«Тут, на відміну від боксу, можуть вставити і ніж у спину»

«Тут, на відміну від боксу, можуть вставити і ніж у спину»

Епатажно, стильно, з елементами шоу... Так проводили позавчора свій міжпартійний з'їзд учасники Громадянського блоку «Пора»-ПРП. Відбувалося це в гламурному кінотеатрі «Україна», з перервами на каву та чай від 5 гривень за чашку, із запрошенням на з'їзд відомих діячів опозиції з-за кордону (з Азербайджану, Росії, Білорусі), зі свідомим затягуванням оприлюднення виборчого списку, зачитуванням його з кінця (з 371-го місця)... Але основною «фішкою» цього шоу був лідер «альтернативного» помаранчевого блоку — Віталій Кличко. Тут він уперше виголошував промову як політик і провідник.

Реваншу «вчорашніх» не буде!

Реваншу «вчорашніх» не буде!

Реваншу переможених учора, окріплих і знахабнілих сьогодні й, здавалося б, дуже ймовірних переможців завтра, не буде. І дарма тріумфом «синьо-білих» лякають деякі «помаранчеві» сили — нація вже чудово розібралася, хто є хто, і вороття до старого бути не може, адже в даному випадку йдеться не про конкретні персони й навіть не про політичні сили — про цінності. Саме на цьому наголосив учора на підсумковій прес-конференції за результатами виконання програми «Десять кроків назустріч людям» Президент України Віктор Ющенко. Переконаний у «добрій історичній пам'яті» своєї нації, глава держави підкреслив: «Ні про ніякий реванш не йдеться. Сили вчорашнього дня будуть учорашніми. Скільки б прес-конференцій і лементу вони не робили, я переконаний, зробити привабливим той режим, який був учора, вже нікому не вдасться».

Тi, що хочуть «пiдтримати вогонь»

Тi, що хочуть «пiдтримати вогонь»

На майбутні парламентські вибори блок «Наша Україна» не піде тією стежиною, що її в 2002-му проклала «ЗаЄда!». На відміну від попередників, «нашоукраїнці» намагаються позбутися костюма «блоку влади». І прагнуть відновити втрачене реноме «блоку Майдану». Щодо першого завдання, то від неділі «Нашу Україну» «блоком влади» і не назвеш. Перелік сановитих кандидатів-чиновників обмежується Прем'єром, міністром закордонних справ і секретарем РНБО. Iнших змусили робити вибір: або залишаєшся у кріслі, або балотуєшся на вибори. Відтак список «Нашої України» став «бiднiшим» на посади.

Птахи «гнізда Даниловича»

Птахи «гнізда Даниловича»

«Вихід один — це Литвин!» — так рік тому скандували нечисленні проплачені молодики поблизу парламенту. Вже тоді спікер почав себе позиціонувати з такою собі третьою силою, яка врятує Україну від розколу на «помаранчевих» та «синьо-білих». Згодом пішла реклама умовного соцопитування, де «помаранчева» лінія бажаючих продовження революції та «синя» — для реваншистів явно поступалися «зеленій» — з бажанням затишку i злагоди. А потім Литвин та його «народники» завішали всю Україну бігбордами для різних соціальних прошарків населення з одним простим словом — «Ми». Яких «Ми» вони мали на увазі, остаточно стало зрозуміло лише в ці вихідні. Адже, незважаючи на те, що з'їзд Блоку Литвина відбувався за зачиненими дверима, пресі вдалося дізнатися, що у список до спікера, немов у ковчег після «помаранчевого» потопу, потрапило чимало апологетів кучмізму. Мабуть, вони ще рік тому побачили для себе вихід, як у вищенаведеному гаслі.

Як Луценко Деркача виручав,

Як Луценко Деркача виручав,

У з'їзду Соціалістичної партії було три інтриги: Юрій Луценко, Андрій Деркач і Микола Мельниченко. Їх об'єднували високі шанси потрапити на козирні місця списку СПУ, і рівно такі ж за силою чинники, що перешкоджали цьому. Всі троє сиділи в першому ряду зали. Щоправда, Мельниченко — у другому секторі, а Луценко з Деркачем — у третьому, на сусіднiх місцях. І цій диспозиції ще належало відіграти свою роль у формуванні списку.

Юлин «мішок» і його «котики»

Дивно, але Юлія Тимошенко, яка славиться своєю симпатією до телекамер, свій суботній з'їзд вирішила зробити закритим. У п'ятницю ввечері, коли «УМ» зателефонувала до прес-служби Блоку з питанням про те, чи взагалі буде з'їзд, там пригнічено відповіли: «На жаль, не можемо сказати». Один із політтехнологів БЮТу взагалі пустив «качку» і сказав: «У вівторок». Ні, з'їзд відбувся-таки в суботу. За зачиненими для журналістів дверима.

«Майори Мельниченки» «слухали» міськраду

Другий день роботи сесії Луцької міськради розпочався зі скандалу, учасниками і свідками якого незадовго до початку сесії стали і працівники міськвиконкому, і депутати. Здавалося, найгарячіші питання вже залишилися в минулому, бо в перший день своєї роботи сесія таки дала «добро» на нові комунальні тарифи в місті, довкола яких упродовж останніх місяців точилися суперечки і дебати. Отож не могли й подумати, що наступного дня в сесійній залі стане ще гарячіше. А епіцентр скандалу був у робочому кабінеті начальника відділу координації роботи міського пасажирського транспорту Федора Корецького.

З'їхалися

З'їхалися

На суботньому з'їзді Соцпартії Олександр Мороз розповів, що напередодні розмовляв із Президентом. І Віктор Ющенко намалював йому схему майбутньої парламентської коаліції. «Він, — зазначив Мороз, — написав:«НУ» плюс СПУ плюс БЮТ.

Сорок «сорок»

Сорок «сорок»

Трохи більше ніж через тиждень добігає кінця термін, протягом якого партії та блоки мали право висувати своїх представників у народні депутати. Хоча ця процедура почалася ще 5 грудня, учасники виборів чомусь не поспішають до Центрвиборчкому зі своїми заявами. Як завше, все відтягли до останніх днів. Хоча це не дивно, зважаючи на велику політичну невизначеність чималої кількості партій.