Кабріолет фюрера мчить у Москву

Кабріолет фюрера мчить у Москву

За даними кельнської газети «Експрес», темно–синій «Мерседес — 770К» з відкритим верхом, який був улюбленим автомобілем Адольфа Гітлера, днями було продано російському бізнесмену, ім’я якого умисно тримається в таємниці. Сума оборудки вкладається в 4—10 млн. євро.

Політики без голови

Політики без голови

Учора поліція штату Магінданао, що на півдні Філіппін, виявила в лісі обезголовлені тіла 21 особи — це політики, їхні родичі та журналісти, котрих напередодні викрали ісламістські бойовики, повідомила агенція «Ассошіейтед пресс». «Рейтер» називає іншу кількість жертв — близько тридцяти. Нападників, яких дехто з європейських оглядачів пов’язує з «Аль Каїдою», було близько сотні.

Товстий і жорстокий

Мешканець британського міста Маклесфілд Джон Грін дуже жорстоко ставився до свого собаки Барні. Бідного пса ледве врятували захисники тварин, відібравши у 50–річного власника після численних попереджень. А винен містер Грін у тому, що... занадто любив свого далматинця. А тому не міг відмовити йому в їжі. Позаяк, скільки собаку не годуй, а він усе хоче їсти, габарити Барні зрештою сягнули критичних для цієї породи розмірів. Пес важив понад 70 кілограмів, хоча нормальна для далматинця не має перевищувати 40 кг.

Рамки для обмінників

Рамки для обмінників

Нові правила набули чинності з учорашнього дня — така норма передбачена постановою НБУ №538 «Про затвердження змін до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно–обмінних операцій на території України». Незмінний курс на цілий день визначатиме голова правління банку ще до початку робочого дня — видаючи відповідний наказ чи розпорядження. Інші керівники не зможуть давати чи змінювати такі розпорядження. А без відповідного наказу обмінювати валюту — заборонено. Крім того, заборонено стягувати «комісію» за обмін валюти. А право встановлювати маржу (різниця між ціною продажу та купівлі) тепер має право тільки Нацбанк.

Ринок, а не політика

«Газові» відносини між Україною та Росією повинні базуватися на ринкових, а не політичних засадах, як це відбувається тепер. У цьому переконаний Віктор Ющенко, який звернувся до свого російського колеги Дмитра Медведєва з листом. Глава держави звертає увагу президента РФ на «низку проблем, які потребують невідкладного вирішення з метою налагодження взаємовигідної співпраці між нашими державами в газовій сфері на середню і довгу перспективу».

Президента Європи обрали за вечерею

Учора керівники країн–членів Євросоюзу зібралися у Брюсселі, щоб обрати голову Ради ЄС (простіше цю посаду називають президентською) та його заступника — нового міністра закордонних справ Союзу. Такою є вимога Лісабонського договору, що мусить набути чинності вже 1 грудня. Неформальний саміт було заплановано на другу половину дня, а «голосування» за конкретні кандидатури проходило наприкінці дня, по–світському — під час вечері.

Обережно — сік

Фахівці держкомітету перевірили більш як 116 тисяч літрів сокової продукції, з яких майже 57 відсотків забракували і зняли з виробництва. Виявилося, що лише 25 відсотків товарів відповідали державним стандартам. «Незважаючи на те, що в Україні соки і соковмісна продукція повинні пройти обов’язкову сертифікацію, цієї вимоги дотримуються не всі виробники. На кількох підприємствах Держспоживстандартом зафіксовано незадовільний стан устаткування, а на одному і зовсім виявлено фальсифікат», — відзначив перший заступник голови Держспоживстандарту Юрій Ширко.

Газ пробив вікно в Європу

Газ пробив вікно в Європу

Учора президент Росії Дмитро Медведєв у Стокгольмі провів переговори з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та прем’єр–міністром Швеції (яка нині головує в Союзі) Фредеріком Рейнфельдтом. Сам факт зустрічі в Європі оцінили дуже позитивно, адже раніше Кремль посилено натякав на неможливість саміту через прохолодне ставлення ЄС до Росії. Проте після того, як Швеція 5 листопада дала згоду на прокладання газогону «Північний потік» дном Балтики, Москва «змилостивилася» і гідно оцінила такий крок назустріч їй. Відтак учора в Стокгольмі на саміті Росія—ЄС поновилося обговорення важких тем, насамперед енергетичних.

Він іде, але обіцяє повернутися

Він іде, але обіцяє повернутися

Другу хвилю грипу A/H1N1 в Україні слід очікувати в грудні 2009 — січні 2010 року, а третю — восени 2010 року. Про це на селекторній нараді з подолання епідемії грипу та ГРВІ в Україні під головуванням міністра охорони здоров’я Василя Князевича повідомила заступник головного санітарного лікаря України Людмила Мухарська. У свою чергу, доцент кафедри захворювань та імунології Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика лікар–імунолог Федір Лапій заявив учора, що друга хвиля грипу може й оминути країну, якщо буде створений так званий імунний прошарок. «Імунний прошарок населення буде сформовано тоді, коли більш як у 70% буде імунітет до даного вірусу грипу», — пояснив доктор Лапій. Такий прошарок, з його слів, можна створити кількома способами: або в результаті захворювання, коли до нього виробиться загальний імунітет, або за допомогою вакцинації, передає «Інтерфакс–Україна».

У мене задзвонив телефон. Хто не говорить? Президент

Креативники зі штабу Віктора Ющенка спробували досі не знайомий українській аудиторії спосіб агітації. З нагоди Дня студента (17 листопада) на «помаранчевому» сайті Nashvybir.net розмістили звернення до студентів: «за допомогою можливостей інтернету кожен бажаючий може отримати привітання від Ющенка особисто або ж надіслати таке привітання другу. По­тріб­но лише ввести у відповідну форму номер телефону — і Віктор Ющенко зателефонує до абонента з привітаннями».