Крісла залишаються порожніми

«Якщо не знайдемо спільного рішення, то, думаю, не треба буде мучити людей». Так після вкотре марної спроби обрати керівників комітетів, «обезголовлених» після тотального виходу нардепів у виконавчу владу, висловився Голова Верховної Ради Володимир Литвин. І правильно, чого вже «людей» — народних обранців — мучити, якщо працювати їм залишилося всього кілька місяців, а там уже й комітети інакші будуть, і голови...

Депутати — вищий сорт пенсіонерів

Депутати — вищий сорт пенсіонерів

Свого часу, обговорюючи пенсії по 14—16 тисяч гривень, які отримував дехто із колишніх високопосадовців, тоді як більшість «простих» пенсіонерів ледве зводила кінці з кінцями, парламентарії дуже обурювалися. І в перших рядах борців за «обрізання» несправедливо великих, на їхню думку, доходів і без того небідних чиновників стояли фракції лівого спрямування. Що, в принципі, природно. Однак учора більшість народних обранців, включно з комуністами, забули про свої попередні переконання, затято відстоюючи наявність космічно великих пенсій. І як ви вже, мабуть, здогадалися, колишньому інженеру або вчительці з 40-річним стажем розраховувати на пенсію в розмірі 10 тисяч гривень не варто.

Знову «донецький» на Різницькій?

Знову «донецький» на Різницькій?

Завтра у народних депутатів буде напружений у кадровому плані день: мало того що знову накльовується вже кілька разів відкладене голосування за призначення нових керівників «обезголовлених» комітетiв і, можливо, віце-спікера, так іще й доведеться «подарувати» (або не подарувати) країні «нового Піскуна». Бо саме у четвер Верховна Рада визначатиметься з тим, чи дати «добро» на запропонованого Президентом Генерального прокурора.

Погляд у минуле: Україна рівно рік тому

Погляд у минуле: Україна рівно рік тому

Напруження зростає. По вулицях Києва й багатьох інших міст ходять люди і їздять авто з помаранчевими стрічками — насправді їх поки дуже мало, але ж ніхто навіть не уявляє, що через місяць столиця перетвориться на суцільне помаранчеве море. До першого туру виборів залишається три, два, один день... Влада казиться, «темники» стають іще жорсткішими й огиднішими, і нарешті не витримують представники «четвертої влади»: проти цензури й тиску, що виходять з Адміністрації Президента Кучми, щодня повстають нові й нові тележурналісти. Країна завмерла в очікуванні: за даними різних соціологічних опитувань, головний кандидат від опозиції Віктор Ющенко або з великим відривом випереджає свого конкурента від влади Віктора Януковича (Центр Разумкова), або з іще більшим — відстає (Фонд «Общественное мнение»). «Помаранчевий» та «біло-синій» штаби з різних причин переконані в перемозі кожен свого кандидата, при цьому «ющенківці» твердять: В. Ю. стане Президентом ще після першого туру. «Януковичiвці» в «Зоряному» (офіційний штаб) крутять пальцем біля скроні й розтягують рота в глузливій посмішці. А в Музейному провулку («тіньовий» штаб) iз подвоєною енергією розробляють стратегію поведінки на різні випадки й готуються до гіннесівського рекорду з фальсифікацій.

