Спіткнулися об дефіцит

Спіткнулися об дефіцит

Верховна Рада, як і годиться, у супроводі пікетів, під скандування і з трансляцією на площу розпочала розгляд проекту державного бюджету на 2006 рік у першому читанні. З цієї нагоди до столиці зацiкавленi лобiстськi сили, як завжди, привезли шахтарів iз гаслами на кшталт: «Нема держпідтримки — нема вугілля!» Прибули під стіни парламенту також представники Федерації профспілок і Компартії України, скандуючи: «Руки геть від соціальних фондів!», «Бідний соціальний працівник — бідна держава». Отож парламентарії розпочали дебати навколо бюджету у звичній обстановці.

Цукерки в уряду закінчилися

Головну тему цього тижня — сьогоднішній розгляд парламентом бюджету в першому читанні — обговорювали напередодні на засіданні уряду. «Дефіцит державного бюджету на 2006 рік має становити не більше 2 відсотків», — заявив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. За його словами, пропозиція Кабміну щодо розміру дефіциту держбюджету є незмінною. Проте існують розбіжності в оцінці розміру дефіциту держбюджету на наступний рік, наголосив Прем'єр, і це є головною проблемою для ухвалення цього документа Верховною Радою.

Аргументи — коробками, погрози — фронтами

Бійка, що виникла між прибічниками визнання ОУН-УПА та їхніми противниками неабияк сколихнула український політикум. Звичайно, якби подібне сталося десь усередині парламентської каденції, а не за півроку до виборів, коли зростає попит на спосіб попіаритись, то й галасу було б менше. А так проблема реабілітації Української Повстанської армії вже два дні в різних формах виникає в українському парламенті. При чому насамперед через тих, хто спровокував ту саму суботню бійку, тобто через «ліваків».

Неадекватних — у відставку

Голова Державного комітету з телебачення та радіомовлення Іван Чиж повинен сам піти у відставку. Принаймні до такого кроку цілком резонно закликають українські фахівці в галузі мас-медіа. «При зміні влади змінюється керівництво країни. Пан Чиж очолює один з органів виконавчої влади, і він мав піти у відставку відразу після президентських виборів», — зазначив учора на прес-конференції директор Академії української преси Валерій Іванов. Пан професор додав, що «рішення (про відставку. — Авт.) має приймати не Президент і парламент. Таке рішення має приймати для себе чиновник старої влади, і шкода, що він це рішення не прийняв».

Мов бджолою вжалені

Упродовж останніх тижнів кияни вже звикли до активної діяльності партії «Реформи і порядок», спрямованої на вибори і, значною мірою, проти столичного мера Олександра Омельченка. Листівки, газети, агітаційні синьо-жовті намети з символічною бджолою ПРП не могли не зачепити за живе чинну столичну владу. Та вирішила відповісти публічно, і днями на прес-конференції прихильники Омельченка завдали «удару у відповідь». Депутат Київради Володимир Головач, представник «проомельченківської» партії «Єдність», апелюючи до Віктора Пинзеника — голови ПРП, заявив, що той як міністр фінансів нібито вкрав у Києва ні багато ні мало — близько 1 мільярда гривень. «Нас люди питають про відсутність гарячої води, чому обмаль тролейбусів у містах...

Поганий той юрист, що не хоче бути Генеральним

Поганий той юрист, що не хоче бути Генеральним

Президент Віктор Ющенко на середину вчорашнього дня ще не визначився з кандидатурою на посаду Генпрокурора. Принаймні вчора в секретаріаті Верховної Ради «УМ» повідомили, що офіційного подання з Банкової ще не було. Нагадаємо, що Генерального прокурора затверджує Верховна Рада після внесення кандидатури Президентом. У разі парламентського затвердження глава держави підписує кадровий указ i — до роботи, пане Генпрокурор.

Конституційний Суд без голови

Конституційний Суд без голови

Учора Президент Віктор Ющенко підписав укази щодо звільнення суддів Конституційного Суду України Миколи Селівона та Володимира Шаповала. Мотивація — подані ними заяви про відставку пiсля закiнчення 9-рiчного термiну роботи в КС.

Після есдеків

Закарпаття за часів «кучмізму» зажило славу зони постійних катаклізмів: то руйнівні повені, то мукачівські вибори , то партійний бандитизм. За останні дев'ять місяців найзахідніша область України поступово стала зникати з «чорних» новин. Що ж змінилося за цей час?