І напоїмо, і про безпеку подбаємо

І напоїмо, і про безпеку подбаємо

Кризу подолано! Про це свідчать не тільки рекламні ролики провладної партії, а й оптимістичний настрій Прем’єр–міністра Миколи Азарова. «Незважаючи на негативний вплив світової кон’юнктури та рецесію в Євросоюзі, економіка України продовжує зростати, — бадьоро відрапортував він на вчорашньому засіданні уряду. — Реальний ріст ВВП за перше півріччя становить 2,5%, індекс промислового виробництва — 100,4%. У добувній промисловості обсяги виробництва зросли на 2,7%, виробництво сільськогосподарської продукції збільшилося на 7,4%, роздрібна торгівля — на 16%. У цілому, це позитивні показники». На такій хвилі позитиву саме час зайнятися і більш буденними завданнями.

Хто не згоден — апелює

Цьогоріч утричі більше абітурієнтів оскаржили результати Зовнішнього незалежного оцінювання. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої, вони отримали 9783 апеляційні заяви від абітурієнтів, незгодних із результатами тестувань (торік апеляційна комісія розглянула 3206 заяв). Найбільше цього року абітурієнти оскаржують результати з української мови та літератури. Дуже багато запитань також, за словами Ірини Зайцевої, виникло щодо тестів з біології. Нині члени комісії зареєстрували 740 апеляційних заяв iз приводу результатів з цього предмета, 694 вже розглянули, 691 результат залишили без змін, 3 підвищили. «До подачі апеляційної заяви з німецької мови в мене було 181,5, а після розгляду — 191,5!» — такий відгук написала на сайті Українського центру оцінювання якості освіти користувач під іменем Марія. А от користувач під ніком Євгеній написав таке (подаємо текст без змін): «Здраствуйте! У мене таке питання, чому по укр–мови та литератури я ответив на 23 правильних вопроса и за твир отримав 4 в суми получаеться 27, а мени поставили 122,5 та я подав апеляцию де написано мало пидстав на розглядання заяви я надеивсь на колидж и тепер прийдеться йти у бурсу вся жизнь пид косяк писля бурси». Цей абітурієнт, мабуть і не підозрює, що з такою грамотністю добре, що він бодай якісь бали набрав! Як зазначає пані Зайцева, буває, що абітурієнту в ході апеляції можуть знизити бал за проходження тесту. Хоча найчастіше апеляційна комісія все залишає без змін.

Ой на горі горіли вогні

Нинішньої ночі в наших лісах має розквітнути червоно–вогняна квітка папороті. З давніх–давен нею намагалися заволодіти різні сміливці. Адже вважалося: той, хто знайде те диво, розумітиме мову тварин і дерев, а також зможе знайти будь–який скарб. Ось і цьогоріч ми знову віритимемо в цю красиву легенду, хоча й не підемо до лісу на пошуки вогняної квітки, адже ще зі шкільного курсу ботаніки знаємо — папороть не цвіте. Навіть у таку чарівну ніч, як сьогоднішня.

«Економіка гаманця — це коли зміни відчує кожен»

«Економіка гаманця — це коли зміни відчує кожен»

На економічному форумі в Києві лідер партії «Україна — Вперед!» Наталія Королевська презентувала експертам і громадськості проект економічного розвитку України «Нова економіка — нова країна». За словами Королевської, документ уже пройшов обговорення в 25 містах України, в дискусіях взяли участь понад 30 тисяч осіб. Тепер упродовж трьох місяців за участю експертів, економістів, ініціативних груп буде підготовлено детальний план реалізації проекту, презентація якого відбудеться у вересні. В ньому буде помісячно розписано кроки, якими Україна наближатиме себе до економічного дива. А воно, переконана Наталія Королевська, цілком можливе в нашій країні.

