Окупанти і месники

Окупанти і месники

Шевченківський районний суд Києва визнав заступника голови ВО «Свобода» Андрія Мохника винним у порушенні правил проведення масових заходів. Відомий націоналіст «проштрафився» тим, що 27 квітня, в день підписання сумнозвісних «харківських угод» між президентами України і Росії, провів колону «Свободи» «неправильним» маршрутом. Тоді в парку Шевченка затримали голову тернопільського осередку організації — Олексія Кайду. Кілька тисяч «свободівців» пройшлися колоною до Главку МВС і добилися, щоб його відпустили.

Тореадоре, сміливіше в тил!

Як відомо, корида поширена не лише в Іспанії, а й у Португалії, деяких регіонах Франції, Центральній та Латинській Америці. І, скажімо, арена в Мехіко — найбільша у світі за розміром та одна з найпрестижніших у світі, нарівні з першокласними іспанськими. Однак навряд чи в Іспанії могла статися така ганебна історія з матадором, яка сталася днями в Мексиці. Там учасник кориди злякався бика і втік з арени, перестрибнувши через загорожу. А невдовзі після того, як 22–річний Крістіан Ернандес залишив стадіон, його... заарештували за порушення контракту з організаторами кориди.

Трагедія була неминучою?

Експерти вважають, що до трагедії, яка сталася минулої неділі на шахті імені Орджонікідзе у Кривому Розі, призвели насамперед природні фактори. Нагадаємо, в результаті вибуху й подальшого обвалу на шахті загинув працівник Держгірпромнагляду. «Вибухи тільки прискорили процес. Мабуть, щось під землею було вже на межі, і те, що трапилося, — ще не найгірший результат», — вважає завідувач відділу Криворізького державного науково–дослідного гірничорудного інституту Володимир Цариковський. За словами експерта, обвал міг статися будь–якої миті. «Тоді загинула б ціла зміна. Людей врятувало те, що проходили вибухові роботи, і їх не було в шахті», — додав він.

Візам — ні, свободі слова — так?

Підготовка Плану дій щодо скасування візового режиму між Україною та Євросоюзом — це «дуже важливий крок» у цьому напрямі. Про це на спільному брифінгу з Прем’єр–міністром України Миколою Азаровим у Люксембургу заявила Верховний представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики, віце–президент Єврокомісії Кетрін Ештон. За її словами, безвізовий діалог перейшов «в активну фазу», і до саміту Україна—ЄС, який відбудеться в жовтні, сторони підійдуть із конкретними напрацюваннями.

В інтересах «друга преси»

Хронологія антидемократичних проявів Президента Януковича та його оточення вчора поповнилася новим пунктом. У Києві в Національному «Експоцентрі України» відкрилася XXIІ Міжнародна агропромислова виставка «Агро­2010», на традиційний захід заявився глава держави. Не сам — із численною охороною, яка кількісно зросла порівняно з попередніми президентами. Попри те, що сам Віктор Федорович називає себе найкращим другом і союзником журналістів, його сек’юріті вранці дали доброго прочухана одному з «нахабних» медійників.

Дорогий наш Хрещатик

Київський Хрещатик цієї весни посів 48–ме місце у світі в рейтингу вулиць із найвищими ставками оренди на торгові площі, який склала консалтингова компанія «Кольєрс інтернешнл». Найдорожчою торговою вулицею на планеті наразі є Єлисейські Поля в Парижі, де оренда становить понад 13,5 тисячі доларів за квадратний метр на рік. Далі йде П’ята Авеню у Нью–Йорку, де «метр торгівлі» трохи не дотягує до 13,5 тисячі доларів. На третьому місці — Рассел Стріт у Гонконзі з цінами в межах 12 970 доларів за кв. м на рік.

«Щастя» розбрату

«Щастя» розбрату

У неділю ввечері на церемонії закриття 21–го за рахунком фестивалю «Кінотавр» у Зимовому театрі в Сочі роздали призи найкращим російським фільмам. Дві основні нагороди серед 13 кінокартин отримали «Перемир’я» Світлани Проскуріної (гран–прі) та «Щастя моє» Сергія Лозниці (за режисуру). За день до оголошення переможців Лозниця також отримав відзнаку Гільдії кінознавців і кінокритиків. Те, що приз за найкращу режисуру присудили стрічці «Щастя моє», у деяких кінокритиків викликало хвилю обурення. Перший ігровий фільм відомого на широтах СНД документаліста («Сьогодні ми побудуємо дім», «Поселення», «Портрет», «Пейзаж», «Фабрика») звинуватили у «рваному сюжеті», «підробці під документальність» і плагіаті російських кінокартин 90–х років. Президент фестивалю «Кінотавр» Олександр Роднянський вважає «Щастя моє» суперечливим, однак запевняє, що ніяких політичних інтересів у наданні нагороди не було. «Приз прису­джували члени журі. Давали його, виходячи з професійних критеріїв», — повідомив журналістам Роднянський.

Гран–прі за тисячоліття

Гран–прі за тисячоліття

Висувати книжки–претенденти на міжнародні дипломи мають право дер­жавні інституції, що опікуються книговиданням; в українському випадку — це Держтелерадіо. Цього року наші чиновники подали на конкурс книжки десяти видавництв.

Киргизький кОШмар

Киргизький кОШмар

Після державного перевороту в Киргизстані минуло два місяці, але в країні й досі неспокійно. Традиційно центром заворушень стало місто Ош на півдні країни, де залишаються сильними позиції скинутого екс–президента Киргизії Курманбека Бакієва і мешкає дуже потужна узбецька діаспора. Саме між узбеками й киргизами ввечері 10 червня знову спалахнули сутички, внаслідок яких загинуло щонайменше 17 людей. Іще близько двохсот із пораненнями звернулися до лікарень. Окрім битися між собою, учасники заворушень палили автомобілі та громили магазини.

Розв’язка через півроку

Розв’язка через півроку

Учора вдень сомалійські пірати нарешті звільнили судно Asian Glory під прапором Великої Британії, до складу екіпажу якого входять десятеро громадян України. Про це повідомив прес–секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров. Учора надвечір ще не було інформації про місцезнаходження та рух корабля, а також про стан здоров’я моряків. Однак речник МЗС висловив упевненість, що найближчим часом громадяни України повернуться на Батьківщину.