Хмари ідуть на південь

Нинішня зима не дає передихнути комунальникам навіть у південних областях. Сьогодні там знову очікують погіршення погодних умов: синоптики прогнозують сніг, місцями сильний, хуртовини, у Криму сильний мокрий сніг та дощ, ожеледь, місцями налипання мокрого снігу. При цьому ще й посилиться вітер до 15—20 м/с.

Потоп у пустелі

Потоп у пустелі

Такого єгипетські курорти не бачили давно: завжди безхмарне небо розверзлося, затопивши Синайський півострів потужними зливами. Найсильніші за останні 16 років дощі спричинили повені та сходження з гір селевих потоків. Схожа ситуація і на сусідніх з Єгиптом палестинських територіях. На Синаї в районах, де полюбляють відпочивати українські туристи — біля Шарм–ель–Шейха, Нувейби і Таби, — пошко­джені ретрансляційні вишки мобільного зв’язку та лінії електропередач. Аеропорт Шарм–ель–Шейха довелося на деякий час закрити: під тиском великої кількості води завалилася стеля одного із залів очікування, а злітно–посадкові смуги виявилися затопленими бурхливими потоками брудної води.

Квартира є, а доказів немає?

У середу Верховна Рада має заслухати звіт тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин, пов’язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх. Нагадаємо, ця комісія була створена ще в жовтні, як тільки «справа педофілів» набула розголосу, і мала прозвітувати про результати свого розслідування через місяць. Але свої висновки «слідчі» парламентської комісії наважилися зробити лише зараз.

Січень снігом січе

Січень снігом січе

Нинішня зима не стомлюється нагадувати, якими насправді мають бути грудень і січень. І не шкодує для цього снігу, морозів та інших природних «сюрпризів». От і сьогодні надвечір, а також завтра на півдні України й у східних та більшості центральних областей очікується ускладнення погодних умов.

Курс — незмінний

Віктор Ющенко переконаний, що й надалі — вочевидь незалежно від результату президентських виборів — зовнішня політика України залишиться незмінною. У цьому чинний глава держави запевнив під час прийому для представників дипломатичного корпусу. За словами Президента, передусім незмінними залишаються прагнення нашої держави до європейської та євроатлантичної інтеграції. «Упевнений, що з подоланням наслідків економічної кризи Україна знову буде серед європейських лідерів за темпами розвитку національної економіки, притоку прямих іноземних інвестицій», — наголосив Ющенко. І зазначив, що забезпечення умов для економічного розвитку «потребуватиме наполегливої роботи з утримання макроекономічної стабільності», важливим елементом якої залишається співпраця з Міжнародним валютним фондом та іншими світовими фінансовими організаціями.

Ляля. Є контакт

Ляля. Є контакт

Ще зовсім недавно знали: якщо в Будинку кінозал ущент заповнений, це «Лялін захід». Лариса Роднянська, або Ляля, як усі її називали, вміла «нашептати», щоб люди масово приходили в кінозал. 13 січня, напередодні Старого Нового року, зал не був переповнений, але за традицією перед великим екраном зібралися відомі кінематографісти, режисери, оператори. Адже саме цього дня Лариса Зіновіївна, продюсер документальних фільмів, директор недержавної студії «Контакт», мати Олександра Роднянського, багато років поспіль у Будинку кіно на свій день народження влаштовувала гучні застілля. Цього разу теж піднімали келихи і чарки. Приводом стала прем’єра документального фільму Тимура Золоєва «Ляля» про цю сильну і непересічну жінку.

Вибори для «чайників»

Вибори для «чайників»

У день виборів виборчі дільниці працюватимуть із 8–ї ранку до 20–ї вечора. Як правило, найбільша явка спостерігається у першій половині дня. Тож, якщо хочеться уникнути черг і натовпів, доцільно йти на дільницю під вечір. Але краще не зволікати, бо можна спізнитися. Після того, як о 20:00 голова комісії зробить на дільниці оголошення про закінчення голосування, правом вибору зможуть скористатися лише ті, хто перебуває всередині, а нових уже не пустять.

Біженець чи злочинець?

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко розкритикував нещодавнє затримання на Закарпатті чеченського біженця Ахмеда Чатаєва і його можливу екстрадицію до Росії. Нагадаємо, Чатаєв є інвалідом без руки.

Обірване «павутиння»

У сучасному світі, де навіть демократичні країни дедалі частіше обмежують громадянські права і свободи, повністю вільною зоною залишається хіба що інтернет. Тож для багатьох режимів, які складно назвати демократичними, всесвітня мережа — мов кістка в горлі. У таких країнах, як Куба, Саудівська Аравія, Іран тощо влада обмежує, а інколи може й узагалі заборонити доступ до інтернету. Особливої витонченості в цій справі досягли китайські спецслужби.

«Сердешні» волонтери

«Сердешні» волонтери

Людей, готових витрачати свій час, енергію і здоров’я, щоб безкорисно творити добрі справи, називають волонтерами. Для західного світу це добре відоме, поважне поняття. В Україні ж воно тільки–тільки починає зароджуватися разом зі створенням благодійних організацій, фондів, акцій. Найчисельнішим за кількістю волонтерів сьогодні є Всеукраїнський благодійних фонд «Серце до серця». Його унікальність полягає в тому, що переважна частина волонтерів — молодь, яка загорілася бажанням рятувати життя і здоров’я дітей.