сина...

Олександра Рибку з Бердичева Житомирської області призвали в армію минулої осені, але вiн відслужив лише 20 днів у відомій «учебці» — навчальному центрі «Десна» на Чернігівщині. Вночі, після присяги, під час неуставної «посвяти», його забили до смерті двоє сержантів — Юрій Лук'яненко та Дмитро Пух.

Кілери оптики не дочекалися...

До фіналу цієї спецоперації співробітники Київського УСБУ готувалися вкрай ретельно. Адже йшлося про добре налагоджений контрабандний канал зброї, що постачалася в Україну. Як повідомили «УМ» в прес-центрі УСБУ в м. Києві, оперативникам вдалося перехопити чималу партію «дорослих іграшок» — біноклі, оптичні приціли для снайперських гвинтівок, 220 одиниць холодної та пневматичної зброї, плюс боєприпаси загальною вагою понад двадцять кілограмів, а також автомобільні запчастини, комплектуючі для комп'ютерів, побутову техніку. Усього 166 найменувань товару на загальну суму майже в сімсот тисяч гривень.

Стережись начальства за кермом

Лише на минулому тижні «УМ» писала про те, як часто призводить до ДТП ігнорування можновладцями правил дорожнього руху, як днями на Житомирщині сталася чергова кривава аварія. В селі Глибочок Баранівського району, що межує з Полонським районом Хмельницької області, автівка збила двох людей. На 22-річну Галину Поплавську та 23-річного громадянина Казахстану Валерія Аржанова на великій швидкості наїхав службовим авто голова Полонської райдержадміністрації Анатолій Бученко, повідомляє телеканал ICTV.

Похід на аеропорт відтерміновано

Тиждень тому «УМ» повідомляла обставини земельного конфлікту навколо колишнього КСП «Бориспільське», що на Київщині. Збанкрутіле підприємство та його майно i землю завдяки низці судових рішень прибрали хвацькі ділки з АТВП «Укрфінком», а разом... і приватизовані гектари самих селян. Ринкова ціна цих паїв нині сягає мільйонів доларів. Власники паїв із сіл Щасливе та Гора погрожували походом на аеропорт, якщо влада не зверне увагу на їхню проблему, направили лист до Президента.

Можновладці люблять швидкість

На вулицях великих міст пересічний водій завжди має бути напоготові, адже немає гарантії, що ваше авто не «підріже», не притисне якийсь крутий автомобiль місцевого можновладця із джипом охорони у супроводі. Найбільше провокують ДТП автівки високого чиновництва та різних крутіїв, звісно ж, у Києві. Багато хто зі столичних водіїв бачив, як порушує правила дорожнього руху елітний «Майбах» київського мера Леоніда Черновецького, обережнішим треба бути i на вуличках так званого «трикутника влади» — між Кабміном, Верховною Радою та секретаріатом Президента.

«Гастролери» на місці не сиділи

Ще в лютому цього року троє зловмисників у масках «обчистили» ювелірну крамницю торгового дому «Пасаж-плюс», що на вулиці Пересопницькій у Рівному. Нападники діяли зухвало: пошкодивши віконні ролети, вийняли пластиковий склоблок та пробралися всередину. І хоча охоронці зробили спробу припинити дії непроханих гостей, нічого вдіяти не змогли, оскільки не мали спеціальних навичок та засобів захисту. До того ж не було у них і ліцензій на охоронну діяльність, а власник не уклав вiдповiдного договору. Мало цього, один охоронець був п'яний... Тож грабіжники зламали металеву шафу й викрали ювелірні вироби. Із сусіднього відділу винесли 22 хутряні шуби. Усього «добра» — на півмільйона гривень!