Хутірська «венеція»

Хутірська «венеція»

У селі Хутори Черкаського району, де мешкає майже 3 000 селян, - своя «венеція». І хоча хуторяни вулицями рідного села на гондолах поки не плавають, але це тільки справа часу, невесело жартують вони, оскільки із 726 хат 500 постійно підтоплюють підземнi води. На вулицях Садова, Леніна, Щорса, Калініна, Горького, Другій приміській брудна смердюча вода заливає людям городи, льохи, підвали, криниці, туалети.

Гарного парку має бути багато

Гарного парку має бути багато

Рішення виділити Національному дендрологічному парку «Софіївка» 10 гектарів землі ухвалили на останній сесії депутати Уманської міської ради. Такий подарунок вони зробили зеленій перлині України до її 210-річчя, котре відзначалося днями і на яке до Умані з'їхалися представники 160 ботанічних садів та наукових товариств не тільки з нашої держави, а й з Грузії, Азербайджану, Польщі.

Під музику Вівальді

Під музику Вівальді

Неймовірно поталанило коровам у приватному сільгосппідприємстві «РВД — Агро», що в селі Червона Слобода Черкаського району: вони дожили до новітніх технологій, котрі їхнім рогатим родичкам у переважній більшості інших господарств області й не снилися. Адже не так давно на червонослобідській фермі встановили сучасне обладнання, а весь доїльний процес відбувається тепер під мелодійну класичну музику і контролюється комп'ютером.

Буде дідові пенсія. За гратами

Апеляційний суд Черкаської області розглянув резонансну справу про вбивство молодого завідувача пошти у селі Богачівка Звенигородського району — Олександра Кулика. «У скоєнні цього страшного злочину правосуддя визнало винним 57-річного місцевого пенсіонера Василя Бугаєнка, засудивши його до 14 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна», — повідомила «УМ» прес-секретар прокурора Черкаської області Сніжана Лисенко.

Хай кожен живе, як вареник у маслі

Хай кожен живе, як вареник у маслі

Поставили його біля готелю «Росава» - це два квартали від центру міста. «Відкриття цього пам'ятника ми приурочили до Всесвітнього дня туризму, щоб гості Черкас на пам'ять про наше місто могли сфотографуватися біля вареника. На цю ідею мене надихнув мій товариш - черкаський гуморист Микола Шапошник, тож після проведеного конкурсу ми зупинилися на проекті заслуженого художника України Івана Фізера», - розповідає «Україні молодій» голова Черкаського обласного підприємства «Черкаситуризм» Микола Петренко.

Не вимолив одужання

Сталося це під час святкування іудейського Нового року, куди хворий на рак легенів 40-річний хасид прибув із Ізраїлю. Разом зі своїми рідними, котрі його супроводжували помолитися на могилі провідника брацлавських хасидів, цей чоловік мріяв про одужання та благодать. Тепер, відповідно до хасидський заповідей, його можна вважати святим.

Сало з калиною і чорнобривцями

Торговельний відділ міськвиконкому виступив з ініціативою пригостити городян велетенським бутербродом із салом. Цю ідею підтримали спонсори - ПП «Черкаське обласне об'єднання ринків», «Ринок привокзальний» та ЗАТ «Черкасихліб».

Рятуйте, бо вріжу дуба

Рятуйте, бо вріжу дуба

Працівники Національного заповідника «Чигирин» занепокоєні «модою», якою почали захоплюватися туристи, котрі приїжджають до тисячолітнього дуба Максима Залізняка у село Буду Чигиринського району. Вони стверджують, що цим людям хтось вкладає у вуха хибну думку про те, що кора дуба цілюща і виліковує від усіляких болячок, варто тільки трішки її пожувати. Ця маячня стала причиною того, що двоногі «короїди» постійно обдирають кору дуба, наносячи дереву непоправної шкоди.