«Останній із могікан» пішов у вічність

«Останній із могікан» пішов у вічність

Визначний етнограф, соціолог і культуролог, класик структуралізму і засновник структурної антропології, один із найбільших умів сучасності — Клод Леві–Стросс був людиною, заслуги якої перед наукою важко переоцінити, попри критичні закиди наступників–постструктуралістів. Праці легендарного антрополога вивчали в університетах уже півстоліття тому, а минулого року, відзначивши сторічний ювілей, Леві–Стросс став найстаршим із членів Французької академії за всю її історію. На жаль, 101–річчя вчений уже не зустріне: не доживши до свого дня народження трохи менше місяця, у ніч на 1 листопада Клод Леві–Стросс помер у своєму паризькому помешканні.

103 роки іспанської історії

103 роки іспанської історії

Франсіско Аяла був явищем для іспаномовного літературного та інтелектуального світу. Він — лауреат престижної премії Сервантеса та премії Принца Астурійського, що в Іспанії трактується як аналог Нобелівської премії. Письменник також був професором провідних університетів США.

«Порушуємо і все!»

«Порушуємо і все!»

Учора вранці співробітники Державтоінспекції міста Севастополя знову зупинили російську автоколону, цього разу — дві вантажівки зі списаними протикорабельними ракетами, які російські військові везли на склад.

Вдарили по моралі

Другого листопада двоє молодих людей під стінами парламенту влаштували перформенс проти Закону України «Про захист суспільної моралі» та дій Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Дівчина і хлопець, роздягнувшись, на тлі Верховної Ради імітували перед фотокореспондентами статевий акт. За словами учасників акції, вони представляють московську групу «Війна», яка неодноразово протестувала таким чином проти суспільно–політичної ситуації в Росії. Театралізоване дійство не затягнулося надовго. Міліціонери затримали молодих людей. У Печерському райвідділі міліції міста Києва про акцію нічого не знають. У Центрі громадських зв’язків Печерського РУ ГУ МВС України заявили, що вперше чують про такий мистецький інцидент і що їхні люди нікого не затримували. У прес–службі Верховної Ради на запитання про акцію коротко відповіли: «Ми нічого не бачили й не чули». Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі, проти якої виступали художники, теж від «УМ» уперше почула про акцію. «У нас є свої опоненти. Ми — державний орган, який здійснює свої дії на основі закону. Проводити акції нікому не заборонено», — зазначили в Нацкомісії.

38 і 36

На тлі епідемій та виборів депутати фракції «Наша Україна — Народна самооборона» не забули про свій намір змінити керівництво. Учора Голова Верховної Ради Володимир Литвин мав оголосити про відповідне рішення фракційної більшості — як розповіли «УМ» «нашоукраїнці», вони здали в апарат ВР підписи, зібрані за відставку Миколи Мартиненка й призначення головою фракції В’ячеслава Кириленка. Щоправда, була маленька проблема: Тарас Стецьків і Олександр Клименко заявили, що свої підписи під відповідною заявою відкликають, а відтак замість 38 голосів (для рішення потрібно щонайменше 37) у прихильників Кириленка залишалося 36. Однак, як зазначили наші співрозмовники, процедури відкликання підписів не існує, отже, рішення де–юре залишається чинним.

Їжте шаурму з канцлером

Поруч з одним із ресторанів Одеси з’явився біг–борд, на якому канцлер Німеччини Ангела Меркель власноруч нарізає м’ясо для шаурми. Можливо, якби на рекламному плакаті фрау Меркель красувалася на тлі якогось більш елітарного харчу, наприклад ескарго, то це викликало би менше обурення, але факт такий: в амбасаді Німеччини в Україні повідомили УНІАН, що канцлер згоди на «рекламу шаурми» не давала і дали зрозуміти, що, не виключено, судитимуться з рестораном.

Вона допрацювалася..

Бадьорі передвиборчі вис­тупи Прем’єр­міністра Юлії Тимошенко про покращення економічної ситуації в країні та завершення кризи, на жаль, так і залишились лише словами. Як і стверджували неурядові аналітики, грошей в бюджеті катастрофічно бракує. Нині їх не залишилося навіть для виплати заробітних плат працівникам бюджетної сфери.

Студентські забави

Студентські забави

У студентів Київського національного університету ім. Шевченка сьогодні — творчий залік. Оцінити його зможуть усі, хто не полінується під вечір прийти на майдан Незалежності. Саме тут студенти найвідомішого столичного універу покажуть, що вміють не тільки отримувати «п’ятірки» в «заліковки», а й співати, танцювати і всіляко розважати публіку. «Капусник» спудеї підготували з нагоди 175річчя своєї альма­матер.

Руссов у вогні

Руссов у вогні

У четвер пізно ввечері в самому центрі Одеси, на вулиці Садовій, 21, спалахнув п’ятиповерховий будинок Руссова, зведений 1897 року, — пам’ятка архітектури національного значення. Вогонь розгулявся на горищі й через лічені хвилини перекинувся на нижні поверхи. Більшість мешканців устигли вибігти з палаючого будинку. Утім, за непідтвердженою інформацією, один житель загинув.

«Звільніть наших рідних!»

Учора рідні українських моряків уже вчетверте приїхали до Києва, аби вкотре закликати українську владу, судновласника й світову громадськість прискорити звільнення екіпажу судна «Аріана», яке вже півроку як захопили сомалійські пірати. Родичі моряків розповідають, що вже кілька місяців не знають, що з ними, й не мають можливості поговорити з ними по телефону. Звернення до влади теж нічого не дають: «Поки отримали відповідь лише від СБУ, — каже пані Галина Фют, дружина електромеханіка з «Аріани» Олександра Фюта. — Нам сказали, що штаб із порятунку створено ще у травні і що робота ведеться».