Комуніст — звучить незаконно

Комуніст — звучить незаконно

Місяць тому «Україна молода» опублікувала статтю громадського діяча Артура Єременка «Комуністи — поза законом. Докази — є» (№88 від 20.05.2009 р.), в якій йшлося про тривалий розгляд позову 18 громадських організацій (Всеукраїнське товариство політв’язнів і репресованих, Спілка офіцерів України, Всеукраїнське об’єднання ветеранів, товариство «Меморіал» та ін.) до Міністерства юстиції, яке мало б скасувати реєстрацію КПУ. Активісти позиваються із Мін’юстом уже рік, а тим часом їхнього полку прибуло: нещодавно народний депутат, член Парламентської Ради Європи Григорій Омельченко направив депутатське звернення на ім’я Президента Ющенка, Прем’єр–міністра Тимошенко, Генпрокурора Медведька та міністра юстиції Оніщука, в якому просить вище керівництво держави доручити відповідним інституціям попередити КПУ про порушення та зобов’язати «червоних» усунути порушення Конституції та законодавства, а у разі ігнорування — заборонити діяльність Компартії взагалі.

Афганський транзит

В одній із приватних осель у селі Лютіж Вишгородського району працівники міліції днями затримали групу нелегальних мігрантів. Як повідомила «УМ» співробітник прес–служби обласної міліції Київщини Юлія Сінчак, 14 вихідців з Афганістану (дев’ять чоловіків, три жінки і двоє дітей до двох років) мешкали кілька днів у приміщенні, переробленому під житлове, очікуючи, що їх переправлять до Німеччини. Хоча, зі слів самих нелегалів, вони ладні залишитися в будь–якій країні, де їх змогли б прийняти. Правоохоронці додають, що якщо раніше Україна виконувала лише функцію транзиту нелегальних мігрантів у Європу, то тепер з’явилася нова проблема — вони не проти залишитися жити і в нашій державі.

Хлопче, зробимо з тебе спортсмена!

Днями працівники СБУ в Донецькій області припинили діяльність злочинного угруповання, що займалося торгівлею дітьми для примусового донорства. За словами начальника прес–центру СБУ Марини Остапенко, співробітники спецслужби буквально врятували дитину, яку негідники цинічно і поетапно готували до продажу на органи, попередньо обстеживши і пролікувавши.

З обрізом — по гроші

Після відносного затишшя, що тривало впродовж великодніх і травневих свят, кримінальну хроніку знову пожвавили повідомлення про нахабні пограбування банків. Так, позавчора близько 12.00 в Подільському районі Києва на проспекті Василя Порика, 9, невідомий чоловік із застосуванням вогнепальної зброї скоїв напад на відділення Індекс–банку. Грабіжник обрав філію у тихому житловому масиві Виноградар і зумів заволодіти сумою в 45 тисяч гривень, а також певною кількістю валюти (правоохоронці точну суму досі не озвучили) і хутко зник. Затримати його по гарячих слідах, як завжди, не вдалося.

Табір гадає на Дарниці

Правоохоронці попереджають про збільшення останнім часом у Дарницькому районі столиці кількості випадків шахрайства, скоєного жінками ромської національності. Як повідомляє Головне управління міліції Києва, жертвами шахрайок стають переважно молоді жінки та дівчата.

Арештувати чи лікувати?

Засідання Печерського суду відбулося позавчора — 11 травня, в останній вихідний, коли в суді були лише чергові судді. Як повідомляє «Українська правда», справу представляв старший помічник заступника Генпрокурора Рената Кузьміна — прокурор Ігор Проценко. В першому документі Генпрокуратура попросила дозволу на обшук житлового приміщення за адресою реєстрації Тиберія Дурдинця в Ужгороді. Така міра необхідна, вважають автори подання, тому що «в зазначеному приміщенні можуть знаходитися речі, цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини у справі». Іншим поданням слідчі вимагали дати дозвіл на затримання й доставку Тиберія Дурдинця в суд під вартою для обрання для нього міри запобіжного заходу.

Слідство ведуть «шуфричі»

Лише зараз стало відомо, що два тижні тому утікач Володимир Сацюк (колишній перший заступник голови СБУ) дав свідчення слідчій комісії парламенту з питань отруєння Віктора Ющенка. Як повідомляє «Українська правда», сталося це 14 квітня в одному з готелів Москви. Слідчу комісію представляли депутати–«регіонали» Володимир Сівкович і Нестор Шуфрич та БЮТівець Валерій Камчатний. Сацюк відкинув причетність до погіршення самопочуття Ющенка. І заявив, що його втеча з України була пов’язана не з переляком у зв’язку з можливим переслідуванням у справі про отруєння, а з побоюванням за власне життя.

Микола хоче бачити Кучмині очі

За даними «УМ», днями колишній майор держохорони Микола Мельниченко (що прославився завдяки записам розмов у кабінеті екс–Президента Кучми) направив на ім’я Генерального прокурора Олександра Медведька заяву, в якій вимагає виписати повістки на допити екс–Президенту Леонідові Кучмі, екс–голові СБУ Леонідові Деркачу та нинішньому Голові Верховної Ради Володимиру Литвину.

Скільки не тікай...

Колишній працівник полку міліції швидкого реагування «Беркут» Іван Ващенко всі ці роки утікав від справедливого покарання — переховувався за кордоном, міняв місця проживання, жахався людей у формі. Ващенко перебував у розшуку за вбивство студента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Ще у квітні 1996 року боєць «Беркута» патрулював поблизу супермаркету «Норд­Америка», що на київській вулиці Раїси Окіпної. Там він не порозумівся з одним із перехожих — 20річним студентом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Шоколадний «кайф»

Вдалий наркотичний «улов» став результатом спільних дій на кордоні оперативників трьох служб — працівників СБУ, прикордонників та митників. Як повідомили «УМ» у прес–службі Держмитслужби, нещодавно на Волині, у пункті пропуску «Ягодин», було вилучено 300 марок ЛСД та 100 психотропних пігулок амфетамінового ряду. Як стверджують експерти, вартість однієї марки ЛСД на «чорному ринку» коливається від 20 до 50 американських доларів, загальна ж вартість вилучених наркотичних речовин становить приблизно 400 тис. грн.