«Контрольні в голову» після Зміїного

Україна відреагувала на недружній крок Румунії, яка вислала українського військового аташе та його помічника з Бухареста через нещодавній шпигунський скандал. Позавчора міністр оборони України Юрій Єхануров пообіцяв адекватну відповідь, і вона не забарилася: того ж дня двох румунських дипломатів — військового аташе з питань оборони Філіпа Раду та секретаря генконсульства Румунії в Чернівцях Юстиніана Фокша викликали до вітчизняного МЗС, де їм було оголошено про рішення достроково припинити їхнє перебування на території України через дії, спрямовані на завдання шкоди безпеці України, повідомляє «Українська правда», посилаючись на власні джерела в дипломатичних колах.

Півтора мільйона за добу

Діяльність київських конвертаторів–рекордсме­нів правоохоронці припинили позавчора. За словами начальника прес–центру СБУ Марини Остапенко, успішну спецоперацію співробітники управлінь СБУ в Києві та Київській області провели спільно з працівниками міліції. Оператив­ники обшукали чотири офіси тіньової фінансової структури, що розташо­вані в Дніпровському і Го­лосіївському районах столиці, й вилучили чимало готівки — понад 1,3 млн. грн. та 220 тис. іноземної валюти, а також комп’ютери, печатки та фінансову документацію фіктивних підприємств. Наразі за матеріалами СБУ порушено кримінальну справу за низкою статей Кримінального кодексу.

Прокурор — під прицілом!

Прокурор — під прицілом!

Криміналітет нахабніє з кожним днем: у вівторок увечері від пострілу невідомого кілера постраждав черговий правоохоронець, але не полковник міліції, як нещодавно у Дніпропетровську, а ще вищого рангу. Заступник начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Василь Карман вочевидь народився «у сорочці» — незважаючи на кулю в голові, яку позавчора витягли медики, йому вдалося вижити, й нині він перебуває у реанімаційному відділенні Київської обласної лікарні. Крім того, він нібито мав тілесні ушкодження (ножові порізи), але в прес–службі не уточнюють характер цих ушкоджень. Мовляв, обставини події будуть з’ясовані під час проведення розслідування.

А ось мій чорний пістолет!

Як з’ясувала «УМ», надзвичайна подія сталася в одному з районів Луганська ще в ніч на понеділок. З неофіційних джерел у правоохоронних органах стало відомо, що близько півночі двоє молодиків на звичайній зупинці нібито розглядали нещодавно куплений на Центральному ринку міста пістолет під гумову кулю. Невідомо, чи були юнаки тверезі, але дії одного з них виглядають вельми неадекватними. 19–річний молодик вирішив перевірити, як діє зброя і... відкрив вогонь по запізнілих пасажирах на зупинці!

Чули про сплеск злочинності? Тоді ми йдемо до вас

Чули про сплеск злочинності? Тоді ми йдемо до вас

До 30 квітня 2009 року Департамент громадської безпеки МВС проводить профілактику криміногенної ситуації. Дільничні нарешті мають обійти всі помешкання громадян на «своїй території» та з усіма перезнайомитися. Попутно міліціонери відзначатимуть олівцем у власних списках — благодійні громадяни мешкають за цією адресою чи не зовсім.

Аудіопірати не будуть жирувати?

Відтепер меломанам, що донедавна полюбляли музичну «халяву», вкрай важко буде закачати на «флешку» з мережі інтернет улюблені композиції зірок, цілі концерти чи альбоми. Адже, як повідомили «УМ» у Департаменті зв’язків із громадськістю МВС, лише за останні три місяці оперативники призупинили діяльність 49 інтернет–сайтів. Причина — порушення авторських та суміжних прав, тобто банальне піратство. Власники сайтів заробляли на скачуванні музики користувачами непогані гроші. Якщо сайт і був безплатним, кількість його відвідувачів впливала на ціну розміщення тут рекламних багерів тощо, додають у МВС.

Бонні та Клайду в Україні сподобалося б...

Кримінальна хроніка в останні місяці ледь встигає повідомляти про чергові пограбування українських банків та їхніх філій у різних куточках країни. Зрозуміло, що кількість таких пограбувань різко зросла під час кризи, а самим грабіжникам неабияк сприяє те, що немає належної охорони в дрібних банківських філіях, що виникли, немов «гриби після дощу», під час загальної кредитоманії останніх років. Утім, події останніх місяців засвідчують й таку негативну тенденцію: вітчизняна міліція виявилася переважно неспроможною боротися з новими проявами у кримінальному середовищі. Безперечно, легендарним грабіжникам американських банків у часи Великої депресії (1929—1933 рр.) дуже сподобалися б нинішні часи в Україні. Шанси бути вистеженими й розстріляними поліцією під час спротиву, як це сталося з ними у США, в Україні були б мінімальними.

І знову комісія, і знову Кучма і Литвин

Учора нардеп від БЮТ Григорій Омельченко зареєстрував у Верховній Раді за №4034 проект постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР із контролю за виконанням резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи №1645 (2009) «Розслідування злочинів, ймовірно скоєних високими посадовцями під час правління Кучми в Україні, — справа Гонгадзе як показовий приклад». Нагадаємо, що створити цю ТСК пан Омельченко обіцяв і на черговій сесії ПАРЄ минулого тижня, і в ексклюзивному інтерв’ю «УМ», яке він дав одразу піся повернення зі Страсбурга. Європейські парламентарії закликали українську владу покарати не лише вбивць Гії, а й замовників та підбурювачів його вбивства.

Депутати не хочуть «чаювати»

Генпрокурор Олександр Медведько просить Голову Верховної Ради Володимира Литвина посприяти у прибутті народних депутатів до слідчих прокуратури столиці. Відповідний лист від Генпрокурора вже надійшов спікеру. Йдеться про розслідування кримінальних справ, порушених ще минулої осені. Нагадаємо, що 11 жовтня 2008 року депутати від фракції БЮТ блокували роботу Апеляційного адмінсуду Києва, який розглядав скаргу на рішення про призупинення дії указу Президента щодо проведення дострокових виборів. Вже за два дні між БЮТівцями та правоохоронцями відбулися сутички у приміщенні Цент­рвиборчкому. Дострокових виборів так і не відбулося, але столична прокуратура порушила дві кримінальні справи за фактами втручання у діяльність судових органів та хуліганства.

Владці не подали голос

Екс–Президент Леонід Кучма, колишній голова СБУ Леонід Деркач та нинішній спікер Верховної Ради Володимир Литвин відмовилися надати європейським експертам зразки своїх голосів для порівняння їх із голосами на записах Миколи Мельниченка. Нагадаємо, що колишній майор державної охорони стверджує, ніби «писав» цих можновладців на диктофон під диваном екс–Президента Кучми, а місяць тому Мельниченко у Вашингтоні в присутності представників Генпрокуратури України нарешті таки передав європейським експертам записуючий пристрій і фрагменти записів, які можуть стосуватися «справи Гонгадзе».