Містер і місіс Карр

Містер і місіс Карр

Кілька годин люди чекають біля брами під не по-жовтневому пекучим сонцем та зірками на банях Видубицького монастиря. Зауважимо: Київського патріархату. Той, хто забив своє «місце під сонцем» ще до приїзду найвідомішої сьогодні пари в країні — Шона Карра та Євгенії Тимошенко, — ні за які дивіденди не поступається місцем. Тихо. Чекають. Пошарпана іномарка вирулює з нізвідки і різко гальмує. Жіночка на милицях поспішає до нашої групи. «Давно почалося? — питає вона кореспондентку «УМ». — А в нас колесо полетіло, уявляєте, довелося запаску ставити!» Жіночка все одно чекає биту годину, спершись на милиці, — вона теж хоче побачити «щасливе подружжя».

Брати-буряти

Брати-буряти

Юрій Єхануров живе та працює в Україні все своє доросле життя — з 1963 року. Сам Єхануров під час затвердження у парламенті відзначив, що є українським патріотом бурятського походження.
Навіть націоналіст, голова ВО «Свобода» та народний депутат Олег Тягнибок, який постійно відстоює позицію, що при керівництві держави мають стояти етнічні українці, відзначив у коментарі «УМ», що «Єхануров не найгірший українець». Однак двічі Тягнибок голосував проти його кандидатури. Однією з причин було і те, що не почув від Єханурова про розвиток української держави як національної, «не було ні слова про розвиток української мови, про геноцид українців, про національний інформаційний простір та багато-багато інших питань щодо відстоювання національних інтересів». «Я не вірю в те, і таких прикладів у світі не було, щоб непредставник національної більшості, який би був при владі, міг би реально, серйозно і правдиво вирішувати національні проблеми у державі», — додає Тягнибок.

Профілактика по-африканськи

Від послуг відомих у всьому світі літаків українського виробництва АНТК iм. Антонова відмовляється Республіка Конго. Заборонити польоти Анів з липня наступного року вирішила конголезька влада після численних авіапригод у країнах Африки за участю повітряних суден цієї марки.

Тимошенко вийде замiж в монастирі

Цієї неділі Видубецький монастир та прилегла до нього територія (ботанічний сад на Печерську) стане місцем величезного скупчення журналістів, фанатів Юлії Тимошенко та просто людей, які цікавляться світським життям відомих особистостей. Адже саме там на весільний рушничок стануть 36-річний рокер iз Британії Шон Карр та 24-річна мила дівчина Євгенія, донька найпопулярнішої жінки України.

Ринковий статус і туркомісія в бонус

Омріяний українською владою статус країни з ринковою економікою наша держава отримає, швидше за все, до 1 грудня цього року, до того як в Києві відбуватиметься саміт «Україна—ЄС». Про це учора повідомили представники Єврокомісії. «Загалом Україна на вірному шляху в досягненні статусу країни з ринковою економікою», — сказала спікер офіційного Брюсселя Піа Ахренкілде Хансен. Вона повідомила, що зараз Євросоюз має всю необхідну інформацію з цього питання, але, окрім того, буде прислухатися до рекомендацій будь-якої з 25 країн-членів ЄС щодо надання Україні цього статусу, а також стосовно нашого вступу у Світову організацію торгівлі в найближчі три-п'ять років. Водночас заява про готовність надати Україні цей статус очікування аж до початку зими може свідчити, що ЄС витримує паузу для того, щоб подивитися на роботу нового українського уряду.

Вони чекають...

Вони чекають...

Лише один місяць життя на тлі одинадцятимісячного існування. Монотонні, нудні будні, важка робота, недостатність спілкування та дешеве вино як ліки від постійного депресивного стану через тугу за Батьківщиною та рідними. Відлік часу до відпустки по днях протягом року — 300, 229,228... днів до зустрічі з мамою, дружиною, дитиною, другом... Якщо хтось вишукує рецепти щастя, то їм для щастя треба лише одне — жити на Батьківщині. Але цьому заважає серйозний чинник — відсутність роботи з нормальною зарплатнею. Тому, коли саме наші заробітчани повернуться назавжди в Україну і чи повернуться взагалі, невідомо. І в той час, коли ми роздумуємо над демографічними проблемами, чому нас «уже не 48 мільйонів», хочеться сказати: «Поверніть українців додому!». Проте за кордоном нашого роду збільшується. Як повідомив «УМ» посол України в Португалії Констянтин Тимошенко, за минулий рік у цій країні народилося 600 українців, а до кінця цього літа — ще 400.

Не хочете — примусимо?

«Білорусь як суверенна країна сама визначиться із процесами всередині свого суспільства і не потребує зовнішньої допомоги, попри всю нашу повагу до братньої України», — так, відповідаючи на запитання «УМ», висловив своє ставлення до бажання України стати посередником у залагодженні суперечностей між Білоруссю та ЄС міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов. Як нагадав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк, ініціатива виступити з посередницькою роллю належить Вiктору Ющенку, і ця тема вже обговорювалася минулого тижня на зустрічі Україна—трійка ЄС у Нью-Йорку.

Поспішаємо за графіком?

В Україну вперше завітає з візитом прем'єр-міністр Британії Тоні Блер. Це стане можливим завдяки тому, що цьогоріч саме Об'єднане Королівство головує в Євросоюзі, а саміт Україна — ЄС 1 грудня, за наполяганням української сторони, відбудеться у Києві, а не у Лондоні чи Брюсселі.

Політична істерика по-львівськи:

Політична істерика по-львівськи:

Політичне протистояння між представниками «помаранчевої» влади розгортається і на Львівщині. Голова облради Михайло Сендак, оголосивши про свій вихід із «Народного союзу «Наша Україна», закликав «губернатора» та паралельно голову обласної організації НСНУ Петра Олійника піти у відставку. «Мені видається, що Петро Михайлович перевтомився, працюючи на трьох посадах — голови ОДА, обласного осередку НСНУ і червоноградського бізнесмена. Тому я раджу йому піти з посади керівника адміністрації», — сказав Сендак, якого розглядають як одну з реальних кандидатур на пост керівника обласного осередку тимошенківської «Батьківщини».

Постреволюційна Киргизія на порозі кризи

Постреволюційна Киргизія на порозі кризи

Удруге за останні місяці в Киргизії сталося вбивство парламентарія та колишнього активіста «тюльпанової» революції. Влітку невідомий серед білого дня у центрі столиці випустив кілька куль у депутата Жиргалбека Сурабалдієва. Цього разу найманий кілер працював увечері — близько десятої години біля будинку депутата трьох скликань парламенту та бізнесмена Баямана Еркінбаєва пролунало три постріли — одна куля влучила в серце, друга — в голову.