Війна з «однорукими»

Війна з «однорукими»

Потужний наступ на гральні автомати розпочала в Черкасах міська влада. Цю акцію чиновники мерії проводять разом із правоохоронцями, комунальниками та представниками податкової адміністрації, щодень доставляючи на штрафні майданчики від 7 до 18 «одноруких бандитів».

Якби не шведи, ми б замерзли

«В Україні, на жаль, немає фахівців із енергозбереження, тому ми вирішили не винаходити велосипед і звернулися до уряду Швеції з проханням про допомогу — ця держава демонструє світу високі технології та відчутні результати з енергозбереження. Для створення техніко-економічного обґрунтування проекту ця країна вже виділила нашому місту гранд на 1 млн. 500 шведських крон. Готовність фінансово підтримати проект обіцяє також Європейський банк реконструкції й розвитку: 10 млн. євро місто отримає вже у травні. Після проведення незалежного тендера вже визначено компанію-переможця, що буде займатися розробкою енергозберігаючого проекта для Черкас», — розповів начальник управління з питань європейської інтеграції Черкаського міськвиконкому Павло Карась.

А в Суботові газ

А в Суботові газ

Нарешті до батьківщини Богдана Хмельницького — у село Суботів Чигиринського району — дійшла цивілізація. Тут успішно завершено будівництво підвідного газопроводу, про що земляки гетьмана давно мріяли. Але тільки завдяки фінансуванню, котре торік було спрямоване на Черкащину в рамках Державної програми «Золота підкова Черкащини», мрії про «голубий вогник» у власних оселях стали для мешканців реальністю. Взагалі Чигиринщина донедавна була одним iз найпроблемнiших регіонів Черкаської області щодо газифікації населених пунктів. Але вже торік на будівництво підвідного газопроводу до Суботова та першої черги міжселищного газопроводу до сусідніх сіл Новоселиця та Медведівка було використано понад 3 мiльйони гривень. Ще 2 мiльйони — на газифікацію тамтешнього села Боровиці — передбачено вже цього року.

Хто вилікує село?

Хто вилікує село?

83-річний Іван Никифорович Зубенко, який мешкає на хуторі Буда Чигиринського району Черкаської області, все життя пропрацював ветеринарним фельдшером. За словами Івана Никифоровича, їхній хутір славиться тисячолітнім дубом, який росте за сотню метрів від дідової хати. Але ні магазину, ні ФАПу в них давно немає: хутір повільно вмирає. Якщо десять років тому на хуторі жили 196 ветеранів, то нині їх залишилося тільки 20. Мешканці Буди навіть не знають, що б вони робили без допомоги Черкаської обласної організації Червоного Хреста. Голова організації — Іван Гретченко — розповів «Україні молодій», що працівники Червоного Хреста почали опікуватися старенькими з Буди ще 10 років тому, коли створили тут перший на Черкащині пункт швидкої медичної допомоги.

Лаборанти-симулянти

Лаборанти-симулянти

Чималого резонансу серед черкащан наробила публікація в обласній газеті «Нова Доба» під заголовком «У черкаських лікарнях аналізи роблять «на око». Журналісти цього видання вирішили перевірити добросовісність роботи державних та приватних лабораторій у лікарнях міста і замість сечі здали на аналіз звичайний солодкий чай та газований напій. Яким же було здивування «пацієнтів», коли вони одержали результати тих аналізів! На папері чорним по білому були старанно розписані елементи життєдіяльності людини, знайдені в чаї та газованому напої.

Окрилені Черкаси

Окрилені Черкаси

У Черкасах відбулася знакова подія: після 10 років бездіяльності комунального підприємства «Черкаський аеропорт» тут урочисто зустріли перший літак — «Бічкрафт — 350», виробництва американської компанії «Боїнг». Цей літак, яких в Україні всього два, оснащений спеціальною лабораторією для діагностики злітно-посадочних смуг, систем навігації, радарних установ. А до Черкас він прибув, аби зробити висновок про стан злітно-посадочної смуги, яка раніше вважалася однією з кращих в Україні, і видати висновок, чи зберіг Черкаський аеропорт здатність зустрічати у себе важкі літаки й нині.

Цеглина для убозівця

У лісовому масиві Черкас, навпроти мікрорайону Луначарського, знайшли вбитим 30-річного оперуповноваженого в особливо важливих справах черкаського УБОЗу Олександра Жолобіцького. Правоохоронці по гарячих слідах затримали убивць. Ними виявилися двоє непрацюючих — 20-річний мешканець Київської області та 24-річний черкащанин.

Бастіон на Богдановій горі

Бастіон на Богдановій горі

У Чигирині на Богдановій горі віднедавна височить бастіон Дорошенка, через бійниці якого видко практично все місто. «Цей бастіон — одна зі складових частин фортечного комплексу на Богдановій горі, котрий був основним опорним пунктом під час чигиринської облоги у 1677—1678 роках. Його збудували за староіталійською фортефікаційною системою, тож він був неприступний за своєю міццю та силою: 15 тисяч козацького війська успішно протистояли у бастіоні 220 тисячам турецького війська.

Немовлята — мов кошенята

Міліцію у село Мельники Чигиринського району викликали працівники сільської ради. Вони стверджували, що 28-річний місцевий житель, раніше судимий за крадіжку, прийшов до них із зізнанням про скоєння жахливих злочинів у 2001 та 2005 роках. «У сільраду він прийшов уранці, і вже був п'яний. Ми спочатку навіть не повірили в те, про що він марив, буцімто разом із дружиною втопили двох своїх немовлят у відрі з водою та закопали їх у дворі. Тому спочатку казали: «Йди додому та протверезій». Але той вимагав викликати міліцію», — розповідає секретар сільської ради Зоя Головко.

Жигулівський трамплін

Жигулівський трамплін

У сорочках народилися двоє черкащан, котрим вдалося залишитися не тільки живими, а й неушкодженими після неймовірного польоту над прірвою у старому «Жигулі». Сталося це в місті Шпола. Як повідомив «Україні молодій» Костянтин Проценко, помічник начальника Головного управління МНС на Черкащині, ВАЗ-2109 злетів iз дамби у ставок ТОВ «Шпола-цукор», бо водій «Жигулів», спускаючись із крутої гори по вулиці Комінтерна, не впорався з керуванням.