Життя лише розпочинається в 50

Життя лише розпочинається в 50

Сьогодні ЄС святкує свій піввіковий ювілей. Днем народження того, що тепер має назву Європейських Союз, вважають підписання в Римі 25 березня 1957 року Бельгією, Голландією, Люксембургом, Німеччиною, Францією та Італією Римських трактатів, які поклали початок інтеграції країн Європи. Цими засадничими документами були угоди про створення Європейської економічної спільноти (ЄЕС) та Європейської спільноти з атомної енергії. Завданням ЄЕС було створення спільного ринку, а створена в рамках другої угоди організація «Євроатом» мала здійснювати контроль за мирним використанням ядерної енергії.

Колишній агент «Штазі» на службі в колишнього чекіста

Аксіома про те, що «чекісти ніколи не бувають колишніми», знайшла чергове підтвердження. Маттіас Варніг, колишній майор «Штазі» — таємних спецслужб комуністичної Східної Німеччини, який керує компанією «Норд Стрім», що здійснює будівництво російсько-німецького газопроводу дном Балтійського моря, введений до складу наглядової ради державного «Внєшторгбанку» (ВТБ), другого за розмірами банку Росії. Про це повідомляють у статтях під промовистими назвами російські газети «Вєдомості» («Приведи друга») та «Комерсант» («ВТБ завербував Маттіаса Варніга»). Окрім німецького розвідника, до наглядової ради «Внєшторгбанку» введено також французького чиновника — голову ради директорів французького будівельного гіганта «Вінсі» Іва-Тібо де Сільгі. ВТБ, 99,99 відсотка акцій якого тепер належать уряду Росії, має намір продати у травні на відкритому аукціоні 25 відсотків своїх акцій від статутного капіталу приблизно за 3—4,5 млрд. доларів.

«Ульяновська» могила

«Ульяновська» могила

Кількість загиблих у результаті найбільшої за останні 10 років аварії на шахтах Кузбаса сягнула 106 осіб, повідомила вчора станом на 15.00 агенція ІТАР-ТАКС iз посиланням на дані МНС Росії. Врятовано 93 гірників, а доля чотирьох залишалася невідомою. Всього в шахті «Ульяновська» позавчора на момент вибуху метану перебували 203 особи.

А у «відчинених дверях» — гроші лежать

Для Грузії та України фактично відчинено двері до НАТО. Сенат США минулої п'ятниці одноголосно і фактично без обговорення підтримав законопроект «Про зміцнення свободи», в якому зазначається, що п'ять колишніх країн соціалістичного табору — Албанія, Македонія, Хорватія, Грузія та Україна — вже продемонстрували помітний поступ на шляху до НАТО, і тепер «будівництву демократії та зміцненню безпеки» потрібно допомогти фінансово. Для підготовки до членства в НАТО з бюджету США в 2008 році буде виділено: Грузії — 10 млн. доларів, Македонії — 3,6 млн. доларів, Албанії — 3,2 млн. доларів та Хорватії — 3 млн. доларів. Про розмір грошової допомоги для України не повідомляється.

Чотири роки у війні

Сьогодні виповнюється чотири роки з початку інтервенції США до Іраку. Десятки тисяч американців прибули минулої суботи до Вашингтона, щоб взяти участь в акціях протесту з нагоди річниці війни в Іраку та 40-річчя так званого «маршу на Пентагон», який 1967 року поклав початок масовим протестам у США проти війни у В'єтнамі.

Переваги розлучення

Референдум про незалежність Чорногорії від Сербії відбувся в травні минулого року, але нова незалежна країна вже відчуває переваги самостійного життя після того, як відмежувалася від складного клубка сербських внутрішніх і зовнішніх проблем. Позавчора в столиці Чорногорії Подгориці було парафовано Угоду про стабілізацію та наближення до ЄС, яка для будь-якої країни є першим суттєвим кроком на шляху до отримання статусу кандидата в члени цієї організації. Підписи під документом поставили прем'єр-міністр Чорногорії Желько Штуранович та верховний комісар ЄС із питань розширення Оллі Рен. За цим договором, Чорногорія бере на себе зобов'язання впродовж двох-трьох наступних років прийняти нову конституцію, яка буде відповідати європейським стандартам, підсилити боротьбу з корупцією та організованою злочинністю, гарантувати незалежність судочинства та дотримання прав і свобод особи.

Китай будує свій капіталізм

Учора парламент Китаю прийняв дуже суперечливий для багатьох вихованих на комуністичній ідеології мешканців цієї країни закон про захист приватної власності на одному рівні з колективною, повідомляє з Пекіна агенція «Ассошіейтед пресс». Китай надалі проголошує себе комуністичною країною, але економіка, яка прогресує семимильними кроками, вносить у приватне та суспільне життя китайців зміни, які змушують правлячу компартію приймати такі рішення, які повністю йдуть урозріз із вченням «великого кормчого» Мао Цзедуна. На Заході закон про захист приватної власності вчора в перших коментарях розцінили майже як «прощання з комунізмом».

Спадкоємці Буша

Спадкоємці Буша

Учора «УМ» розповіла про «чудову шістку», яка змагається за отримання номінації від Демократичної партії на президентських виборах 2008 року. Тепер про сімку претендентів, яка впродовж наступного року буде намагатися отримати «путівку» від Республіканської партії і продовжити владарювання республіканців у Білому домі на наступні чотири роки.

Між жінкою і афроамериканцем

Між жінкою і афроамериканцем

До президентських виборів у США, які відбудуться 4 листопада 2008 року, ще далеко, але коло головних кандидатів, які будуть претендувати на першу посаду в наймогутнішій країні світу, в основному вже визначилося. Виборча система США складна і передбачає кілька стадій відбору претендентів. Фактично з процесу самовисування запущено її першу стадію. Відтак у таборах демократів та республіканців визначилися по два лідери та по кілька осіб, які не втрачають надії перейти з другої кандидатської ліги в головну. Сьогодні розглянемо розподіл сил серед шести претендентів від Демократичної партії.

Головне не як голосують, а хто підраховує

Позавчора президент Росії Володимир Путін підписав указ про призначення п'яти нових членів Центральної виборчої комісії Росії. У президентській квоті не виявилося діючого керівника ЦВК Олександра Вєшнякова. Кремль жодним словом не пояснює причину усунення Вєшнякова, який перебував на цій посаді з 1999 року і двічі «обирав» самого Путіна.