Офіційне «розлучення»

Офіційне «розлучення»

Кабінет Міністрів скасував власну постанову про підпорядкування собі Київського національного Університету імені Тараса Шевченка. Одночасно Кабмін скасував постанову про затвердження статуту цього провідного ВНЗ країни. Отож КНУ переходить у підпорядкування Міністерства освіти і науки. Як пояснив «УМ» начальник департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш, скасування цих двох постанов є технічною процедурою. «Насправді вже давно є підпорядкування Міністерству освіти, ми фінансуємо університет, у міністерстві затвердили його статут, — каже пан Болюбаш. — Метою скасування раніших розпоряджень Кабміну є просто впорядкування законодавства».

Прощальний залп режисеру–артилеристу

Прощальний залп режисеру–артилеристу

Відомий російський режисер Володимир Чеботарьов відійшов у вічність учора вранці у 61–й Московській клінічній лікарні. Як повідомляє РІА «Новости», в останню мить біля його ліжка були асистентка 88–річного режисера та дві його дочки.

Америка нам допомогла

Напередодні святкування дня народження Тараса Шевченка Фонд послів США передав Україні перше видання «Кобзаря», офорти та рукописи, зроблені рукою батька нації. У Національному музеї літератури на основі знахідок відрито виставку «Зниклі й повернені раритети Шевченкіани». Заступник директора Інституту літератури, шевченкознавець Сергій Гальченко каже, що найдорогоцінніше з найдорожчого — це перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка 1840 року, офорти, прижиттєві світлини поета.

20 хвилин запізнення — і сором на все життя

У Японії вибухнув урядовий скандал, який загрожує кільком членам кабінету міністрів якщо не відставкою, то принаймні суворими дисциплінарними стягненнями. Провина міністрів надзвичайно тяжка: вони... запізнилися на засідання парламентської комісії. Можливо, в Україні це комусь видасться смішним, але 20 хвилин затримки, впродовж яких обурені депутати чекали урядовців, у Японії стали ледве не головною темою політичного дня.

Битва за ринки

Боротьба працівників Володимирського та Житнього ринків зі столичною мерією завершилася перемогою торговців. Учора «УМ» докладно розповідала про суть цього конфлікту, а надвечір, коли газету вже здали до друку, з Київради надійшла новина: міські депутати проголосували за скасування приватизації Володимирського та Житнього. Відповідний проект рішення підтримали 111 зі 116 присутніх у залі депутатів.

Трактори прогріли двигуни

«Аграрії Криму і Херсонської області вже розпочали посівну кампанію. Проте цього року вона починається на два тижні пізніше, ніж зав­жди, — через несприятливі погодні умови», — розповів заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник. Загалом же цього року аграрії планують засіяти яровими зерновими близько 15,6 мільйона гектарів, що відповідає показнику попереднього року.

«Ксинтія» проти Європи

Не встигла Європа оговтатися після зими, яка засипала Старий Світ давно не баченою кількістю снігу, як на зміну їй прийшли весняні «сюрпризи»: з Атлантичного океану на континент налетів потужний ураган. Жертвами «Ксинтії» — таке ім’я отримав буревій — уже стало щонайменше 53 людини. Близько 40 із них загинуло у Франції, яка прийняла на себе найбільший удар, решта — в Іспанії, Португалії, Німеччині та Швейцарії. Кількадесят людей вважають зниклими безвісти, близько сотні отримали поранення.

Куди ж ти, Геку...

38 років — у такому віці надто рано помирати. Тому новина про те, що відомого російського актора Владислава Галкіна знайдено мертвим, шокувала не лише його прихильників. Хоча їх у цього талановитого хлопця було чимало. Попри те що широкому загалу Галкін був відомий передусім за роллю в телесеріалі «Далекобійники» (який за це дуже не любив), у його акторському доробку значиться багато значно солідніших ролей. А поколінню 1980–х усміхнене обличчя запам’яталося ще за екранізацією улюбленого роману Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна». Хоча в титрах цієї стрічки Галкін значився як Владислав Сухачов — за чутками, таким було справжнє прізвище його батька, якого хлопчик ніколи не бачив. Згодом вітчим, знаний режисер Борис Галкін, дав Владу та його сестрі своє прізвище і по батькові.

Службовий обман

Як відомо, Збройні сили в Україні фінансуються ледь не в останню чергу, а зарплатня солдата–контрактника й офіцера — одна з найнижчих. Тож влаштуватися на службу до одного з українських миротворчих контингентів — чи не єдиний спосіб заробити хоч якусь копійку, тому «конкурси» там великі й конкуренція неабияка. Навесні минулого року один молодик запропонував певним військовим, які служили на Житомирщині та Миколаївщині, за гроші влаштувати їх до українського миротворчого контингенту в Косові.

Секретаріату більше немає

В Україні більше нема секретаріату Президента — на зміну йому прийшла адміністрація. Стару назву часів Кучми і Кравчука президентській канцелярії своїм першим указом повернув новопризначений глава держави Віктор Янукович — «з метою ефективного проведення Президентом своїх конституційних повноважень, реалізації прискорених рішень соціально–економічних питань, скорочення витрат державного бюджету». Цим же указом Янукович призначив головою АП Сергія Льовочкіна і доручив йому в тижневий строк створити проект положення про адміністрацію Президента, а також передбачити зменшення кількості її працівників не менш ніж на 20 відсотків.