Комуністи знову послали Кабмiн на три літери

У парламенті знову розгорнулися бойові дії. І знову через три непристойні для комуністів літери, які «червона» фракція написала — ні, не на паркані, а на дбайливо збереженому ще з попереднього разу плакаті, заявляючи, що «СОТівська кабала не пройде». Щойно справа дійшла до того пункту порядку денного, де йшлося про законопроекти, необхідні для вступу України до Світової організації торгівлі, як послідовники Леніна притьмом кинулися до трибуни, і вже за мить у залі лунали знайомі сирени, а президія була заблокованою.

Віктор Ющенко: Я хочу, щоб ті колеги, які сьогодні займають різні політичні ніші, на Майдані стояли поряд

У четвер увечері Президент у прямому ефірі телеканалів УТ-1, ІСТV, СТБ та «Нового» спілкувався зі студентами Києва, Львова та Донецька. Лунали, зокрема, і запитання щодо того, чи візьме В.Ю. участь у парламентських виборах на чолі «Народного союзу «Наша Україна», де він є почесним головою, в якій конфігурації НСНУ піде на вибори-2006, із ким блокуватиметься в наступному парламенті.

Хабар хабарем не вважати

Як «УМ» уже повідомляла, виконувач обов'язків міського голови Дніпродзержинська Володимир Добринін став чи не першим в Україні щасливчиком, який врятувався завдяки закону про збереження недоторканності депутатів місцевих рад. Незадовго перед цим його спіймали на гарячому, при отриманні хабара —тисяча доларів США. Більше тижня в.о. мера провів у камері тимчасового утримання. Тут і нагрянув рятівний підпис Президента під законом... Володимир Добринін приступив до роботи. А прокуратура звернулася до депутатів із клопотанням надати згоду на притягнення посадовця до кримінальної відповідальності.

Компромат чи помста

Компромат чи помста

Колишній офіцер безпеки посольства України у Берліні, генерал-майор СБУ Валерій Кравченко знову підготував сенсацію. Нагадаємо, що недавно він звинувачував нинішнього голову СБУ Ігора Дріжчаного, що той, перебуваючи в 2004 році на посаді заступника голови СБУ, на одній з нарад пропонував фізично усунути Валерія Кравченка в Німеччині за «берлінський скандал». А вчора на прес-конференції генерал-викривальник заявив, що Дріжчаний причетний до контрабандного постачання з України в Китай гафнію для атомної енергетики.

Свята не буде

Свята не буде

22 листопада, коли на столичному майдані Незалежності відзначатимуть річницю Помаранчевої революції, таки відбудеться концерт. Хоча раніше ця ініціатива була під питанням. Багато політиків, які минулого року брали в революції активну участь, заявляли, що розважати публіку виступами музикантів не варто, бо в нинішніх умовах українцям не до свята: влада розчаровує, та ще й кілька місяців тому розкололась. Отже, концерт таки буде, але матиме мало святкових ноток. «Ми не позиціонуємо це як свято, — зазначив у коментарі «УМ» режисер Тарас Грималюк, — і не називаємо цю акцію святом. Це відзначення річниці революції. Не буде такого, що люди розчаровані, а ми намагаємось влаштувати свято».

Янукович залишиться без «Нової демократії»,

Уже й лідер «старохарківської» партії «Нова демократія» Євген Кушнарьов змирився з тим, що йому, попри численні бесіди з керівництвом Партії регіонів та підписані угоди, не вдасться створити спільного блоку з Януковичем. «Регіонали», нагадаємо, на з'їзді вирішили балотуватися окремо, як партія.

Таки можуть, якщо захочуть

Ще буквально місяць тому ситуація зі списками виборців була не вельми втішною. Адже через запізніле ухвалення закону про вибори народних депутатів («УМ» про це докладно розповідала) часу на складання цих реєстрів залишалося катастрофічно мало, а загальний список виборців у будь-якому разі мав бути наданий громадянам для ознайомлення та уточнення не пізніше 1 листопада.

Що, де й коли

Календарний план основних організаційних заходів підготовки й проведення виборів депутатів Верховної Ради 26 березня 2006 року.

«Наварили» пенсій. І заплуталися

Невдовзі команда Юлії Тимошенко збирається презентувати програму «Справедливі пенсії», в рамках якої до Верховної Ради планується подати відповідні «пенсійні» законопроекти. На такий крок БЮТ наштовхує той прикрий факт, що в Україні існує величезна різниця між пенсіями звичайного обивателя та екс-депутата чи іншого високого посадовця. При цьому нагадаємо, що минулого тижня Верховна Рада (здебільшого — депутати-опозиціонери із Партії регіонів, СДПУ(о), Компартії тощо) відмовилася підтримати пропозицію Кабінету Міністрів про обмеження рівня максимальних пенсій. Відтак, як уже писала «УМ», колишні нардепи зможуть отримувати пенсії в десятки разів більші, ніж пересічні українці.