Синдром нудьги

Відповідне дослідження проводили британські експерти з Університетського коледжу Лондона (University College London), а дослідження опублікували у International Journal of Epidemiology. Робота над цієї темою почалася ще всередині 80–х років. Тоді вчені оцінили ставлення до життя й роботи 7524 працевлаштованих громадян віком від 35 до 55 років. У квітні 2009 року дослідники підрахували скільки учасників опитування залишилися в живих.

Орден для Дорошенка

Орден для Дорошенка

Вручити почесну нагороду в редакцію приїхав заступник голови Спілки офіцерів України Григорій Омельченко. За його словами, «Хрест заслуги» з позолотою — головна нагорода Спілки, якою вшановують достойників за особистий вагомий внесок у розбудову Української держави та Збройних сил, патріотичне виховання молоді, відродження національних традицій та історичної правди. В Україні та за її межами загалом «Хрестом» нагороджено близько трьохсот осіб.

Нуль без палички — зброя проти хабара

Нумізматам на замітку: у рамках програми боротьби з корупцією в Індії випустили особливі банкноти номіналом нуль рупій. За повідомленням агенції «Росбалт», нові купюри цілком можливо сплутати зі справжніми — вони майже ідентичні офіційним банківським білетам, лише замість цифри номіналу стоїть «0», а ще — додані написи–гасла: «Викоренити корупцію на всіх рівнях» і «Я обіцяю не брати й не давати хабарі».

Студентська перемога

Студентська перемога

Біля Міносвіти позавчора знову мерзли студенти та викладачі Київського державного інституту декоративно–прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Просто на вулиці вони вирішили чекати рішення експертної кадрової комісії, яка засідала того дня. Нагадаємо, колектив вишу ще з жовтня домагається відставки ректора Володимира Ляхоцького, якому «інкримінує» звільнення викладачів–художників, знищення творчих майстерень, роздаровування мистецьких творів студентів.

Млинець по–флотськи

З понеділка в Україні почнеться Сиропусний тиждень, який для людей малорелігійних асоціюється передусім зі святковими гуляннями. Адже за народними традиціями остання семиденка перед початком Великого посту — це тиждень Масляної (українською — Масниці), упродовж якого православний люд бурхливо прощається зі скоромною їжею і розвагами. Перед тим, як на 40 днів затягнути паски й присвятити себе духовній підготовці до Великодня (цього року православна Пасха збігається з католицькою і припадає на 4 квітня).

Рік після «Фаїни»

Сьогодні спливає рік відтоді, як із полону сомалійських піратів було звільнено судно «Фаїна», вантажене важкою зброєю. Рік тому моряків із «Фаїни» зустрічали як героїв. Більшість із них уже отямилися від п’ятимісячного перебування в заручниках і вийшли в нові рейси. Проте троє моряків, Олексій Кочерга, Віталій Шелестов та Іван Герелюк, досі оббивають пороги судновласника, який, за їхніми словами, досі не розрахувався з ними за той «нещасливий рейс», передає «Ньюз ру». «Власник «Фаїни» заборгував мені 60 відсотків зарплатні. Крім того, мені не сплатили компенсацію за викрадені піратами речі — а це 2730 доларів, не повернули і гроші за лікування, — розповів матрос Олексій Кочерга. — Після повернення на батьківщину я лежав у психоневрологічному диспансері з діагнозом «посттравматичний синдром». Мене мучили жахливі сни. Снилося щоночі, що пірати знову виводять нас на палубу судна на розстріл».

Кабмін програв

Як повідомляла наша газета минулого тижня, Донецька обласна рада подала у суд на український уряд, аби домогтися обіцяного фінансування. Вчора Донецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення задовольнити в повному обсязі вимоги обласних депутатів й зобов’язав уряд виплатити всі кошти, передбачені Договором про регіональний розвиток Донецької області. Нагадаємо, що за підрахунками облради, лише в 2008 році обсяг недофінансування передбачених договором програм становив понад 450 мільйонів гривень.

Свіча пам’яті від президентів

Відтепер усі глави іноземних держав, які приїздять в Україну з державним візитом, не лише традиційно покладатимуть вінки до могили Невідомого солдата, а й запалюватимуть свічку перед Меморіалом пам’яті жертв голодоморів. Відповідні зміни до положення про державний протокол та церемоніал України вніс Президент Віктор Ющенко.

Здрастуй, умита Росіє?

Жодної міліції, «даішників» і навіть «феесбешників», виборні сенатори і губернатори — такою має бути ідеальна Росія. Причому не в уявленні опозиції, а з точки зору структури, натхненником і куратором якої є сам глава Російської Федерації. У середу Інститут сучасного розвитку («Інсор»), наглядову раду якого очолює президент Дмитро Медведєв, оприлюднив доповідь «Росія ХХІ сторіччя: образ бажаного завтра». Деякі з висновків «президентського дітища» для росіян стали неабиякою несподіванкою.

Пізно докази шукати

Слідчі Генпрокуратури та МВС навмисно затягують розслідування «справи педофілів», щоб дати підозрюваним час знищити докази. Про це заявив член тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування обставин, пов’язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх, регіонал Віктор Корж. «У період із весни до кінця літа 2009 року, поки органи МВС відмовляли матері постраждалих дітей у порушенні кримінальної справи, злочинці—педофіли та їхні співучасники — активно займалися знищенням доказів своїх злочинів проти дітей, — цитує народного депутата його прес–служба. — Зокрема, було зроблено капітальний ремонт у квартирі, де, як засвідчили потерпілі діти, безпосередньо відбувалися групові зґвалтування неповнолітніх. Навіть після отримання офіційних свідчень дітей, вже після передачі справи від МВС до Генпрокуратури, слідчі ГПУ не зробили належної експертизи вказаного помешкання та не провели належних слідчих дій. Ми вважаємо, що подібна поведінка неприпустима і свідчить про політиканську та абсолютно непрофесійну позицію».