«Уночі температура в кімнаті опустилася до мінус шести»

Учора в редакцію «УМ» звернулися мешканці київського гуртожитку, розташованого майже в центрі столиці. П’ятеро людей, серед яких лише один «чоловік» — десятирічний хлопчик, просто замерзають у своїх домівках. Як таке може бути у столиці, де навіть, хвалити Бога, про бомжів подумали, створивши пункти обігріву, з’ясовувала «УМ».

З Лаври — на київський престол

Засідання Священного синоду Української православної церкви МП, як і прогнозувала «УМ», закінчилося кадровим сюрпризом. Відтепер тимчасово керуючим Київською єпархією є владика Павло (Лебідь), митрополит Вишгородський та Чорнобильський, намісник Києво–Печерської лаври. Через стан здоров’я предстоятель церкви митрополит Київський та всієї України Володимир не зміг особисто очолити засідання Священного синоду і тим більше вплинути на його рішення. Експерти ж вважають, що митрополит давно не впливає на ситуацію в УПЦ МП, яку формально очолює.

Ось чому підручники такі дорогі

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту «неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти». Такого висновку дійшли аудитори Рахункової палати, які перевіряли ефективність використання бюджетних коштів, виділених у 2010—2011 роках на забезпечення шкіл підручниками.

Хочете писати тести — шліть листи

З 1 січня 2012 року розпочнеться реєстрація охочих пройти Зовнішнє незалежне оцінювання. Часу, щоб зареєструватися, старшокласники матимуть значно менше, ніж торік, — до 20 лютого. Причому документи на реєстрацію цьогоріч треба надсилати поштою (бажано рекомендованим листом). Тому слід потурбуватися про це з самого початку реєстрації. Аби у випадку відмови (це може статися, якщо подасте не весь комплект документів або неправильно заповните заяву) мати час iще раз пройти цю процедуру.

Безборонна українська

Венеціанська комісія, яка оцінювала проект Закону «Про засади державної мовної політики» народних депутатів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка, закликала до чесного балансу між захистом прав нацменшин, з одного боку, і збереженням державної мови — з іншого. Зокрема, фахівці комісії не помітили в законопроекті достатньо гарантій для використання та захисту української мови. Як повідомила голова Відділу демократичних інститутів і фундаментальних прав Венеціанської комісії Артеміда–Тетяна Кицька, це — одна зі слабких сторін нинішнього проекту.

На годиннику — 20–та річниця Незалежності

Уперше «круглу дату» української Незалежності на Київському годинниковому заводі відзначили в 2006 році — тоді з нагоди 15–річчя нашої держави тут випустили ексклюзивну серію годинників «Клейноди Незалежності». Колекція мала успіх — оригінальні годинники охоче брали на подарунки високопоставленим особам та закордонним гостям. Тож цьогоріч підприємство представило чергову ексклюзивну лімітовану серію «Клейнодів Незалежності», присвячену 20–річчю нашої держави.

Робіть добро не відходячи від каси

Робіть добро не відходячи від каси

Більше мільйона гривень зібрали учасники благодійної акції «День щастя», яку проводить мережа сімейних ресторанів «МакДональдз» у співпраці з міжнародним фондом «Україна 3000». Ці кошти будуть спрямовані на придбання обладнання для виходжування недоношених немовлят, яке безкоштовно передадуть у 26 дитячих лікарень по всій Україні. Організатори сподіваються, що до кінця місяця вищезгадана сума значно збільшиться (акція розпочалася 1 листопада і триватиме до 30–го числа).

Ще Москаль не підрахував

Ще Москаль не підрахував

Якщо в країні починають говорити про американське громадянство родини третього Президента Віктора Ющенка та куди поділися гроші, зібрані на «Дитячу лікарню майбутнього», можна не сумніватися — починається передвиборча кампанія. Чомусь саме ці дві теми є найулюбленішими в недругів очільника «Нашої України». Втім чому — і так зрозуміло: а чим же ще пускати пил в очі виборцям, коли ні в яких оборудках і сумнівних справах екс–Президент помічений не був? Востаннє рупором обох тем став народний депутат Геннадій Москаль. Спочатку він повідомив, що Ющенко нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США (за цю брехню депутату доведеться відповідати в суді), а потім звернувся в Генпрокуратуру з вимогою перевірити, куди пішли кошти, зібрані на будівництво «Дитячої лікарні майбутнього». Пізніше народний депутат від НУНС Кирило Куликов вніс на розгляд парламенту проект постанови «Про створення Тимчасової слідчої комісії ВР про питання розслідування фактів зникнення благодійних коштів на будівництво «Дитячої лікарні майбутнього».

Немає вакцини? Телефонуйте!

Немає вакцини? Телефонуйте!

Усі заклади охорони здоров’я на сьогодні забезпечені дитячими вакцинами. Як повідомляє прес–служба МОЗ, станом на 25 жовтня державне підприємство «Укрвакцина» здійснило поставку більшості вакцин для проведення планових щеплень до регіонів.

Бог простить...

Найстаріший архієрей Української православної церкви митрополит Харківський і Богодухівський Московського патріархату Никодим (Руснак) помер 15 вересня у власній резиденції. Священнослужителю йшов 91 рік, упродовж останніх років через стан здоров’я він практично відійшов від загальноцерковної діяльності.