Планка була високою,

Завищені очікування. Це словосполучення ми — журналісти, політологи, соціологи, філософи та інші теоретики і практики з політично-суспільним «бекграундом» або просто вмінням не втрачати здатність тверезо мислити навіть під час найкращої у світі мирної революції — згадували на Майдані рік тому не раз. Ми добре розуміли, що чудес не буває, що вмить перетворити гниле болото на квітучий сад неможливо і що через провалля, яке пролягає між обіцянками політиків та їх реалізацією, не перелітають на крилах ейфорії, а перебираються довго, важко і з небезпекою для життя. І, що головне, спілкуючись із тими, хто стояв поряд — і у фуфайках, і в пальтах від Гуччі, — ми радо констатували: вищенаведені істини добре усвідомлюють і вони.

Борис Тарасюк: Передвиборчі події відбуваються за нашим сценарієм

Борис Тарасюк: Передвиборчі події відбуваються за нашим сценарієм

Віктор Ющенко ще 5 березня цього року на установчому з'їзді «Народного союзу «Наша Україна» казав, що для Народного руху, Української народної партії, партії «Реформи і порядок» дорога в єдиний блок із НСНУ лежить лише через саморозпуск цих партій і входження в НСНУ. Зараз же керівництво «Народного союзу...» «змилостивилося» і запрошує до передвиборчої коаліції всіх учасників колишньої «Нашої України». І більшість ображених навесні партій пристали на пропозицію йти під брендом Ющенка, зважаючи на свій незначний рейтинг.

«Гринджоли» не запросили

«Гринджоли» не запросили

Відзначення річниці Помаранчевої революції відбуватиметься за кошти, які залишилися на рахунку «Нашої України» після минулорічних подій на Майдані. Про це на вчорашній прес-конференції повідомив голова виконкому НСНУ, народний депутат Микола Катеринчук.
За його словами, старт так званого всеукраїнського «помаранчевого» марафону в Києві заплановано на 20 листопада, коли в полудень почнеться закладення конструкцій сцени на майдані Незалежності. У цьому дійстві братимуть участь комендант Майдану-2004 Роман Безсмертний та «польові командири» Володимир Філенко, Тарас Стецьків, Юрій Луценко.

«Конституційників» побільшало

«Конституційників» побільшало

Президент Віктор Ющенко своїми указами призначив Володимира Кампо, Віктора Шишкіна та Дмитра Лилака суддями Конституційного Суду. Як повідомили «УМ» в прес-службі Президента, відповідні укази глава держави підписав ще в понеділок, а напередодні зустрівся з новопризначеними щасливчиками. Спілкуючись iз ними, Ющенко ще раз підкреслив, що виступає за незалежність судової гілки влади та поліпшення соціального статусу суддівської професії. На думку Президента, саме реформа судової системи, яка стартує наступного року, й повинна дати відповіді на ці питання.

Десант президентів

Наступні три тижні стануть особливо насиченими на візити до України відомих у світі політиків та глав держав. Завдяки проведенню 1—2 грудня одразу двох серйозних міжнародних заходів — саміту «Україна—ЄС» та Форуму спільноти демократичного вибору, ініційованого Президентами України та Грузії, — до Києва завітають прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, Генсек Ради ЄС Хав'єр Солана та комісар ЄК з питань зовнішньої політики та європейської політики сусідства Беніта Ферреро Вальднер.

Залишайтеся безсмертним. Але з уряду підіть

Залишайтеся безсмертним. Але з уряду підіть

Роман Безсмертний ще не подавав у відставку з посади віце-прем'єр-міністра, аби зосередитись на роботі керівника виборчої кампанії НСНУ. Наразі він взяв тижневу відпустку. «Роман Петрович хоче відпочити перед новим етапом своєї діяльності, — розповіла «УМ» прес-секретар Безсмертного Тетяна Мокріді. — Крім того, сьогодні в нього день народження (у вівторок Безсмертному виповнилося 40 років. — Авт.). А він не любить його святкувати, до того ж на роботі, а тим більше — у владі. Бо тоді є небезпека, що подарунки будуть не зовсім щирими».

Знизь урядовцю зарплату!

Знизь урядовцю зарплату!

Жили собі народні депутати. Займалися своїми парламентськими справами, чубилися й «дружили фракціями», переймалися власними статками (більшість) та народним благом (меншість), критикували і хвалили уряд. Щойно завдяки цьому самому уряду випала нагода покращити власне матеріальне становище за рахунок підвищення зарплати — радо підняли її собі на 10 тисяч гривень у місяць. Але раптом упало на їхні голови лихо: журналісти. Які не лише дізналися про нові депутатські зарплати, а й докладно розписали, хто і як посприяв космічному зростанню пенсій для «обраних» категорій населення.