«Атланта»: українське плече

«Атланта»: українське плече

Минулого тижня Президент Віктор Ющенко своїм указом ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони України (РНБО) «Щодо участі України в операції Європейського Союзу «EU NAVFOR ATALANTA». Це означає, що сьогоріч Україна не обмежиться переговорами про звільнення своїх моряків із піратського полону, а зробить що в її силах, аби вони не потрапляли туди. Звісно, якщо українські владці, зокрема депутати Верховної Ради, приймуть цьогорічний бюджет і передбачать у ньому відповідне фінансування на боротьбу з піратами.

Померти за портрет вождя

Любити свого вождя більше, ніж самого себе, — що може більше заслуговувати на повагу і вшанування? У диктаторських державах — мабуть, нічого. Принаймні у Північній Кореї за таке нагороджують орденами і геройським званням.

Уряд — на лаві підсудних

Звернутися до суду представників обл­ради змусило невиконання Кабінетом Міністрів та Міністерством фінансів підписаної у вересні 2007 року Угоди про регіональний розвиток, згідно з якою сторони зобов’язалися спільно фінансувати регіональні програми розвитку.

Орден для патріота

Спілка офіцерів України підтримала ініціативи Віктора Ющенка щодо об’єднання національно–демократичних сил із метою продовження політичного курсу на розбудову національної держави. Про це під час засідання Української національної ради (УНР) у секретаріаті Президента заявив голова СОУ В’ячеслав Білоус. Крім того, лідер громадської організації вручив Вікторові Ющенку найвищу нагороду Спілки офіцерів — «Хрест Заслуги» з позолотою. Нагороди отримала ще низка достойників.

Опа, накрився «Опель»

Опа, накрився «Опель»

Провідні компанії світу ніяк не можуть оговтатися від економічної кризи. Американський автоконцерн «Дженерал моторз», який минулого року опинився на межі банкрутства, досі лихоманить. За складних фінансових обставин керівництво одного з найвідоміших автовиробників світу оголосило про закриття заводу «Опель» у бельгійському Антверпені. «Ми розуміємо, що багато хто присвячував цьому підприємству своє трудове життя упродовж багатьох поколінь, чудово виконуючи роботу зі створення автомобілів найкращої якості. Тому наважитися на таке рішення було нелегко. Але ще важчою є сувора реальність», — заявив недавно призначений на цю посаду президент європейського підрозділу «Дженерал моторз» Нік Рейлі.

Нас покартали й похвалили

У світі зросла кількість нападів на правозахисників. Такі висновки зробила у своїй щорічній доповіді, оприлюдненій у Нью–Йорку, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, закликавши владу всіх держав світу приділяти більше уваги захисту прав людини. За словами одного з керівників організації Йєна Левіна, стурбованість викликає статистика випадків із погрозами, насиллям та навіть убивствами активістів правозахисту в Ірані та країнах пострадянського простору. У розділі, присвяченому Росії, автори доповіді наголошують на помітному погіршенні стану справ у галузі захисту прав людини та безкарності за вчинені тяжкі злочини.

Єгипет «висох»

Коли за вікном — 20 градусів морозу за Цельсієм, а з бляклого зимового неба годі дочекатися сонячного промінчика, одним із найпопулярніших туристичних напрямків для українців стає Єгипет. Хоч там у цей час і прохолодніше, ніж на Мальдівах, зате кращого за поєднанням ціни та задоволення пляжного відпочинку в січні не знайти. Тож повідомлення про те, що країну фараонів заливають нетрадиційні для Єгипту дощі, спричинило легку паніку серед тих, хто вже придбав або мав намір ось–ось придбати путівки в готелі Шарм–ель–Шейха, Хургади та інших єгипетських курортів.

Баракові уроки

Перший в історії Сполучених Штатів Америки темношкірий президент відбув на своїй посаді рівно рік. 20 січня 2009–го подивитися на інавгурацію Барака Обами зібралося близько двох мільйонів людей — рекордний для Капітолійського пагорба показник. Але за цей рік рейтинг господаря Білого дому значно знизився, і замість торішніх 63 відсотків американців його підтримують близько 50 відсотків. Що, звісно, все одно чимало: як зазначає американська преса, хоч нинішній показник народних симпатій до демократа Обами нижчий, ніж у популярного в часи свого президентства республіканця Рональда Рейгана, зате вищий, ніж у його колеги по Демократичній партії Білла Клінтона після закінчення першого року перебування на посаді.

Пішов носій свободи

Після тяжкої хвороби на 66–му році життя у Вашингтоні Роман Купчинський відійшов «на вічну ватру» — так кажуть пластуни, одним з яких він був. Як і його батько, поручник січових стрільців, поет та журналіст Роман Купчинський, Купчинський–молодший прожив гідне життя. Разом із родиною потрапивши до США у п’ятирічному віці, Роман був активним в українській громаді та Пласті, студіював політологію, а згодом, будучи командиром стрілецького загону Армії США у В’єтнамі, здобув багато нагород. Зокрема, «Пурпурове Серце», яке від імені президента США присвоюють пораненим воякам і тим, хто загинув у бою. У 1978—88–х роках пан Купчинський був президентом відомого українського видавництва «Пролог», яке публікувало у Штатах численні матеріали самвидаву українських дисидентів.

Хмари ідуть на південь

Нинішня зима не дає передихнути комунальникам навіть у південних областях. Сьогодні там знову очікують погіршення погодних умов: синоптики прогнозують сніг, місцями сильний, хуртовини, у Криму сильний мокрий сніг та дощ, ожеледь, місцями налипання мокрого снігу. При цьому ще й посилиться вітер до 15—20 м/с.