Помер Віктор Скопенко

Віктор Васильович помер 5 липня, о 4:00 ранку, після тяжкої і тривалої хвороби. Про цю втрату повідомили в ректораті Київського національного університету імені Шевченка. Обіймаючи посаду ректора головного ВНЗ країни з 1985 по 2008 рік, Віктор Скопенко був також доктором хімічних наук, професором, академіком НАН України і АПН України, Героєм України, почесним доктором Ягеллонського, Братиславського, Московського, Чернівецького і Таврійського університетів, заслуженим діячем науки і техніки, лауреатом Державних премій у галузі науки і техніки.

Зірки на «Зорі»

Зірки на «Зорі»

Судячи з програми, найграндіознішою музичною подією літа буде святкування 60–річчя Віктора Януковича в Криму. На день народження команда Віктора Федоровича запросила вершки української та російської естради. Головною прикрасою концертної програми має стати виступ Миколи Баскова. 5 липня у нього починається турне по Криму. Спеціально для ювілею політика Басков підготував пісню «Вышел в степь донецкую...». Звісно, Басковим нікого не здивуєш. У цьому плані Віктору Федоровичу не перегнати Леоніда Кучми, на дні народженні якого співав сер Елтон Джон. Однак «степь донецкая» ближча до донбаської душі Президента, ніж британські хіти сера. Та якщо дивитися з точки зору, кого більше зірок вітало і вітатиме, тоді, без сумніву, Янукович поб’є всі рекорди. Його дню народження може позаздрити будь–який міжнародний пісенний конкурс.

«За синьо–жовтий прапор, що над ним!»

«За синьо–жовтий прапор, що над ним!»

Браття, послужим Україні ми,
За Чорне море станемо грудьми!
За наш чудовий і чарівний Крим,
за синьо–жовтий прапор, що над ним.

Ці слова маршу Військово–Морських сил України позавчора в Севастополі хвацько виспівували бійці Берегової охорони ВМС. Перша неділя липня (згідно з указом ще Президента Ющенка — День флоту України) — чи не єдиний день у році, коли українські моряки почуваються в Севастополі господарями, як і має бути. Недарма на проросійських сайтах Севастополя це свято називають «Днем окупанта».

Нігерійці міняють тактику?

І знову напад піратів із дельти річки Нігер: минулої п’ятниці пізно ввечері вони атакували суховантаж «Полонія». Під час нападу одного з моряків поранили. Як виявилося пізніше, з 12 членів екіпажу — лише двоє українців, проте поранили саме нашого співвітчизника. Пірати взяли в заручники екіпаж разом із 71–річним німецьким капітаном, а судно залишили. Два дні нігерійські поліціянти та військові на човнах і вертольотах шукали бойовиків та їхніх заручників по болотистій та порослій джунглями дельті Нігеру. Однак за два дні пірати самі відпустили моряків, посадивши їх у місцевий рибальський човен. Опинившись на свободі, моряки попрямували назад до свого судна, де їх зустріли й надали їм медичну допомогу.

Разом — і в радості, і за ґратами

Відтепер із засудженими уже не так легко можна буде розірвати шлюб — парламент заборонив розлучатися з людьми, які перебувають у місцях позбавлення волі, без їхньої згоди. Раніше, за Сімейним кодексом, розірвання шлюбу могло відбутися за заявою одного з подружньої пари у випадку, якщо іншого засуджено до позбавлення волі більш ніж на три роки. Крім того, парламент дозволив судам розглядати справи про розірвання шлюбу із засудженими на підставі заяви подружжя і за участю представника засудженої особи замість його особистої присутності.

Пішов Мислитель

Пішов Мислитель

Помер Сергій Кримський. Для багатьох його вихованців, тих, кому пощастило зустрічатися або працювати із цією видатною людиною та просто людей, здатних оцінити велич його постаті, — після цих слів уже не варто нічого додавати. Умів такого рівня, як Сергій Борисович, в Україні (і далеко за її межами) можна було перерахувати на пальцях однієї руки.

Дубляж, ЮНЕСКО і «нікому не відомий мужик»

Дубляж, ЮНЕСКО і «нікому не відомий мужик»

Із перших днів правління нового міністра було видно, що від Михайла Кулиняка рішучих дій годі чекати. Самотужки чиновник боявся і крок ступити. На всі публічні заходи Михайло Андрійович приходив у компанії Ганни Герман, переймаючи всі думки і погляди заступника глави адміністрації Президента. 1 липня в приміщенні Міністерства культури і туризму Михайло Кулиняк відважився на зустріч із журналістами, щоб відзвітувати про підсумки діяльності уряду за 100 днів. За годину розмови не було такого, щоб міністр відмовився коментувати якесь питання, але й на жодне із поставлених не зміг дати вичерпної відповіді.

Шукайте Боно у «Фейсбуці»

Соціальні інтернет–мережі набувають усе більшої популярності, а отже, приносять дедалі більший прибуток. Творці всіляких «Однокласників», «Вконтактє» тощо, які свого часу скопіювали формат американських сервісів на кшталт Facebook чи Myspace, тепер буквально купаються в грошах. Що й казати про власників «первісних» мереж, у яких зареєстровані користувачі не лише з пострадянського простору, а з усіх куточків світу. От і лідер групи U2 Боно, прикинувши, що ці щасливчики гребуть «умовні одиниці» лопатою, вирішив до них приєднатися. Як повідомляє американська преса, днями музикант інвестував у мережу «Фейсбук» 120 мільйонів доларів.

Гітару в небо візьми, ризикни

Британський поп–музикант Джеймс Блант цього тижня встановив новий світовий рекорд висоти, на якій коли–небудь відбувалися концерти. Ні, в гори він не дерся. Як повідомляє газета «Сан», співак і гітарист заспівав та заграв на борту літака «Боїнг–767» на висоті 42 тисячі футів, або майже 13 км.

Похмілля Хеловіну

Похмілля Хеловіну

Попри важливість заявлених для розгляду у ВР законопроектів — про місцеві вибори–2010, їх дату та систему проведення, про основи внутрішньої і зовнішньої політики — ці теми нардепи залишили «на десерт». Рішення про проведення виборів до місцевих органів влади 31 жовтня — якраз на Хеловін — парламент ухвалив на початку вечірнього засідання («за» — 247, майже всуціль коаліціянти).