Шістка тузів

Шістка тузів

Учора, коли друкувалося це число «УМ», Центральна виборча комісія реєструвала списки Блоку Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії. Зважаючи на те, що напередодні ЦВК «акредитувала» «Нашу Україну» та Народний блок Литвина, а півтора тижня тому — Компартію та «регіоналів», виходить, усі шестеро фаворитів майбутніх виборів можуть братися за серцевину виборчого процесу — агітацію. Як відомо, вона починається з того моменту, коли ЦВК зареєструвала кандидатів від партії чи блоку.

Спецперевірка від міністра

Спецперевірка від міністра

Нова ініціатива Юрія Луценка, про яку міліцейський міністр із властивою йому прямотою оголосив на прес-конференції у Вінниці, явно прийдеться не до смаку деяким із майбутніх кандидатів у депутати, чиї імена вже з'явилися в партійних списках. Керівник силового відомства має намір донести до широких мас інформацію щодо тих претендентів на мандати, які фігурують у кримінальних справах.

Разом, але один проти одного

Політичні процеси, які розгортаються на регіональному рівні, схоже, можуть поховати ілюзію про можливе об’єднання виборчих зусиль «помаранчевих» команд. Навіть у тих випадках, де центральним органам партій вдалося досягти компромісу щодо загальнодержавних спискiв, керівникам їхніх обласних осередків, які вступають у боротьбу за крісла в місцевих радах, зазвичай домовитися не вдається. Скажімо, дивною є позиція вінницької організації «Народного союзу «Наша Україна», яка вирішила позмагатися за місцеві ради самотужки.

Верховна Рада Московського патріархату?

Міжконфесійний конфлікт із більш ніж місячним протестним голодуванням священика у селі Рохманів Шумського району Тернопільської області, що розгорівся якраз під час минулого Великого посту («УМ» писала про це навесні), одержав резонансне продовження під кінець посту передріздвяного. Слід нагадати читачам, що конфлікт цей між православними громадами Московського та Київського патріархатів розпочався відразу після реєстрації останньої більше року тому. Вірні УПЦ КП почали цілком законно вимагати права почергового користування храмом, а вірні УПЦ МП виступили категорично проти, наполягаючи на тому, що церковна споруда має бути повністю передана в їхню власність, «київські» ж, мовляв, хай будують для себе окрему.

«Газують» без гальм...

«Газують» без гальм...

У газовому конфлікті між Україною та Росією Партія регіонів стала на бік останньої. На думку соратників Віктора Януковича, в охолодженні паливних стосунків винна насамперед «помаранчева» влада. І — щоб ви не сумнівались — не обійшлося тут без вражої руки США. «Ви знаєте, що недавно пройшла зустріч Президента Ющенка з директором ЦРУ Госсом у Криму, — міркує Янукович. — Після цієї зустрічі він (Ющенко. — Авт.) став заявляти про позиції влади, про те, що влада буде займати незалежну позицію в газовій проблемі, що вона ніколи не поступиться Росії. Ви розумієте, чиє замовлення вони виконують?» — запитує вiдтак лідер Партії регіонів. Його виступ, за iнформацiєю російської агенції «Новости», транслювався в ефірі телеканалу «Росія».

Бюджетом — по хворобах

Бюджетом — по хворобах

Про це заявив Президент у своєму радіозверненні минулої суботи. Глава держави зазначив, що уряду і профільному парламентському комітетові довелося витримати серйозний тиск, коли у бюджет намагались закласти цифри зарплат і пенсій, керуючись не реальними економічними показниками, а винятково популістською риторикою. «На жаль, — далі зауважив Віктор Ющенко, — певні політичні сили за старою звичкою намагалися пролобіювати інтереси приватних структур і внести відповідний рядок до бюджету». Зрештою, бюджет-2006, на думку Президента, став результатом політичного, а не економічного компромісу. Хоча далеко не все, за словами керівника держави, в ухваленому законі є доцільним з економічного погляду, тому що в ньому закладено низку ризиків. «Але головний позитив прийняття цього документа такий: не буде ручного управління економікою», — наголосив Віктор Ющенко.

«Шабаш» продовжиться без Зінченка

Екс-держсекретар Олександр Зінченко відмовляється брати участь у судових процесах за позовами проти нього Петра Порошенка та Миколи Мартиненка про захист честі й гідності. Як повідомляє прес-служба Зінченка, він наголошує, що регламент цих судів «визначається не представниками судової системи, а відверто нав'язується позивачами».