Як виплутатися з Іраку?
Щодня провідні інформагенції повідомляють про все нові пропозиції та рецепти виходу з іракської кризи, які лягають на стіл президента США. Ще минулого тижня з'явилося повідомлення про намір адміністрації Білого дому залучити до процесу стабілізації в Іраку представників нелюбої їй «вісі зла» — Сирію та Іран. Запланована зустріч найближчої суботи в Тегерані лідерів Ірану, Іраку та Сирії свідчить про початок матеріалізації цього плану.
Самопроголошений президент
Лідер лівої мексиканської опозиції Андрес Мануель Лопес Обрадор, який у липні програв президентські вибори кандидату правих Філіпе Кальдерону з різницею у піввідсотка голосів, не зміг змиритися зі своєю поразкою. Він та майже третина мексиканців переконані, що результати виборів було фальсифіковано на користь Кальдерона, тому позавчора Обрадор вдався до останнього кроку — на мітингу на площі Зокало в центрі мексиканської столиці в присутності десятків тисяч своїх прихильників проголосив себе президентом та прийняв присягу. Вчора Обрадор почав формування альтернативного уряду.
Двері НАТО відчинені
28 листопада в столиці Латвії — Ризі відбудеться саміт НАТО, на якому будуть відчинені двері для вступу до Альянсу кількох країн, зокрема й Грузії та України. Відповідний законопроект — «Акт 2006 року про консолідацію свободи в НАТО» — 17 листопада одноголосно схвалив Сенат США. В документі, зокрема, говориться про необхідність входження до Північноатлантичного Альянсу Грузії, Албанії, Хорватії і Македонії, а також про готовність США підтримати вступ у НАТО України, якщо цього забажає українська сторона. Законопроект був внесений до Сенату наприкінці вересня групою сенаторів на чолі з тодішнім лідером сенатської більшості, сенатором-республіканцем Рiчардом Лугаром та його колегою по партії Джоном Макейном, майбутнім кандидатом у президенти США на виборах 2008 року, повідомляє РІА «Новості».
Знову отруєні суші...
У шпиталі в Великій Британії бореться за життя колишній агент російської розвідки, полковник ФСБ Олександр Литвиненко. «Скотланд Ярд» розпочав слідство у справі його отруєння. «Газета.ru» повідомила, що замах на його життя може мати зв'язок з убивством Анни Політковської. Приятель Литвиненка, який пов'язаний з Борисом Березовським, директор Фонду громадянських свобод Олександр Гольдфарб повідомив у інтерв'ю Бі-Бі-Сі, що британські лікарі знайшли в організмі екс-полковника ФСБ вміст талію, що втричі перевищує норму.
Не йди на подіум — скелетом станеш
Минулого тижня 21-річна бразильська манекенниця Ана Кароліна Рестон померла в шпиталі міста Сан-Паулу від невротичної анорексії, тобто відмови організму приймати їжу в результаті тривалого голодування. Бразильські ЗМІ уточнюють, що Ана згасла напередодні виїзду до Парижа, де повинна була взяти участь у черговій фотосесії. Дівчина зростом 172 см на момент смерті важила менше 40 кг. Її організм приймав лише яблука і помідори.
F-16 проти МіГ-29
Російські винищувачі МіГ-29 змінюють на американські F-16. Таке рішення було ухвалено ще 2002 року, проте перша «партія» військового товару, дві крилаті бойові машини, надійшла — тобто прилетіла — минулого четверга. Сума контракту на поставку загалом 48 F-16, враховуючи кредити, як повідомляє інформагенція ПАП, — 4,5 млрд. доларів. Сюди входить і вартість технологій — Польща отримує систему типу F-16 C/D Block 52 Advanced, найсучаснішу з усіх, що експлуатуються на цей час у країнах-членах НАТО.
Європа в «газових кліщах» Росії
«Газпром» вимагає від Болгарії підвищення оплати за російський газ на 40 відсотків з 1 січня наступного року, повідомила болгарська інформагенція «Фокус». Таку вимогу висунула дочірня фірма російського енергетичного гіганту «Газекспорт». Заступник міністра економіки та енергетики Болгарії Валентин Іванов заявив в інтерв'ю згаданій агенції, що таке підвищення стане катастрофою для країни. Одночасно він наголосив: переговори з росіянами тривають, і він сподівається, що вони ще цього року закінчаться «корисною для обох сторін угодою».
ХАМАС здається
Колишній ректор палестинського Ісламського університету Мохамед Шубайр учора заявив про свою згоду очолити майбутній палестинський уряд національної єдності й змінити на цій посаді діючого прем'єр-міністра Ісмаїла Ханію з радикального палестинського угруповання ХАМАС, яке перемогло на останніх парламентських виборах. Рішення про створення «уряду технократів», тобто фахівців, які не пов'язані з палестинськими політичними течіями, було прийняте після довгих переговорів між ХАМАСом та головою Палестинської Автономії Махмудом Аббасом. Для ХАМАСу це був вимушений крок, оскільки Захід, передусім США та ЄС, відмовився визнати створений на базі ХАМАСу уряд і припинив фінансову підтримку Палестинської Автономії. Це спричинило велику внутрішню кризу, адже уряд з квітня не виплачує зарплатню 165 тисячам бюджетних працівників, зокрема поліції, спецслужбам та медперсоналу.
«Що робитимемо з Іраком?»
Перемога демократів на останніх виборах в США, зумовлена невдалою політикою в Іраку, змушує діючу республіканську адміністрацію до пошуків нових шляхів вирішення проблеми іракської кризи. Група вашингтонських «мудреців», офіційна назва якої «Група вивчення Іраку», підготувала пропозиції кількох можливих варіантів дій США в Іраку і виклала їх на зустрічі з президентом Бушем. Ця група була створена Конгресом із представників Республіканської та Демократичної партій і відомих урядовців та політиків, які вже перебувають на пенсії і тому їх можна вважати незаангажованими.