Слова і між словами

Президент США Джордж Буш не виключає військової акції проти Ірану. «Ми хочемо розв'язати це питання (ядерних програм Ірану) дипломатичним шляхом і працюємо над цим. Але всі варіанти можливі», — сказав американський президент. Одночасно Буш заявив про потребу створення об'єднаного фронту народів, «які усвідомлюють загрозу, якою була б ядерна зброя в руках Ірану». Буш сказав, що Сполучені Штати вже тісно співпрацюють у цій справі з Великою Британією, Францією та Німеччиною.

Ніхто не любить короля

Ніхто не любить короля

Ситуація в Непалі виходить з-під контролю. Впродовж двох останніх тижнів у країні тривають найбільші та наймасовіші в її історії протести. Непальці виступають проти короля Г'янендри, який у лютому 2005 року перебрав на себе всю владу та значно обмежив громадянські свободи, мотивуючи це потребою боротьби з загонами партизанiв-маоїстів, які контролюють значну частину країни. Піддані спочатку повірили монарху, але тепер зрозуміли, що король узурпував владу винятково у своїх приватних інтересах, тому вимагають повернення демократії та зречення короля з престолу.

Загублений японський солдат знайшовся в Україні

Японський ветеран Другої світової війни, який зник на сході Росії після її закінчення, знайшовся живим в Україні, повідомляє японська агенція «Кіодо». Ісіносуке Увано, якому тепер 83 роки, у війну служив на окупованому японцями Сахаліні. Після війни потрапив у полон та працював на виправних роботах.

Газетна атака

Газетна атака

Дві провідні американські газети цієї неділі повернулися до теми можливого американсько-іранського військового конфлікту. «Міністерство оборони США віддавна готує плани війни з Іраном на випадок, якщо станеться збройний конфлікт з цією країною», — пише у «Вашингтон пост» відомий американський військовий аналітик Вільям М. Аркін.

Сміттєвий туризм

Сміттєвий туризм

Уже майже два місяці то згасає, то знову розгорається «сміттєва війна» між Чехією та Німеччиною. Вона розпочалася на початку березня, коли чеська преса гостро поставила питання про численні нелегальні сміттєзвалища поблизу німецького кордону.

«Блакитні шоломи» поїдуть у Судан?

«Світ повинен діяти, аби покласти край звірствам у Дарфурі, а уряд Судану повинен погодитися, що він виявився нездатним захистити своїх громадян, і дозволити втручання місії ООН», — цитує слова держсекретаря США Кондолізи Райс агенція «Рейтер». Райс наполягає на підсиленні африканських миротворчих сил військовими підрозділами ООН, щоб припинити геноцид та порушення прав людини в цьому регіоні Судану. Вашингтон вважає, що це повинні бути військові підрозділи з Азії та Африки, а Північна Америка і Європа повинні допомогти лише фінансуванням, розвідданими та логістикою. Питання гуманітарної катастрофи в Судані буде розглядатися на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, яке відбудеться 27—28 квітня у Софії.

Слово Папи почули і в місті, і у світі

Слово Папи почули і в місті, і у світі

Християнський світ захiдного обряду у минулі вихідні відзначав свято Воскресіння Господнього. Головні пасхальні урочистості за участю приблизно 100 тисяч віруючих відбулися на площі св. Петра у Ватикані. Святкову месу відправив Папа Бенедикт XVI, який після цього піднявся на головний балкон базиліки св. Петра та виголосив звідти своє традиційне послання Urbi et Orbi («Місту і світу»). В ньому він закликав до миру в Іраку та до розв'язання ядерної кризи в Ірані, хоча безпосередньо і не промовив назви цієї країни. Гучними оплесками присутні зустріли заклик понтифіка до міжнародної спільноти допомогти палестинському народу збудувати свою власну незалежну країну.

ЄвроШАРА

ЄвроШАРА

Що роблять наостанок депутати кожного скликання Верховної Ради України? Гарантують собі таке матеріальне забезпечення, щоб безтурботно прожити до кінця життя. До непристойності високі винагороди, скажімо, наші парламентарії призначили собі минулого тижня. Проте влаштовувати власні справи та поліпшувати власний добробут за рахунок народу — це не лише українська специфіка. Подібне відбувається і в парламентах інших країн світу.

СРСР хотів знищити Європу

Позавчора Міністерство оборони Польщі зняло гриф «таємно» з документів про запровадження 1981 року військового стану та Варшавського договору і передало їх Інституту національної пам'яті, повідомляє польська інформагенція ПАП. Уже перше ознайомлення з цими документами викликало велику сенсацію. Виявляється, що країни Варшавського договору (читай — Москва) мали плани знищення Європи з допомогою ядерної зброї.

Всіх у відставку

Всіх у відставку

Голова Сейму Литви Артурас Паулаускас, який стiкерує вже другу каденцію, позавчора був позбавлений своєї посади. Під час таємного голосування за постанову про відсторонення Паулаускаса від виконання обов'язків голови парламенту проголосували 94 депутати, проти — 11, повідомила прес-служба Сейму Литви. Учора вже було обрано наступника Паулаускаса — Відаса Гедвіласа, представника Партії праці, досі він був віце-спікером.