«Джек-пот» на державну голову

«Джек-пот» на державну голову

Коли «маленькій» людині, звичній до жорсткої економії з огляду на мізерну зарплату чи пенсію й безперспективність надій на її зростання, просто на голову зненацька падає сила-силенна грошей, імовірність того, що змушений протягом тривалого часу тримати себе у фінансових рамках щасливчик розтринькає багатство значно швидше, ніж це зробив би в такому випадку його й без того заможний колега по прихильності Фортуни, значно зростає. Наскільки в цьому випадку відрізняється від гомо сапієнса ціла держава, маємо шанс дізнатися незабаром. Після того як в Україну справді прийдуть ті «шалені гроші», які переможці конкурсу з продажу комбінату «Криворіжсталь» ще тільки повинні заплатити за своє нове придбання. А поки що, чекаючи на ці 4 мільярди 793 мільйони доларів (округлено, за курсом Нацбанку), експерти, фінансисти, журналісти й особливо політики (це вибори — ми пам'ятаємо) вже активно «ділять» ці гроші, наввипередки пропонуючи пустити їх на ті чи інші потреби. І це тільки на перший погляд здається, що будь-хто, наділений хоч трохи тверезим розумом і здоровим глуздом, замість одразу проїсти й розтринькати несподіване багатство, вклав би його в якусь прибуткову справу, аби надалі спокійно їсти й витрачати дивіденди, знаючи, що грошики тим часом працюють на нові наїдки й розваги. Жебрак, несподівано зірвавши джек-пот, додумається до цього в одному випадку з тисячі. Політик напередодні виборів не зізнається у перевагах такого витрачання мільярдів ніколи.

Обережно, крісла залишаються!

«Чого ви прагнете: продовження революції, реваншу опозиції чи добробуту й стабільності для всіх?» Схоже, це рекламне запитання від однієї відомої партії буквально переслідує (за посередництвом усюдисущих бігбордів і телебачення) не лише «пересічних» громадян України, а й політиків. Принаймні у Верховній Раді після пертурбацій у верхах виконавчої влади про щось подібне запитує себе чи не кожен нардеп. Хоча логічний ряд, що веде до відповіді, від «рекламного» варіанта суттєво відрізняється.

Український патріот бурятського походження

Український патріот бурятського походження

Арифметичні підрахунки, які тривали у вищих кабінетах і на «вищих» дачах цілу ніч, учора зранку перенеслися під «купол» Верховної Ради. Додавали-віднімали потенційні депутатські голоси за кандидатуру Юрія Єханурова аж до самого голосування. Але політична арифметика — це вам не «єдіножди одін — одін» фонвізінського Митрофанушки. І в тому, що до цієї науки треба застосовувати зовсім інші правила, і парламентарії, і в.о. урядовців, і Президент учора переконалися особисто.

Після Гонгадзе: дещо таки змінилося

Після Гонгадзе: дещо таки змінилося

П'ять років — це для пострадянської людини символічний термін. Але символічних рокiв — не в тому сенсі, що позірних (це якраз є), а таких, які б яскраво охарактеризували перехід країни і влади на інший рівень — змін у розслідуванні так званої справи Гонгадзе по завершенні цієї сумної, тривожної й напруженої п'ятирічки ми так і не дочекалися. Тіло Георгія досі не поховане, його вбивці не сидять на лаві підсудних.

Що-що у міністра в кишені лежить?

Що-що у міністра в кишені лежить?

Зазирати в кишені політичних і особливо державних діячів нині стало модно. У гру «прочитай надпис на гудзику», «розшифруй вензель на краватці», «роздивись етикетку на білизні» тощо вже включилися навіть досі нібито «серйозні» видання й журналісти, втягнувши в неї й самих «піддослідних», які перелякано почали відчиняти перед журналістами двері своїх будинків, шаф і тумбочок. Дійшло до того, що гонитва за товарними чеками на гардероби й авто можновладців набридла вже і спершу жадібним до таких речей споживачам цієї «жовтуватої» інформації, які вже бурчать на «папараці, за якими розумних речей тепер не видно».

Сльози. Соплі. Паралелі

Сльози. Соплі. Паралелі

Юлія Тимошенко прийшла у студію телеканалу «Інтер» (чому для виступу, якого з різними почуттями й міркуваннями чекала фактично вся країна, був обраний саме цей — відомо кому належний — канал, кожен може припускати в міру своєї політичної заангажованості й симпатій) «без будь-якого тексту, до тих людей, які хочуть мене почути — як до своєї сім'ї». З якою під час «гарячої президентської кампанії» часто спілкувалася на Майдані, а тепер, «дякуючи виборам Президента», може поспілкуватися і за посередництва телебачення.