«Мочити в сортирах» будуть регулярно

Президент Росії Дмитро Медведєв вимагає посилити роботу з ліквідації «бандитського підпілля» на Північному Кавказі. Під час зустрічі з директором Федеральної служби безпеки Олександром Бортниковим глава РФ наголосив, що політика російської влади щодо бандитів залишається незмінною: «Їх треба просто знищувати, робити це жорстко і систематично, тобто регулярно, бо, на жаль, бандпідпілля ще існує», — акцентував Медведєв.

Де політики Різдво

Як і на Новий рік, основні кандидати з екранів телевізорів активно вітали виборців з Різдвом. Самі вони зустрічали свято по–різному. Президент Віктор Ющенко в рамках робочої поїздки до Львівської області відвідав Церкву Преображення Господнього і взяв участь у святкових заходах у центрі Львова — переглянув вертеп, організований народним театром–студією, та фрагменти вистави «Різдвяна феєрія» Львівського академічного духовного театру, і відвідав міське свято Пампуха, влаштоване у внутрішньому дворі міської ратуші.

Подайте на екзит–пол!

Троє кандидатів у президенти відмовилися фінансувати «Національний екзит–пол–2010». Як повідомив на прес–конференції директор Фонду «Демо­кратичні ініціативи» Ілько Кучерів, цього року організатори екзит–полу звернулися по фінансову допомогу до кандидатів, бізнесменів та громадських організацій, тоді як фінансування забезпечували міжнародні донори. За словами Кучеріва, про готовність підтримати екзит–пол заявили вже десять кандидатів у президенти.

На волі, в пампасах

На волі, в пампасах

Дводенним етапом завдовжки 728 км, який поєднав Буенос–Айрес та Кордобу, 1 січня почалися легендарні автоперегони «Дакар». Удруге поспіль вони відбуваються в Південній Америці й триватимуть до 16 січня. Учасники мають проїхати по території Аргентини та Чилі близько 10 тис. км і фінішувати знову в Буенос–Айресі. Учора гонщики провели вже третій етап, а сьогодні доберуться до чилійської території.

У Новий рік — без старого реактора

У Новий рік — без старого реактора

У 2010–й рік Литва увійшла без свого «мирного атому»: о 23.00 31 грудня, рівно через 26 років після запуску, припинила роботу єдина в країні атомна електростанція. На догоду Європейському Союзу вивели з експлуатації другий і останній діючий реактор Ігналінської АЕС (перший блок зупинили ще у 2005 році, коли Литва вступила в ЄС).

Свято по–путінськи

Свято по–путінськи

Вийти 31 грудня в костюмі Снігуроньки на одну з московських площ — здавалося б, що може створити більш святковий настрій! Але для правозахисниці Людмили Алексєєвої таке «свято» завершилося за ґратами. 82–річну лауреатку премії ім. Андрія Сахарова разом зі ще кількома десятками людей, які близько 18–ї вечора зібралися на Тріумфальній площі російської столиці, міліція відправила зустрічати Новий рік у буцегарні. «Самі винні» — замість мирно горлати п’яних пісень затримані не приховували, що проводять акцію на захист свободи мирних зібрань, гарантованої 31–ю статтею Конституції РФ.

Тепер податкові агенти

Податкові органи придумали, як збільшити надходження до держбюджету — за рахунок банків, точніше — їхніх клієнтів. А спосіб дуже простий — контроль, контроль та ще раз контроль усіх банківських операцій. Щоб відмінити омріяні податківцями правила гри було складніше, ініціативи пропонують підкріпити змінами до законодавства, розказують в Асоціації «Український кредитно–банківський союз» (УКБС).

Не мавпа, а мама

Не мавпа, а мама

У зоопарку Південної Кароліни опіку над двома білими тигренятами взяла... шимпанзе. Рідна мати відмовилася від дитинчат після урагану Хана, що пронісся штатом. Тож виростила двох малюків дворічна шимпанзе Аньяна. Як справжня нянька, вона годувала їх із пляшечки, гралася, заколисувала.

Листи генерал–хорунжого

Справу видатного українського військового діяча Юрка Тютюнника, який свого часу потрапив у пастку «чекістської» спецоперації й був страчений, «знайшли» у своїх архівах співробітники Служби зовнішньої розвідки України (СЗР), вона нараховує 25 томів, передає «Укрінформ». Ці матеріали, за словами голови СЗР Миколи Маломужа, «розкривають велику кількість прогалин із біографії Юрка Тютюнника». Особливо цікавим є листування генерал–хорунжого. Більшість листів датується 1919—1929 роками.

Університети назвали фаворитів

З метою вивчення громадської думки напередодні президентських виборів 2010 року Всеукраїнська асоціація політичних наук провела загальнонаціональне експертне опитування науково–педагогічної еліти та студентського середовища всіх регіонів України. Як повідомив «УМ» керівник асоціації, доктор політичних наук Валерій Бебик, у соціологічному дослідженні взяли участь 1035 викладачів суспільно–політичних дисциплін, науковців і студентів із 24 вищих навчальних та науково–дослідних закладів України — Київського, Донецького, Львівського, Харківського, Дніпропетровського, Волинського, Східноукраїнського (Луганськ), Чернівецького, Вінницького, Запорізького національних університетів, Національної академії державного управління (Київ), Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, Сумського педуніверситету, Херсонського державного університету, Карпатського університету ім. А. Волошина (Ужгород), Запорізької державної інженерної академії, Вінницького технічного університету, Одеської національної академії зв’язку ім. О. Попова, інших ВНЗ Києва, Хмельницького, Дніпропетровська, Луцька, Горлівки. Серед опитаних — 19,9% доктори і кандидати наук, 16,5% — магістри та спеціалісти, 28,2% — бакалаври, 35,4% — студенти з неповною вищою освітою.