Це «Ми», кучмісти

Це «Ми», кучмісти

Особовий займенник «Ми», написаний у зелених тонах поруч зі словосполученням «Народний блок Литвина», від суботи набув цілком конкретного значення. Відтепер і щонайменше до квітня, а ще ймовірніше — протягом наступних чотирьох із гаком років (себто до парламентських виборів-2010) це поєднання асоціюватиметься з непорушним союзом поки що трьох політичних сил: Народної партії, Всеукраїнського об'єднання лівих «Справедливість» (голова — нинішній керівник Держкомітету телебачення і радіомовлення Іван Чиж) та Української селянської демократичної партії (лідер — Валерій Вощевський, який колись був заступником міністра економіки Валерія Хорошковського і разом із ним входив у політичний блок «Команда озимого покоління»).

Наступна криза — конституційна?

Колишній голова Конституційного Суду України Микола Селівон попереджає про негативні наслідки, які виникнуть у разі зволікання з призначенням нового складу КС. Після масових відставок, спричинених цілком природним процесом, — закінченням 9-річного терміну роботи дев'ятьох суддів Конституційного Суду — в цьому органі «оголилися» понад дві третини крісел. На сьогоднішній день за квотою Президента вакантними залишаються три посади суддів КС, за квотою парламенту — чотири, шестеро мантій — частка з'їзду суддів. І, ясна річ, заповнити пробіли так одразу не вдасться — треба було проводити ротацію поступово або шукати кадри для замін раніше.

Чорний «бумер» — раритет

Чорний «бумер» — раритет

Ім'я президентського сина Андрія Ющенка продовжує фігурувати на сторінках преси. Одна iз задавнених історій — про дорогий автомобіль BMW M6 — набула нового розвитку. «Круте» авто вже повернулося туди, звідки й походило, — в Чехію. Про це свідчить розслідування, яке провело інтернет-видання «Українська правда», ініціатор скандалу на тему «Сина Бога». «УП» звернулася із запитом до Державної прикордонної служби й отримала відповідь, що цей «транспортний засіб був оформлений 14 серпня 2005 року на виїзд з України». Тобто Андрій його вже позбувся. Ба більше, зараз скандально відомий BMW M6 виставлено на продаж. При цьому потенційного покупця агітують не тільки достоїнствами цього авта, а й тим, що машина належала синові Президента України. У повідомленні, розміщеному на сайті «Український клуб БМВ», такий собі Ян Франц закликав купити автомобіль, бо «це раритетно». Мовляв, через цю машину «полетіла кар'єра Президента України, і через десять років куплять з колекційною метою».

Почесний голова — приклад заразливий?

Сьогодні в Палаці культури Київського політеху відбудеться установчий з'їзд молодіжного крила «партії влади» — громадської організації «Молодіжний союз «Наша Україна». Як і кожна поважна політична структура, НСНУ не уникнула спокуси завести власну «молодіжку».

Порох знову сухий

Порох знову сухий

Учора Генпрокуратура офіційно повідомила про закриття кримінальної справи стосовно Петра Порошенка. З'ясувалося, що екс-секретар РНБО перестав бути підозрюваним ще у четвер, у другій половині дня, адже саме в цей час комісія, створена для вивчення корупційних справ, порушених за резонансними заявами Зінченка-Турчинова, одноголосно дійшла висновку, що Порошенко злочину не скоював. Комісія вивчала «справу Порошенка» три дні, а загалом у неприємному статусі підозрюваного екс-секретар Ради нацбезпеки i оборони перебував 11 дiб. Саме стільки часу минуло відтоді, як Святослав Піскун цю справу порушив, а його тимчасовий наступник на посаді Генпрокурора з приставкою «в.о.» Сергій Винокуров — закрив.

Донори не відстають

Незважаючи на порівняно нову, демократичну, владу в Україні, яка, за логікою, мала б сама сприяти розвиткові вітчизняних громадських інституцій, світові донори тільки посилюють увагу до нашої країни. Свідчення тому — міжнародний форум грантодавців, «столицею» якого останні два дні був Київ.

Волинські депутати відстояли вояків УПА

У серпні на 22-й сесії депутати Волинської облради своїм рішенням визнали вояків Української Повстанської армії воюючою стороною у Другій світовій війні, надавши їм відповідні соціальні гарантії та захист на території Волинської області. Причому рішення було прийнято майже одностайно і супроводжувалося гучними оплесками, на що голова облради Василь Дмитрук навіть зробив зауваження. Однак емоційне піднесення волинських депутатів можна було зрозуміти — надто довго це питання мусувалося у стінах сесійної зали, поки основна маса народних обранців до нього дозріла. І хоча не було одностайності в оцінках політичних, але сам факт, що вояки УПА, які воювали за українську незалежність, і досі відчувають себе «ізгоями» в незалежній Українській державі, згуртував депутатів різних фракцій та політичних симпатій.

Свідків не знайдеш і зі свічкою?

Як уже знають читачі «УМ», у липні прокуратура Донецької області порушила кримінальну справу за фактом фальсифікації двох постанов президії Донецького обласного суду стосовно підсудної юності колишнього кандидата в президенти Віктора Януковича. Адже з'явилися підстави вважати, що посадові особи Апеляційного суду Донеччини підробили оті дві постанови від 27.12.1978 про нібито скасування вироків народного суду міста Єнакієве від 15.12.1967 та 8.06.1970 й повну реабілітацію колись двічі засудженого Віктора Януковича. Самих постанов, попри обіцянки, журналісти зблизька так і не побачили, але натомість отримали довідку від 25.05.2004 за підписом голови обласного Апеляційного суду Олександра Кондратьєва. Вона переконувала, що Янукович виявився не просто невинним, а й навіть потерпілим. І не тільки від суддівської сваволі, а ще й від... зубів одного з учасників «підсудної» бійки — «свідок Мартиненко пояснював, що, навпаки, Янукович намагався припинити побиття потерпілого, за що саме Бубир і вкусив його за руку».

Мін'юст — парламенту, парламент —Мін'юсту

Мін'юст — парламенту, парламент —Мін'юсту

Позавчора новопризначений міністр юстиції Сергій Головатий вніс подання до Верховної Ради щодо скасування Господарського кодексу України. Але про це стало відомо не від самого міністра, а від голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Анатолія Балюка, повідомляє УНІАН. За словами пана Балюка, необхідність скасування Господарського кодексу давно назріла i з цим важко не погодитися. Адже на сьогодні існує декілька кодексів, що по-різному тлумачать одні й ті самі поняття, що призводить до виникнення конфліктів у сфері майнових прав, зокрема щодо введення подвійних реєстрів акціонерів.