Червоне — комунізм. А з чорним — бійка?

Сьоме листопада може стати повторенням того дня, коли праві відзначали річницю заснування Української повстанської армії і на столичному Майдані в бійках зійшлися «червоні» та «червоно-чорні». Наступного понеділка кілька політичних сил запланували відзначити 88-му річницю Жовтневої революції. Звичайно, на акції будуть ліві: відповідну заяву подала КПУ Симоненка, а ще, ймовірно, прийдуть однодумці з інших партій та молоді «козачки» від різних «Лівих ініціатив» та «Че Гевар».

«СОТ нє пройдьот!»

«СОТ нє пройдьот!»

Давненько у Верховній Раді не лунали сирени. Мабуть, ще з липня, коли парламент намагався розглянути закони, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі. І ось позавчора надвечір у сесійній залі знову потужно завили червоні (бо в руках комуністів) «ієрихонські труби». Плакат, який висів перед лівим крилом зали ще зранку, не залишав сумнівів у тому, що подати голос послідовників великого Леніна й значно меншого Симоненка змусило те саме питання. «Ні — СОТівській кабалі!» — повідомляв напис на розтяжці.

Крісла залишаються порожніми

«Якщо не знайдемо спільного рішення, то, думаю, не треба буде мучити людей». Так після вкотре марної спроби обрати керівників комітетів, «обезголовлених» після тотального виходу нардепів у виконавчу владу, висловився Голова Верховної Ради Володимир Литвин. І правильно, чого вже «людей» — народних обранців — мучити, якщо працювати їм залишилося всього кілька місяців, а там уже й комітети інакші будуть, і голови...

Битва за Острог

Після освячення студентсько-викладацького храму Святого Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», настоятелем якого став проректор університету Василь Жуковський, патріарх Філарет УПЦ КП висвятив на вікарного єпископа настоятеля острозького Свято-Воскресенського храму отця Ярослава. Відтак події навколо цього храму розбурхують хвилю політичних пристрастей на заході України, й не лише там.

Парламент теж поділився на конфесії

Є така політична прикмета: якщо в Україні раптом із новою силою розгораються трохи пригаслі міжконфесійні конфлікти, значить, незабаром вибори. Із цією думкою вчора погоджувалися деякі парламентарії, спостерігаючи за черговою «блокадою» трибуни в сесійній залі. Цього разу «групою захоплення» виступили зо два десятки нардепів із фракції Партії регіонів «під командуванням» Павла Сулковського. Обурений обранець 154-го округу (це в Рівненській області) вимагав, аби Верховна Рада розглянула проект постанови про рекомендацію Президентові звільнити з посади «губернатора» Рівненщини Василя Червонія. Оскільки той, мовляв, бере участь у міжконфесійному конфлікті між віруючими Української православної церкви Київського й Московського патріархатів, і більше того — розпалює між ними ворожнечу, через яку вже «брат зламав братові ключицю, й пролилася кров». Окрім того, фракція ПР пропонувала до розгляду проект постанови ВР про створення спеціальної комісії з розслідування міжконфесійного конфлікту в області.

303 «за» новенького

303 «за» новенького

У випадку призначення на посаду Генпрокурора Олександр Медведько обіцяв народним депутатам, що він не буде нічиїм політичним інструментом. «Я розумію актуальність і гостроту завдань, що стоять перед органами прокуратури. У мене є бачення шляхів їх вирішення, а також є професіонали, які здатні забезпечити їх виконання», — казав учора пан Медведько з парламентської трибуни.

«Зволікати — це наш менталітет»

У Святошинському районі міста Києва виборців почали знайомити зі списками так, як книжка, себто новий закон, пише — з 1 листопада. У приймальні райдержадміністрації, що на вулиці Львівській, 8/6, виділили спеціальний кабінет. Сюди можуть прийти люди, перевірити свої дані і застерегтись від тієї пошесті, з якою вони зіткнулися на минулорічних виборах Президента. На великому столі в 110-й кімнаті приймальні лежить більше десятка здоровенних «томів», на них видруковано написи — ЖЕО така-то. Це й є оті самі списки виборців.

БлЯ не буду!

БлЯ не буду!

Новітня опозиція ітиме на вибори окремо. Лівих залишимо поки що в спокої, а от якщо говорити про вчорашніх представників влади — Партію регіонів і СДПУ(о), то вони вже визначилися, що балотуватимуться до парламенту як партії. Нещодавно таке рішення ухвалило есдеківське керівництво, а тепер те саме повторила ПР. «Ми прийняли таке рішення — йти окремо на вибори нашою партією, не створюючи політичні блоки», — зазначив лідер «регіоналів» Віктор Янукович.