Черкаські пляжі спорожніли

Сміття, котре черкащани традиційно залишають на пляжах міста та в прибережній зоні, звично плутаючи її зі сміттєзвалищем, таки вилізло їм боком: після дощів, які змили в Дніпро цей бруд, у річковій воді біля Черкас завелася і розкошує кишкова паличка.

Іграшковий дзвін древнього світу

Черкащанка Ольга Отнякіна 19 років поспіль виготовляє з білої глини іграшки для дітвори. Оскільки такі забавки для малюків, які виліплює та розмальовує пані Ольга, не робить більше ніхто, то її можна вважати єдиною такою майстринею в Україні.

Рейдерська атака на черкаський ліс

У Черкасах здійснено спробу звільнити керівника обласного управління лісового господарства Анатолія Карпука. З відповідним наказом Державного комітету лісового господарства України минулої п'ятниці до Черкас приїхали його представники. Вони хотіли представити колективу черкаських лісівників нового керівника — Станіслава Овчаренка, який свого часу працював заступником черкаського мера, і недавнього депутата ВР V скликання Володимира Олійника, але до приміщення управління їх не пустили представники Черкаської обласної організації «Наша Україна».

Поради від мера

Поради від мера

Черкаський мер Сергій Одарич згадав про своє колишнє ремесло (раніше він був головним редактором київської опозиційної газети «Ми») і знову взявся за перо. Щойно він видав свою книжку «Справедливість власноруч». Тираж книги — 30 тисяч, і вона може стати порадником не тільки для кожного громадянина Черкас, як зазначено на її титульній сторінці, а й для мешканців з інших міст України. Оскільки в дев'яти її розділах читачі знайдуть вичерпні відповіді на запитання, які щодень ставить їм життя, зокрема як стати господарем у власному домі, що та в який термін зобов'язане ремонтувати РЕУ у вашій багатоповерхівці, як знайти управу на цю контору, добиватися у чиновників вирішення своїх проблем та як подолати бюрократичні перешкоди, як створювати органи самоорганізації населення та як стати обізнаним споживачем і захистити свої права.

Комп'ютер для «моторчика»

Комп'ютер для «моторчика»

Черкащанка Лідія Чубар не так давно перенесла важку операцію на серці. У Черкаському обласному кардіологічному центрі їй поставили двокамерний кардіостимулятор - такий собі мініатюрний комп'ютер, який регулює ритм серця. Жінка каже, що проблеми зі здоров'ям почалися в неї після, здавалося б, звичайної ангіни. Вона перенесла хворобу на ногах.

Омлет з сальмонелою

Омлет з сальмонелою

Надзвичайна ситуація в Каневі Черкаської області закрутилася у п'ятницю, коли до центральної районної лікарні почали привозити працівників ВП «Птахофабрика Миронівська» ВАТ «Миронівський хлібопродукт», котрі є жителями десяти навколишніх сіл. Того дня було госпіталізовано 27 людей, які скаржилися на різке підвищення температури, слабкість, пониження тиску, нудоту, головний біль та пронос і розповідали, що усі вони обідали в їдальні рідного підприємства омлетом та котлетами зі свинини.

Стрибок на той світ

Місто Сміла в Черкаській області ця страшна звістка облетіла за мить, адже трагедія трапилася в самому центрі по вулиці Свердлова, 93, де височить єдина в райцентрі 14-поверхова житлова будівля. Шок у людей ще й від того, що з життям покінчили двоє підлітків — 12-річна Ліза та 15-річний Іван, єдині діти в сім'ях смілянських підприємців. До того ж обоє — і Лізу, котра навчалася в Смілянській міській школі № 1 і дуже гарно малювала, і Івана, що був улюбленцем та надією Смілянського природничо-математичного ліцею, вважали талановитими дітьми з гарним майбутнім.

Коли медицина безсила

Коли медицина безсила

Минулого року з півтисячі онкологічних хворих, які померли в Черкасах, 80 відсотків завершили свій життєвий шлях удома. Така статистика управління охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому. Що пережили ці люди та їхні близькі — ворогу не побажаєш. Тому, за словами начальника управління охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, в місті назріла нагальна потреба в організації допомоги важко хворим людям у спеціалізованому медичному закладі. І створення хоспісу, в якому важкохворі зможуть одержувати не лише медичну, а й психологічну та соціальну допомогу, стане підтримкою не лише для невиліковно хворих пацієнтів, а й для родин, від яких невблаганна хвороба забирає близьку людину.

Вивчаємо голлівудські посмішки

Управління, якого досі не існує в жодному з міст України, організують у Черкаській міській раді. Як воно точно називатиметься — управління приязності чи гостинності — ще не вирішено, зазначає мер Черкас Сергій Одарич, але воно опікуватиметься тим, що вчитиме черкащан доброзичливості не лише в ставленні один до одного, а й до приїжджих туристів.

«На фіг» з пляжу

Таке кардинальне рішення, коли на пляжах міста забороняється торгувати не лише міцними алкогольними напоями, а й пивом, ухвалив Черкаський міськвиконком. Причому приносити спиртне з собою та розпивати на березі також не можна. Краплею, котра переповнила чашу терпіння міської влади, став недавній «культурний відпочинок» на березі цілої родини черкащан: четверо дорослих не наливали хіба що онучці. А потім дід поплив у Дніпро та й не повернувся. Таке «випивання — купання — утоплення» не перше на пляжах Черкас, тому влада міста взялася закручувати народу, який пустився берега, гайки, точніше, пробки на пляшках.