У мене задзвонив телефон. Хто не говорить? Президент

Креативники зі штабу Віктора Ющенка спробували досі не знайомий українській аудиторії спосіб агітації. З нагоди Дня студента (17 листопада) на «помаранчевому» сайті Nashvybir.net розмістили звернення до студентів: «за допомогою можливостей інтернету кожен бажаючий може отримати привітання від Ющенка особисто або ж надіслати таке привітання другу. По­тріб­но лише ввести у відповідну форму номер телефону — і Віктор Ющенко зателефонує до абонента з привітаннями».

Іншого й не чекали

«Від учасників консультацій, а це були міністри оборони, заступники керівників оборонних відомств та посли країн НАТО, ми не почули упереджених оцінок. Але при цьому вони абсолютно відверто вказали нам на слабкі місця, які ми маємо», — зізнався по закінченні зустрічі у Брюсселі тимчасово виконуючий обов’язки міністра оборони України Валерій Іващенко.

Чорний вхід до Дядька Сема

Справжній скандал по–американськи розгортається навколо амбасади США в Києві. Двоє її співробітників викриті як ключова ланка у міжнародному злочинному угрупованні, яке займалося переправлянням нелегалів до США та натуралізацією їх на місці. Усе почалося в самих Штатах, де Федеральне бюро розслідувань (ФБР) викрило «контору», яка продавала нелегальним мігрантам за три тисячі доларів водійські права — основне посвідчення особи в США. Після цього нелегал жив практично на правах законного громадянина Сполучених Штатів. Як виявило ФБР, багато з нелегалів, які таким чином «примазалися» до американського вирію, потрапили туди за візами, виданими посольством США в Києві.

«Ласкаво просимо до Чорнобиля!»

Давно відомо те, що для одних — катастрофа, біда і страшні спогади, для інших — «Найунікальніші місця у світі, які варто відвідати». У статті під такою назвою в авторитетному бізнес–журналі «Форбс» з’явилася інформація про «Екологічні тури до Чорнобиля». У Києві легально турфірми надають іноземцям екскурсійні послуги не те що до тридцятикілометрової, а навіть і до десятикілометрової зони, з можливістю подивитися на саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком із відстані ста метрів. Знуджені мешканці заможних країн радо погоджуються, тим більше що ціна такої екскурсії — від 170 до 420 доларів, залежно від чисельності групи. Екскурсії користуються попитом, поїздки розплановані на рік наперед, від трьох до 15 рейсів на місяць.

Вони співають

Вони співають

В Українському домі позавчора дали старт дитячому конкурсу «Євробачення–2009». Хоча самі пісенні змагання заплановані на суботу, на сцені Українського дому учасники та гості конкурсу зібралися, щоб познайомитися, представити себе та свої пісні. Відкрила Тиждень дитячого «Євробачення» Прем’єр–міністр України Юлія Тимошенко. Вона сказала, що кожен з учасників (а їх цьогоріч тринадцятеро) приїхав до Києва зі своєю мрією, відтак побажала дітям здійснення цих мрій. Як зазначив президент НТКУ Василь Ілащук, це вже сьомий Дитячий пісенний конкурс «Євробачення». «Коли співають діти, відступають негаразди, хвороби, зупиняються війни, — каже він. — Ми щасливі від того, що діти з усієї Європи зібралися, щоб заспівати пісню нашого майбутнього. Від імені всіх українців я дякую учасникам конкурсу, членам делегацій, що вони приїхали до нас. Ми зібралися однією дружною родиною, яка буде протягом тижня співати».

Від долі не втечеш

Не справдилося народне повір’я про те, що той, кого помилково вважають померлим, буде ще довго жити. Житель Луцька, замість якого родичі помилково поховали іншу людину, помер «удруге», тепер уже посправжньому, повідомляє «Укрінформ».

А ми «таміфлюшками» балуємося...

А ми «таміфлюшками» балуємося...

Спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров’я зазначають, що проти нового високопатогенного грипу, який спричиняє важкий перебіг хвороби та «блискавичну» пневмонію, ефективно діє озельтамівір (комерційна назва — «Таміфлю»). Причому засіб треба застосовувати в перші 40 годин від початку захворювання — чим раніше, тим краще. Утім сьогодні в Україні практично неможливо знайти цей препарат в аптеках. Деякі запаси є в лікарнях, які приймають грипозних пацієнтів, але й там із препаратом донедавна було сутужно.

Газвода по–японськи

Японська компанія Suntory Holdings у п’ятницю оголосила про купівлю європейського виробника безалкогольних напоїв Orangina Schweppes, якому належить у тому числі й київська «Росинка». Сума угоди не розголошується, проте, за різними даними, вона становить від 2,6 до 3,8 мільярда доларів. У результаті угоди японці отримали контроль не тільки над «Росинкою», а також над іншими світовими брендами, — Orangina, Oasis та Schweppes.

Нові авторитети

Нові авторитети

Із московського етапу Кубка світу український брасист Ігор Борисик привіз дві срібні нагороди і на наступному етапі — у Швеції — також двічі виходив на п’єдестал пошани. Щоправда, «срібло» тепер розбавила одна бронзова медаль, яку він здобув на «короткій воді» Стокгольма позавчора.