За лапті — сухарі. За сухарі — нари

«Залякати мене не вдасться. Я буду працювати міністром. Сухарі мені не потрібні. Залиште їх собі, у вашому списку багато людей, для яких це буде потрібно!» — так позавчора ввечері з парламентської трибуни відреагував на заклики фракції Партії регіонів піти у відставку міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Пакет із сухарями йому вручив «регіонал» Ігор Кальніченко, натомість міністр, якого викликали до Верховної Ради, щоб заслухати з приводу ймовірного катування підозрюваних у справі Колесникова, повернув сухарі ПР. Кілька років тому сам Юрій Луценко вручив Леоніду Кучмі, що виступав iз парламентської трибуни, лапті, мовляв, пора тобі, Даниловичу, йти з посади. Про це вже багато хто забув, але, як бачимо, тільки не кучмісти.

«Бійка» після смерті

Голову Львівської облдержадміністрації Петра Олійника слід усунути з посади з метою розкриття вбивства екс-«губернатора» Львівщини Степана Сенчука. Цього вимагає член «Батьківщини», відомий місцевий бізнесмен Богдан Федоришин. Також, на його думку, голову ЛОДА слід допитати у цій справі. Таким чином Федоришин відреагував на інтерв'ю Олійника «Україні молодій», де той говорить про необхідність допиту Федоришина, оскільки цей бізнесмен ще влітку оприлюднив загадкові аудіозаписи, з яких він дійшов висновку, що чиємусь життю загрожує небезпека.

Безпорадна Рада

Безпорадна Рада

Учора парламентарії пережили важкий день. Мало того, що розглядали бюджет, так ще й купа інших важливих питань стояла на порядку денному. Наприклад, обрання членів Конституційного Суду. Як відомо, з’їзд суддів і Президент свої вакансії заповнили, Верховна ж Рада нікого до Суду ще не делегувала. При цьому вона ще й не приводить до присяги тих служителів Феміди, яких визначили судді та глава держави. Відтак КС кілька місяців залишається недієздатним. Учора парламент міг вивести його з глухого кута: було призначено таємне голосування за кандидатури суддів, і до бюлетенів внесли три прізвища — комуністки Марії Маркуш, депутата-«регіонала» Івана Вернидубова та колишнього в.о. Генпрокурора Олега Литвака. Після їхнього затвердження можна було переходити й до присяг. Але бюлетені взяли тільки 62 нардепи, в той час як їх мали одержати дві третини парламентаріїв. Голосування визнано таким, що не відбулося. Скидається на те, що Верховна Рада оголосила КС блокаду.

Серця двох

Листопадова революція у Вінницькій міськраді, коли депутати відправили у відставку секретаря ради і водночас в.о. мера Віктора Козака та діючий виконком (див. «УМ» за 30 листопада), вступила у другу фазу. А саме — в період утвердження легітимності новообраного в.о. міського голови Володимира Гройсмана та його заступників. Причому свіже керівництво, як і усунуті від влади попередники, теж апелює до Феміди. І місцева богиня правосуддя починає скасовувати власні рішення, постановляючи інші, які влаштовують уже другу сторону.

А з Кличком — ударять

Після того, як Віталій Кличко очолив блок «Пори» та партії «Реформи і порядок», усі почали міркувати над тим, чи потрапить ця коаліція у парламент. А потенціал у блоку, як свідчить соціологічне дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, — доволі непоганий. Якби першим номером «Пори» був Кличко, то за неї проголосувало б 7,6 відсотка опитаних.

«Різницька» реформується

Більш нiж місяць тому, представляючи колективу Генпрокуратури нового керівника Олександра Медведька, Президент Віктор Ющенко закликав саме це відомство бути «на крок попереду у реформуванні правоохоронних органів». Одразу після того новопризначене керівництво вдалося до «оптимізації структури i штатної чисельності органів прокуратури» i днями прозвітувало ледь не про повноцінне реформування.