Футбольна «Джоконда» у вітрині

Доторкнутися до найпрестижнішого футбольного трофею — Кубка світу ФІФА — мрія кожного вболівальника, не кажучи вже про футболістів. А іноді навіть найзаповітніші мрії збуваються. У вівторок і середу мешканці Донецька отримали унікальну нагоду побачити і сфотографуватися біля знаменитої статуетки, яку вручають переможцям чемпіонатів світу. Минулої осені цей Кубок вирушив у світове турне, аби потішити вболівальників 83 країн. В Україні щасливчиками виявилися донеччани — через наявність у місті найсучаснішого стадіону.

Люди гинуть за метал

У Ленінському районі Криму сталася трагедія: у пошуках металобрухту четверо кримчан потрапили на той світ. Молоді люди вирушили на територію колишньої військової частини по метал і не повернулися ночувати. Родичі, які кинулися шукати зниклих зранку, звернулися до рятувальників. Останні й з’ясували, що на території військової частини, яку розформували ще в часи Радянського Союзу, стався обвал шахтної конструкції — уся ця «махіна» й поховала під собою «металошукачів».

Манускрипт на «флешці»

Роберт Ленгдон має стрибати з радощів — незабаром йому не доведеться випрошувати у Ватикану дозвіл, щоб користуватися архівами Папського престолу. Звісно, вигаданому професору релігійної симвології з бестселерів Дена Брауна насправді в будь–якому разі до Ватиканської бібліотеки не потрапити. Але сотні цілком реальних учених, які з різних причин досі могли тільки мріяти про те, щоб на власні очі прочитати безцінні манускрипти зі сховищ Ватикану, сприйняли ініціативу Святійшого престолу на «ура». Як повідомляє офіційна газета резиденції вищого католицького духівництва «Л’Оссерваторе романо», впродовж наступних десяти років Ватикан оцифрує тисячі рукописів зі своїх архівів. По–перше, щоб спростити до них доступ (зараз потрапити до ватиканської бібліотеки нелегко, а дозвіл на користування стародавніми манускриптами можуть отримати тільки обрані). А по–друге, щоб забезпечити збереження інформації. Бо хоч би як ретельно працівники сховищ створювали всі належні умови для зберігання рукописів і книг, час невблаганно руйнує і тендітний папір, і пергаменти.

Спрагла посівна

Про «страйкову» загрозу для весняної посівної кампанії першими заговорили в Асоціації фермерів. «Саме через зростання вартості паливно–мастильних матеріалів кампанія вже зараз опинилася перед загрозою зриву. Якщо зростання цін не зупинять, то аграрії будуть змушені виходити на страйки», — попередив член політради «Нашої України», заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Віктор Гноєвий.

І знову Сомалі

І знову Сомалі

Близько місяця з Аденської затоки і сомалійських вод приходили «найкращі новини» — відсутність новин. Проте в понеділок до рук сомалійських піратів знову потрапило судно з українцями на борту. Турецький балкер «Фрігія» захопили за 1000 миль від узбережжя Сомалі, ближче до Індії, ніж до Африки, і за 450 миль від коридору безпеки, який патрулюють кораблі міжнародних антипіратських сил. «Фрігія» під прапором Мальти йшла з Ізраїлю до Таїланду з вантажем фосфатів. Екіпаж — двоє українців та дев’ятнадцять громадян Туреччини. Власник і оператор — турецька фірма.

Обережно, собака!

Сумська міська комісія з техногенно–екологічної безпеки ухвалила рішення про введення в місті надзвичайного стану. Усе — через собак. Останнім часом почастішали випадки сказу серед бездомних чотирилапих.

Відкликанню не підлягає

Відкликанню не підлягає

Віктор Ющенко відреагував на наміри свого наступника скасувати укази Президента про присвоєння звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу. Екс–очільник держави вважає неприйнятною таку постановку питання, інформує сайт партії «Наша Україна», де Ющенко — голова.

Молодіжний під водою

На Полтавщині, у місті Кременчук, повінь накрила житловий мікрорайон Молодіжний. Останніми днями потепління розтопило сніг на ділянках навколо приватного сектора, й вода почала підтоплювати житлові будинки, сягаючи від 50 сантиметрів до 1,3 метра, передають місцеві ЗМІ. Підтоплено вулиці маршала Жукова, Карнаухова, 50 років Жовтня та Полтавський проспект біля Великої Кахновки. У районі зупинки «Аврора» вода затопила проїжджу частину, рятувальники витягали з води автомобілі всю ніч. Наразі боротьба з підтопленням у місті триває. Співробітники санепідемслужби дезінфікують криниці у приватних дворах.

Балет без серця

На 91–му році активної творчої роботи пішов із життя головний балетмейстер Київського національного академічного театру оперети, народний артист України Олександр Сегал. Балету він віддав 75 років, 30 із них працював у Київському театрі оперети. Здійснив постановку більше 50 вистав. Його танці стали окрасою «Веселої вдови» Легара, «На світанку» Сандлера, «Легенди про Київ» Білаша, «Сільви», «Баядери», «Містера Ікс» Кальмана, «Американської комедії» Самойлова, «Званої вечері з італійцями» Оффенбаха, «Такого єврейського щастя» Поклада, «Летючої миші», «Циганського барона» Штрауса, «Кавової кантати» Баха, «Моєї чарівної леді» Лоу, «Сорочинського ярмарку» Рябова.

Серце її не камінь...

Серце її не камінь...

Цю співачку — народну артистку РРФСР — пам’ятають люди середнього покоління, та й то з радянського дитинства, мабуть, молоді вже не ідентифікують її сріблясте сопрано і її пісні — «Стою на полустаночке», «Носики–курносики», «Мой милый, если б не было войны», «Старые слова», «Поговори со мною, мама», «Я не могу иначе», «Деревянные лошадки». Проте в 1970—80–ті роки вона була артисткою першого ешелону — урядові концерти, найголовніші «солянки», всі телевізійні фестивалі «Пісня року» — Валентина Толкунова була обов’язковою співачкою на цих заходах поруч із Львом Лещенком, Йосипом Кобзоном, Муслімом Магомаєвим.