Доповідаю: Ющенко дзвонив Тимошенко

Про те, що під час перегонів–2004 тоді ще кандидата у Президенти Віктора Ющенка прослуховували спецслужб, й навіть стежили за його пересуванням, було відомо й раніше. Згадаємо хоча б випадок у Криму, коли тодішній керівник охорони Віктора Ющенка Євген Червоненко затримав міліціонера, який спостерігав за кандидатом і мав при собі чимало цікавої аудіо– та відеотехніки. Відтоді минуло більше трьох років, чимало обставин забулося, але окремі факти мають шанси дійти до суду. Днями Головне слідче управління ГПУ завершило розслідування справи про незаконну «прослушку» відомих політиків у 2004 році, організацію якої інкримінують окремим співробітникам МВС.

Вокзальний рекетир у погонах

Вокзальний рекетир у погонах

Чимало пасажирів, які поспішали на поїзд, днями могли побачити на Привокзальній площі Києва картину, що, на перший погляд, нагадувала «хуліганку». Адже співробітники антикорупційного підрозділу столичного СБУ «в’язали» хабарника–міліціонера не у формі, а в цивільному. Як розповів «УМ» начальник прес–центру київського УСБУ Ігор Забілик, 41–річний оперативник лінійного відділу міліції на станції Київ–Пасажирський регулярно вимагав гроші у підприємців із вокзалу, але остання така спроба вийшла для корупціонера боком.

Медведька засоромили, але не звільнять

Парламентський Комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відхилив проект постанови про висловлення недовіри Генеральному прокурору Олександру Медведьку. Тим самим комітет відмовився вносити питання про його відставку на розгляд у Верховну Раду. Нагадаємо, що відповідний проект постанови за ініціативою керівника МВС Юрія Луценка було зареєстровано у ВР ще два місяці тому. Пану Медведьку закидали кволе розслідування ГПУ резонансних справ, тож під постановою поставили підписи 187 нардепів коаліції. Але в середу «помилувати» Медведька вирішила навіть окремі підписанти.

Могилівські вандали

Могилівські вандали

У ніч на понеділок, досхочу награвшись на автоматах й випивши горілки на дискотеці, підлітки влаштували на міському кладовищі Могилів–Подільського справжні сатанинські розваги. Били ногами і руками пам’ятники на могилах померлих, демонструючи один перед одним силу. Двом із них 14 років, трьом — по 17. Як розповіла «УМ» співробітник відділу зв’язків із громадськістю обласної міліції Вінничини Анна Олійник, на цвинтарі підлітки продовжили пиячити, а потім захотілося адреналіну і демон­страції власної значимості. Хтось перший вдарив ногою по пам’ятнику, і гранітна плита покірно впала. Тоді всі п’ятеро заходилися гарцювати кладовищем і бити, трощити, ламати. Під руки попав маленький хрест з дитячої могилки. Його вирвали і кинули долу. Продовжували, поки не набридло...

Хочу «Жигулі»!

Про резонансне затримання стало відомо від новопризначеного керівника обласної міліції Полтавщини Михайла Цимбалюка. За його словами, полтавські міліціонери затримали банду злодіїв, що цілеспрямовано викрадали автівки по всій Україні. Автозлодії спеціалізувалися переважно на легковиках «ВАЗ» десятої моделі, хоча інколи, на «безриб’ї» задовольнялися й іномарками. Трохи переобладнавши викрадені «десятки», крадії за налагодженою схемою збували їх під виглядом нових.

Ганган, на волю!

Позавчора Замостянський районний суд Вінниці відмовив обласному УБОЗу в наданні згоди на тимчасовий арешт (сорок діб) шукача політичного притулку з Російської Федерації Михайла Гангана. Зачитавши постанову, суддя Чезганова в присутності великої кількості журналістів принесла вибачення Гангану від імені держави Україна за беззаконня, яке було з ним вчинено.

Права від Лукавого

Державтоінспекція продовжує жорсткий для водіїв місячник безпеки дорожнього руху. Як повідомляє прес–служба Департаменту ДАІ МВС, наразі інспекторами зафіксовано вже близько 350 тисяч порушень ПДР, з яких майже 70 тисяч стали причиною ДТП. За два тижні відпрацювання «сержанти Петренки» спіймали близько 15 тисяч водіїв, що керували авто «під мухою». Суди вже встигли розглянути переважну більшість складених за цими фактами адмінпротоколів, відтак, попрощавшись з водійськими правами, пішоходами стали аж 11 тисяч осіб! Ще майже 24 водії–порушники відбулися штрафами.

Президенту «броня» не потрібна

Розпочався процес передачі президентського полку Збройних сил України, який має на озброєнні бронетранспортери, до Управління державної охорони. Принаймні такою новиною «порадував» громадськість на вихідних екс–міністр оборони, а нині — голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко. За його словами, УДО намагається перепідпорядкувати елітний полк ЗСУ вже протягом трьох років. Пан Гриценко на посаді міністра був категорично проти, але нині «вирішення цього питання перейшло у практичну площину».

Бюро високого польоту

Бюро високого польоту

Тиждень тому міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про те, що законопроект про створення Національного антикорупційного бюро вже підготовлений і буде винесений на обговорення громадськості. А вже позавчора саме в МВС радник міністра і народний депутат Геннадій Москаль презентував пакет проектів нормативно–правових актів, спрямованих на посилення боротьби з корупцією.
Відомий генерал міліції є співавтором і законопроекту про Антикорупційне бюро, яке в Україні не можуть створити вже протягом десяти років. Головна причина — протиріччя між силовиками та незацікавленість корумпованих можновладців. У МВС кажуть, що якщо закон нині буде прийнято, бюро запрацює вже влітку. Втім є сумніви, адже, створюючи новий силовий орган, МВС явно тягне ковдру на себе.

Медведько в облозі

Медведько в облозі

Ще до другого призначення на посаду керівника МВС Юрій Луценко ініціював у ВР збір депутатських підписів щодо висловлення недовіри Генеральному прокуророві Олександру Медведьку. Нині необхідна кількість «автографів», аби розглянути це питання (180), зібрана. У пресі обговорюються ймовірні кандидатури на керівне крісло Різницької. Втім пан Медведько запевняє, що обійматиме цю посаду й надалі. Щоб припинити зайві балачки, він у суботу навіть провів прес–конференцію.