Миротворець повернувся

У вівторок у Синодальному залі Київської митрополії УПЦ Московського патріархату відбувся Священний синод, на якому вперше після початку своєї хвороби головував митрополит Київський і всія України Володимир. Тож першою ухвалою Синоду стало рішення «піднести подячні молитви Милосердному Богу за те, що Він почув молитви Церкви і підняв з одра хвороби Блаженнійшого митрополита Володимира, який приступив до виконання своїх обов’язків». У зв’язку з тим, що предстоятель знову тримає кермо управління Церквою у своїх руках, Синод призупинив дію деяких своїх попередніх рішень. Так, зокрема, втратили чинність рішення про тимчасово головуючого на засіданнях Священного синоду УПЦ МП (ним, нагадаємо, на період хвороби предстоятеля було призначено митрополита Одеського й Ізмаїльського Агафангела (Саввіна), а також щодо тимчасового керуючого Київською єпархією (ці функції були покладені на намісника Києво–Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя). Призупинено й рішення грудневого Священного синоду щодо перевірки фінансово–господарської діяльності Київської митрополії УПЦ та Київської єпархії за 2011 рік. Також владика здійснив низку кадрових перестановок.

Із вірою в диво

Із вірою в диво

Партія Наталії Королевської «Україна — Вперед!» піде на вибори власним партійним списком, а також намагатиметься виставити своїх кандидатів у якомога більшій кількості мажоритарних округів. Про це під час форуму прихильників молодої політичної сили заявила сама Королевська, яка готова очолити вищезгаданий список. На зібрання, що відбулося в Міжнародному виставковому центрі на Лівому березі, зі столиці та регіонів України приїхало близько трьох тисяч осіб. За словами лідерки партії, це вдесятеро більше, ніж зібралося на попередній форум місяць тому, де партія Королевської, колишня УСДП, отримала теперішню назву «Україна — Вперед!»

Уперед — без «чекістів»

Уперед — без «чекістів»

«Україна повстає», «Схід і Захід разом», «Нас не подолати», «Банду геть, геть владу!», «Дайте нам спокійно працювати», «Дітям — достойне життя» — такими гаслами в дусі Майдану–2004 було густо списане велетенське синьо–жовте полотнище, розстелене на підлозі виставкового центру «КиївЕкспоПлаза», де в середу відбувався громадянський форум «Нові лідери — нова країна». В його роботі взяли участь сотні громадських лідерів із різних куточків України, зокрема, представники громадянського руху «Вперед!», «Союзу Чорнобиль», Асоціації фермерів і землевласників України, громадських організацій «Захист дітей війни» та «Підприємці Поділля», Спілки водіїв та Спілки перевізників України тощо. Вже в ході форуму стометровий прапор із мріями, побажаннями і настановами людей було передано лідерці Української соціал–демократичної партії Наталії Королевській. Саме з нею підприємці, «чорнобильці», «афганці», діти війни та просто небайдужі українці, що прибули до Києва на громадянський форум, пов’язують втілення своїх сподівань.

Проект сируватий — готуйте далі

Проект сируватий — готуйте далі

Проект закону «Про вищу освіту», який викликав бурю протестів в університетському середовищі, уряд вирішив відкликати. Таке рішення було ухвалене за результатами зустрічі Прем’єр–міністра Миколи Азарова з робочою групою ректорів, студентів та громадських організацій, які готують альтернативний проект закону. Нагадаємо, що відкликаний законопроект формально було подано на розгляд Верховної Ради від уряду, проте фактично за ним стоять міністр освіти Дмитро Табачник та його кум, очільник парламентського комітету з питань науки та освіти Максим Луцький. Саме ці двоє найбільше педалювали законопроект, який критикували ректори та громадськість, і проти якого виходили на протестні акції студенти.

За мову й історію — горою

Під завісою повної таємничості в Міністерстві освіти з’явився проект типових навчальних планів для 5—9 класів, згідно з яким планувалося скоротити кількість уроків української мови і літератури, а предмет «Історія України» взагалі мав зникнути як такий — розчинитися в дисципліні «Всесвітня історія». Про це повідомило «Дзеркало тижня». За інформацією видання, відповідний наказ уже підписаний міністром освіти Дмитром Табачником і офіційно зареєстрований під № 93 від 01.02.2012 року. З новими типовими навчальними планами для середньої школи мало можливість ознайомитися дуже вузьке коло лояльних до міністра педагогів, та й то під грифом «Проект», зазначає видання.

Вареники — Божі хваленики

Вареники — Божі хваленики

Набридла зима зі своїми морозами та хуртовинами? Отже, час влаштувати їй веселі проводи! У понеділок розпочинається Масляна (Масниця), яка здавна асоціювалася з проводами цієї холодної пори року. До того ж це останній «смачний» тиждень перед Великим постом, який розпочнеться 27 лютого і триватиме аж до Великодня.