Шукали пенсію?

Сталося це у селі Богачівка Звенигородського району Черкаської області приблизно о 20-й годині: очевидці стверджують, що у цей час у приміщенні сільської пошти щось вибухнуло. Побачивши вогонь, вони відразу викликали пожежників.

Сирітство виліковне

Сирітство виліковне

Наталочка дуже схожа на свою маму Валентину: про це тепер говорять усі, хто їх бачить разом. «У нас навіть смаки однакові — ми обидві любимо рибні страви», — усміхається Валентина Олександрівна. Правда, 10-річна Наталка не називає пані Валентину мамою. Дівчинці зробити це не так легко, адже в родині Валентини та Олега Гладунів із села Руська Поляна Черкаського району вона мешкає усього кілька тижнів. У цієї дитини досить нелегка доля — у березні в неї померла мама. Вони мешкали в Корсунь-Шевченківському районі, і з рідних у Наталі залишилася тепер лише одна літня бабуся, котра хворіє й доглядати за внучкою не має змоги. Тому дівчинка й потрапила до школи-інтернату.

Перепустка в країну якості

Перепустка в країну якості

У Черкаському державному центрі стандартизації, метрології та сертифікації вже три роки діє сертифікована система управління якістю на відповідність міжнародним стандартам серії ISO 9001, а тамтешня випробувальна харчова лабораторія запровадила її першою в системі Держстандарту України. Наша бесіда з Віктором БІЛОУСОВИМ, директором державного підприємства «Черкасистандартметрологія», головним державним інспектором Шевченкового краю з державного нагляду за якістю продукції, додержанням стандартів, норм і правил — не лише про якість товарів, що виробляються на Черкащині, а й про роботу самого підприємства, кредо якого — «До високої якості життя — разом!».

Лис корові не товариш

Таку біду протягом кількох останніх днів зафіксовано у двох населених пунктах на лівому березі Черкаської області — в селі Богодухівці та в самому районному центрі Чорнобай. Першими проблеми зі здоров'ям у великої рогатої худоби помітили селяни у СТОВ «Богодухівське». Там загинула телиця, і клінічні дослідження виявили, що у тварини сказ.

Міліцейський собака нанюхав гранату

Міліцейський собака нанюхав гранату

Цьогорічний приїзд брацлавських хасидів, віруючих іудеїв, до Умані, які тут традиційно поклоняються могилі свого святого — цадика Нахмана, просять у нього благодаті на весь рік та святкують єврейський Новий рік Рош- Ха - Шана, увінчався неординарною подією. На березі ставка, де хасиди здійснюють омовіння, міліція знайшла гранату.

Врятовані серця

Врятовані серця

Для трьох маленьких дівчаток тут усе чуже, не лише дитяча клініка в Констанц. Мову, якою з ними спілкуються лікарі, вони також не розуміють, адже Люда, Таня та Ліна приїхали з України. Всі вони мають вроджені вади серця. Саме таку історію нещодавно опублікувала одна з газет Німеччини.

Розшукується донецький бритоголовий

Незабаром виповниться рік, як під час президентських виборів у селі Молодецьке Маньківського району Черкаської області на тамтешній виборчій дільниці було жорстоко вбито капітана міліції Петра Потєхіна. Як поінформував «Україну молоду» Микола Каплій, начальник обласного УМВС, правоохоронцям Черкащини вдалося вийти на представників Донеччини, котрі були в Черкаській області під час президентських виборів. «У нас все задокументовано, доказова база є, людину, котра організовувала все це, встановлено. Проживає вона в Донецькій області й оголошена в розшук, — каже пан Каплій. — Працюють правоохоронці як Донеччини, так і всієї України, адже маємо інформацію, що підозрюваний хоче покинути терени нашої держави й виїхати в одну з країн Європи».

Дуже податки платити не хочеться...

Після пострілів, якими було поранено заступника голови Черкаської обладміністрації пана Овчаренка, на Черкащині знову неспокійно. Позавчора, серед білого дня, металевими прутами було жорстоко побито першого заступника начальника податкової міліції області Ігоря Слинька, а по телефону прозвучала погроза, що такі дії відбуватимуться в області й надалі.

Подайте на дiтей

Точніше, таку лікарню почали було зводити та успішно перетворили її на довгобуд, який роками так і не спромоглися завершити. А поки функцію обласної дитячої лікарні тягне на собі Черкаська міська, у відділеннях якої давно не було ремонту, а для «комфортного» лікування маленьких пацієнтів — панцирні ліжка, вкриті іржею матраци, обдерті стіни. На фінансування цієї лікарні ледь нашкребли 38 відсотків коштів від потреби. З цих грошей стовідсотково виплачується тільки зарплата медикам, на все інше — медикаменти, харчування, поточні ремонти — залишаються буквально копійки. Тому замість 100 грамів м'яса на день хворі діти одержують його по 15 грамів, риби — по 10 грамів, а сиру та сметани в меню взагалі немає.