Моцарт — жертва Магомета

Моцарт — жертва Магомета

Одна з провідних сцен світу, берлінська «Дойче Опер», зняла з репертуару героїчну оперу Моцарта «Ідоменей, цар Критський», у якій з'являється голова пророка Магомета. Це безпрецедентна подія в культурному житті Німеччини. Зняти оперу Моцарта дирекції «Дойче Опер» порадила поліція, яка не виключає, що «існує ризик для безпеки глядачів». Прем'єра опери, постановку якої здійснив відомий німецький театральний режисер Ганс Нойенфелс, відбулася три роки тому і не викликала жодних заперечень з боку місцевих ісламістів. За лібрето, в ній з'являється цар Ідоменей і виймає з лантуха голови Ісуса, Будди, Посейдона та пророка Магомета. Ганс Нойенфелс заявив позавчора в інтерв'ю газеті «Берлінер Моргенпост»: «Я буду головою стояти за свою постановку і в жодному разі не зміню її».

Ближче до Вашингтона, подалі від пацифізму

Ближче до Вашингтона, подалі від пацифізму

На вчорашньому засіданні уряд прем'єр-міністра Японії Дзюньїтіро Коїдзумі прийняв рішення про відставку в повному складі. Це був один з найуспішніших повоєнних урядів Японії. Коїдзумі, який очолював його з квітня 2001 року, неординарним стилем значно відрізнявся від своїх консервативних попередників, зазначає Бі-Бі-Сі.

Вхід з обмовками

Вхід з обмовками

Учора в Страсбурзі було оприлюднено спеціальний звіт Європейської комісії у справі прийому до ЄС Болгарії і Румунії. Після аналізу певного прогресу, який здійснили ці дві країни у виконанні плану заходів для приєднання до ЄС, Єврокомісія мала дві можливості: відкласти прийом цих двох країн на рік або дотриматися попередньо узгодженої дати прийому (1 січня 2007 року), але з накладенням відповідних санкцій. Єврокомісія обрала другий варіант.

Останній раунд вони відіграли

Останній раунд вони відіграли

Минулої суботи в Концертній залі «Естонія» Колегією виборців був обраний новий президент Естонії. Ним став 52-річний Томас Хендрік Ільвес, депутат Європейського парламенту. Приведення нового президента до присяги відбудеться 9 жовтня.

Албанія - «Земля орлів»

Албанія - «Земля орлів»

Донедавна Албанія була найізольованішою країною Європи і другою (після комуністичної Північної Кореї) закритою країною світу. Тому коли в автора цих рядків несподівано з'явилася можливість відвідати Албанію, то сумнівів майже не виникло - треба їхати! Хоча в уяві нараз сплили повідомлення зі ЗМІ та кадри з фільмів, у яких албанська мафія змальовується найжорстокішою в Європі, а Албанія - країною анархії і беззаконня.

Зі світу по нитці для Лівану

Позавчора в Стокгольмі відбулася міжнародна конференція фінансових донорів на відбудову знищеної ізраїльтянами за час 33-денної війни цивільної та промислової інфраструктури Лівану. До столиці Швеції прибули представники 48 країн, включно з прем'єр-міністром Лівану Фуадом Сініорою. Він закликав міжнародну спільноту змусити Ізраїль зняти блокаду його країни, що триває. Організатори конференції сподівалися зібрати 500 млн. доларів, але ці сподівання було перевершено — зібрано один мільярд доларів.

А іранський корабель пливе

А іранський корабель пливе

Учора сплив термін, у межах якого Іран, відповідно до рішення Ради Безпеки ООН, мав припинити роботи зi збагачення урану. У разі відмови офіційного Тегерана припинити переробку ядерного пального, країні загрожують міжнародні санкції, але рішення про їх запровадження повинне обговорюватися окремо. Наразі Іран не демонструє жодного бажання виконувати резолюцію РБ ООН: президент Махмуд Ахмадінеджад відкинув усі вимоги до його країни. Більше того, Іран демонстративно ігнорує резолюцію: тиждень тому було відкрито нове підприємство з переробки важкої води, побічним продуктом якої може бути плутоній, що може використовуватися і не в мирних цілях.

Трішечки — в опозиції, трішечки — ні

Трішечки — в опозиції, трішечки — ні

Спікер Ради Федерації Держдуми Росії Сергій Миронов позавчора оголосив про створення нової політичної партії лівого спрямування, яка покликана протистояти прокремлівській «Єдиній Росії», що має більшість у парламенті. Рішення про злиття в єдину партію підписали доволі маргінальні політичні сили — партія «Родіна», Партія пенсіонерів та Партія життя. Сам Миронов, який очолює Партію життя, назвав цю подію історичною і заявив, що на базі нової політичної сили в Росії буде нарешті створена «партія більшості».

Непосильне завдання

У Рійгікогу (парламенті Естонії) закінчилися вибори президента, але безрезультатно. Відбулися три тури голосування: один у понеділок і два у вівторок. Якщо в перший день виборів депутати чотирьох партій дисципліновано віддали 65 голосів за представницю союзу Res Publica/Союз Вітчизни, віце-спікера парламенту Ене Ергма, то в другому і третьому вони так само одностайно (64 голоси) проголосували за другого претендента — соціал-демократа, заступника парламентської комісії у закордонних справах, екс-міністра закордонних справ та депутата Європарламенту Тоомаса Хендріка Ільвеса. В обох випадках це були марні зусилля, бо для перемоги потрібно набрати 68 голосів від загальної кількості 101, тобто дві третини.