Кому — перемога, а кому — булька

У київській книгарні «Є» відбулася церемонія нагородження переможців книжкової премії «ЛітАкцент року–2013», яку вважають однією найкритичніших з усіх літературних відзнак, що існують в Українi. Рiч у тiм, що поряд із номінаціями «Проза», «Есеїстика й літературознавство» та «Поезія і проза для дітей» фігурує також антиномінація «Золота Булька», яка спонукає авторів писати краще.

«Шаную і люблю»

«Шаную і люблю»

У п’ятницю впродовж трьох годин у Комітеті з Національної премії ім. Тараса Шевченка, що розташований на Прорізній, 2, відразу біля снігових барикад на Хрещатику, обирали лауреатів найпрестижнішої премії України. 23 визначнi дiячi культури таємним голосуванням обирали, хто на 200–річчя Шевченка удостоїться премії і грошової нагороди розміром 520 тисяч гривень.

Кохання+Мистецтво

Кохання+Мистецтво

— Безперечно, кохання і творчість пов’язані. А якщо говорити не про кохання, а про любов — як вищий пілотаж — то тим паче. У поетів факти біографії поводять себе свавільно: хочуть — виринають у текстах, хочуть — ні, а дуже часто видозмінюються до невпізнаванності у процесі написання.

Майдан очима Європи

Майдан очима Європи

Молоді кліпмейкери, брати Андрій та Філіп Рожени, сьогодні не знімають кіно. Але практично кожного дня їх можна побачити з камерою на Майдані. То вони поміж барикадами водять болгарську групу телевізійників, то російську.

Оксана Забужко: Я періодично дзвоню по телефону Шевченку

Оксана Забужко: Я періодично дзвоню по телефону Шевченку

Письменниця, автор філософського аналізу «Шевченків міф України» Оксана Забужко в рамках курсу «Історія літератури в авторах і текстах», який організовує Культурний проект, днями для широкої аудиторії прочитала лекцію «Шевченко у ХХІ столітті: спроба перезавантаження».

Небезпечні митці

Учора представники богеми та журналісти зустрілися з в.о. міністра культури Леонідом Новохатьком і вимагали від нього взяти на поруки митців, які нині перебувають у СІЗО та під домашнім арештом. Ініціатор акції — директор Інформаційної агенції культурних індустрій, радіоведуча Ірина Плехова — каже, що слід вимагати «особистої відповідальності чиновників від культури взяти на себе відповідальність за репресії проти українських інтелектуалів, які є активними учасниками Євромайдану».

Письменники про письменників

Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик та Оксана Забужко прочитають лекції з історії літератури про найталановитіших письменників–класиків та сучасників на прикладі їхніх текстів. 11 лекцій вмістить курс «Історія літератури в авторах і текстах», який організовує Культурний проект, що триватиме з 1 лютого до 17 березня.

Делакруа й не снилося!

Делакруа й не снилося!

На Майдані двоє чоловіків проходять повз намет Першої сотні, прикрашений дерев’яними скульптурами. «Бачиш, який у нас талановитий народ. Руки ростуть із того місця, що треба. До чого б не торкнулися — все на мистецтво перетворюють», — каже один другому і просить сфотографувати його на тлі робіт.

Будинок без химер

Будинок без химер

Сходи до Українського дому вичищені, наче у палаці Президента. Те, що будівлю в ніч на неділю захопили мітингувальники, видають тільки мішки зі снігом, якими забарикадували вхідні двері та розбиті вікна. Парадні розділено на дві частини тими ж мішками.

Загадковий погром

Загадковий погром

На Грушевського, на «нейтральній смузі» поміж «Беркутом» і мітингувальниками, на світанку в четвер згорів бутик дорогого дитячого одягу Daniel. Це перший розгромлений магазин за весь час протистояння в Києві.